НОВИНИ БІБЛІОТЕКИ |
|
Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Для отримання віддаленного доступу до онлайн-колекції книг видавництва Центр учбової літератури звертайтеся до бібліотекарів, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування Research4Life, SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect або для отримання доступу в систему перевірки текстових збігів Strikeplagiarism.com звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, library.nuzp@gmail.com або
natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).
|
|
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
Раді повідомити, що з 01.10.24 по 31.12.24 рр. користувачам наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" поновлено доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання віддаленного доступу до онлайн-колекції книг видавництва Центр учбової літератури звертайтеся до бібліотекарів, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Детальніше >>>
|
|
Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2025 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт”.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
https://online.budstandart.com/ua/login
Для отримання віддаленного доступу до ресурсу звертайтеся до а.250, або надсилайте запит на e-mail : library@zp.edu.ua
Детальніше >>>
|
|
Вебінари від Clarivate у жовтні
Запрошуємо на чергову серію вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
3 жовтня (10:15–11:15 ) - Публікація наукової статті
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_u-cl6d58R8qIa7rfUiQVeQ
10 жовтня (10:15–11:15 ) - Базовий пошук та аналіз наукової літератури у Web of Science(підготовка до сертифікації)
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_y0Rgbo6XRGOsTviyJ3NHEQ
17 жовтня (10:15–11:15 ) - Розширений пошук у Web of Science та додаткові колекції (підготовка до сертифікації)
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_u8AnjzkgRuarKDPORHFtOA
24 жовтня (10:15–11:15 ) - Консультація до сертифікації (за консультацію сертифікат не передбачено)
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_WLH238fdQmucNHqtffse1A
31 жовтня (10:15–11:15 ) - Підтримка відкритих дослідницьких ініціатив перевіреними процесами, даними та інструментами
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_XKs_s-cMT4SN4Dwd4QEJaw
|
|
Від Едгара По до Андрія Кокотюхи: широка палітра детективного жанру
Для всіх шанувальників детективного жанру наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» представляє книжкову виставку «Від Едгара По до Андрія Кокотюхи: широка палітра детективного жанру» .
До вашої уваги цікава підбірка книг: від творів класиків до сучасних українських та світових майстрів детективу. Історії про підступні злочини та геніальних сищиків.
Тож, не відкладайте на завтра те, що можна прочитати сьогодні. Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (корпус 5, ауд.514).
|
|
Мова - духовний символ нації
День української писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. У церковному календарі за новим стилем (григоріанський та новоюліанський) – день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Пропонуємо Вам відвідати книжкову виставку «Мова - духовний символ нації», присвячену Дню української писемності та мови.
|
|
Харчування як засіб оздоровлення
Всесвітній день здорового харчування або Всесвітній день продовольства (World Food Day) відзначається щорічно 16 жовтня у 50-ти країнах світу.
Це міжнародна подія, що створена для порушення питань пов?язаних з доступністю повноцінного і здорового харчування й проблеми голоду у світі. У зв`язку з цим Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» підготувала віртуальну виставку «Харчування як засіб оздоровлення» .
Ваше здоров`я в Ваших руках! Але не слід забувати і про духовну їжу!
Двері бібліотеки завжди відчинені, ми завжди чекаємо на Вас!
|
|
Метал. Людина. Час
Металургійне виробництво – одне з найдавніших, яке виникло на ранніх стадіях розвитку людського суспільства. Вважають, що першими металами, які ввійшли у побут людини майже 6000 років тому, були самородні мідь і золото та метеоритне залізо.
Перевага металевих виробів порівняно з дерев'яними і кам'яними стала поштовхом для підвищеного інтересу до нового матеріалу та потреби його отримання у великих кількостях.
Щоб більш досконаліше ознайомитися зі світом металургійного виробництва, пропонуємо Вам відвідати книжкову виставку «Метал. Людина. Час», яка ознайомить вас з неосяжним, дивовижним, цікавим світом металургії, то ж, запрошуємо вас до перегляду!
|
|
Мозаїка рідного краю
Щороку у першу суботу жовтня запоріжці відзначають День міста Запоріжжя. В цьому році - 5 жовтня.
Запоріжжя - місто давніх традицій і людського поступу до цивілізації, місто води, світла і затишку.
Якщо Ви ще не були в Запоріжжі – відвідайте його обов’язково.
До Дня міста запрошуємо всіх на віртуальну виставку «Мозаїка рідного краю» , підготовлену фахівцями читального залу навчальної літератури (а. 512).
|
|
Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра
1 жовтня український народ відзначає декілька свят водночас – День українського козацтва, День Покрови Пресвятої Богородиці та День захисників і захисниць України.
Вітаємо вас зі святами та бажаємо родинного щастя, сімейного затишку, козацького здоров’я, невичерпної енергії та миру!
До Дня українського козацтва наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» підготувала тематичний книжковий перегляд - подорож «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра».
Всіх бажаючих дізнатися більше про звитяжних воїнів – козаків запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд.514).
Приємного перегляду!
|
|
1 жовтня – день захисників і захисниць України
1 жовтня ми відзначаємо День захисників і захисниць України та свято Покрови Пресвятої Богородиці, яка ще з козацької доби вважається захисницею воїнів та покровителькою українського війська.
Це свято уособлює доблесть і героїзм усіх поколінь нашого народу, оборонців та визволителів рідної землі.
У такий знаменний день наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» вітає всіх причетних зі святом! Ви сильні, стійкі, сміливі і хоробрі. Нехай служба буде спокійною, мирною, а життя - яскравим, довгим, а в домі панує тепло, затишок і любов.
До цієї дати Наукова бібліотека підготували книжкові виставки «Спадкоємці козацької слави» та «Вірш солдату».
Зичимо всім захисникам і захисницям сил, здоров’я, захисту Пресвятої Богородиці та перемоги!
Слава Україні! Героям слава!
|
|
Мовчазний крик Бабиного Яру
29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
Трагедія в Бабиному Яру – це частина історії не лише євреїв, а й всього українського народу.
З цієї нагоди представляємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Мовчазний крик Бабиного Яру» читального залу навчальної літератури (а. 512).
|
|
Дмитро Павличко: каменяр нової доби
28 вересня виповнюється 95 років від дня народження видатного українського поета Дмитра Васильовича Павличка – українського письменника, громадського та політичного діяча, перекладача, літературного критика та Героя України. Він був одним з організаторів Народного руху України за перебудову та Демократичної партії України, посол України у Польщі та Словаччині.
Велика людина, яка працювала та творила для українців та Батьківщини в цілому. Павличко казав: “Життя народу – головний натхненник творця культури, який підсвідомо прагне свого вічного перебування у вічному житті нації”.
Ознайомитися з творчістю письменника ви зможете на абонементі художньої літератури (к.5, ауд.514), де організовано книжкову виставку-портрет «Дмитро Павличко: каменяр нової доби»
|
|
Сьогодні наука – завтра винахід
В Україні дату професійного свята працівників машинобудування і приладобудування встановлено на четверту неділю вересня згідно з Указом Президента України «Про День машинобудівника» від 8 вересня 1993 року, тобто 22 вересня.
З нагоди свята Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Сьогодні наука – завтра винахід».
Запрошуємо вас до перегляду (ауд. 511, корпус 5)!
|
|
Літературні обрії Михайла Коцюбинського
З нагоди 160-річчя від дня народження видатного українського письменника Михайла Коцюбинського наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» організувала тематичний книжковий перегляд «Літературні обрії Михайла Коцюбинського».
В експозиції представлені багатотомні та окремі видання творів письменника та документи про його творчий і життєвий шлях.
Запрошуємо до перегляду (ауд. 514, корпус 5)!
|
|
У житті та спорті
14 вересня - День фізичної культури і спорту України.
Роль спорту в житті людини є найголовнішим атрибутом в способі життя людей, які стежать за здоров’ям і хочуть зберегти свою красу та привабливість тіла на довгі роки. Займаючись спортом, Ви не тільки отримаєте струнку та красиву фігуру, але й добре здоров’я. Наша країна завжди славилася видатними спортсменами, а залучати до спортивних занять якнайбільше дітей та дорослих є одним із завдань державної політики.
З нагоди свята Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «У житті та спорті».
Запрошуємо переглянути виставку до читального залу (ауд. 511, корпус 5)!
|
|
півець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник
До 130-річчя від дня народження видатного українського кінорежисера та письменника Олександра Довженко наукова бібліотека підготувала тематичний перегляд «Співець краси, природи і людини, душі людської дивний чарівник» .
Всіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).
|
|
Лицар української письменності
9 вересня відзначається 255-ти річний ювілей з нагоди дня народження видатного діяча української культури, першого класика нової української літератури Івана Петровича Котляревського.
До цієї дати наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Лицар української письменності» .
В експозиції представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Всіх бажаючих чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).
Люби рідне! Читай українське!
|
|
Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» щиро вітає всіх з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти та людяності!
Попри те, що навчальний рік в українських закладах освіти розпочинається в умовах війни, висловлюємо сподівання, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у вашому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної людини.
З нагоди початку нового навчального року читальний зал навчальної літератури (ауд. 512) запрошує на виставку «Освіта – крок у майбутнє», а читальний зал наукової літератури (ауд. 511) запрошує на виставку «Вища освіта – крок до здійснення ваших мрій» .
Бажаємо щасливих подій, здійснення задумів, втілення мрій, мирного неба і всього найкращого!
Разом до мрії! Разом до ПЕРЕМОГИ!
Слава Україні!
|
|
Вебінари від Clarivate у вересні
Запрошуємо на чергову серію вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
12 вересня (10:15–10:45 ) - Визначення нових тем у InCites B&A за допомогою Research Horizon Navigator
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_iZ7vomBwTIWpT3pM7dyupg
13 вересня (10:15–10:45 ) - Досліджуйте еффективніше з Web of Science Research Assistant
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_FwXHM596Sz-SDMNPALbnlg
19 вересня (10:15–11:15 ) - Згадуючи олімпіаду: здобутки наукові та спортивні
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_fFdxQcrkTzqFAI5IPoJnTA
26 вересня (10:15–11:15 ) - Демонстрація ваших здобутків за допомогою профілів дослідників у Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_wWdjxLxMRd6b2r_x4OWXqg
|
|
Магічний сплав факту і творчості
До 100-річчя від дня народження українського письменника Павла Загребельного наукова бібліотека підготувала віртуальну книжкову виставку «Магічний сплав факту і творчості». На ній представлені твори письменника та книги, присвячені життю та творчості автора.
Павло Архипович Загребельний – один з найвідоміших українських письменників. Його талант і майстерність слова визнали у багатьох країнах світу, а твори давно стали класикою не тільки української, але й світової літератури.
Запрошуємо до перегляду! Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514).
|
|
Моя земля - це незалежна Україна
24 серпня Україна святкує День Незалежності!
33 роки тому на світових просторах з’явилася нова молода держава — незалежна Україна, і почала власний шлях розвитку, який набув визнання усіх країн.
Сьогодні, 24 серпня 2024 року, ми вимушені відзначати наше головне державне свято в умовах війни.
Але ми будемо жити, боротися, працювати і відновлювати нашу країну.
Віримо в нашу Перемогу, в тріумф розуму та справедливості, у те, що Україна, немов казковий птах Фенікс, відродиться з попелу і, оновлена, стане ще гарнішою, яскравішою та успішнішою.
Запрошуємо переглянути книжкову виставку - панораму «Моя незалежна країна – вільна, сильна Україна!» та віртуальну виставку «Моя земля – це незалежна Україна».
|
|
Прапор - святиня народу
23 серпня щорічно, починаючи з 2004 року, в Україні вшановують один з трьох ключових державних символів – синьо-жовтий прапор. Це також національний символ. Символ нашої української ідентичності. Символ боротьби за волю.
Наукова бібліотека до цієї дати підготувала віртуальну виставку «Прапор - святиня народу».
|
|
Відродження міст – відродження держави
Свято, яке є втіленням вдячності та поваги до людей, чиї руки формують міста і створюють комфорт нашого оточення, – це День будівельника України, традиційно відзначається другої неділі серпня, свято випадає на 11 серпня. Цей день є особливим для працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України.
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» вітає співробітників факультету будівництва, архітектури та дизайну і з нагоди свята пропонуємо переглянути книжкову виставку «Відродження міст – відродження держави».
Приємного перегляду!
|
|
Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 15.08.2024.
Детальніше >>>
|
|
Будівничий духовного відродження України
У серпні цього року минає 205 років від дня народження Пантелеймона Олександровича Куліша. З цієї нагоди на абонементі художньої літератури (ауд. 514) відкрито книжкову виставку «Будівничий духовного відродження України», на якій експонуються твори відомого українського прозаїка, поета, драматурга, історика.
Бажаєте більше дізнатись про цю неординарну особистість? Тоді вам до нас!
|
|
Металург – професія для мужніх
Металург - одна з найбільш гарячих професій в сучасній промисловості. Саме нашим сталеварам ми зобов’язані безліччю прогресивних досягнень в області не тільки економіки, а й в багатій культурній спадщині.
День металурга відзначається в Україні в третю неділю липня. Цього року свято випадає на 21 липня.
З нагоди дня працівників металургійної та гірничодобувної промисловості Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Металург – професія для мужніх».
|
|
Шляхи української державності
День Української Державності — державне свято, що відзначається щороку в Україні 15 липня, та запроваджений на утвердження спадкоємності понад тисячолітньої історії українського державотворення, а також для протидії російській дезінформації та історичним фейкам про буцімто єдність походження українського та російського народів.
Наукова бібліотека до цієї дати підготувала віртуальну виставку «Шляхи української державності».
|
|
Архітектура: застигла музика душі
1 липня 2024 року наша країна святкує День архітектури України.
Архітектура України є однією з найбагатших скарбів світу. Вона є проявом вічної класики, краси та стриманості. Вона надихає сучасних архітекторів на нові шедеври і надає можливість майбутнім поколінням вивчати історію не лише нашої країни, а й усього світу, тому що багато відомих архітектурних пам’яток України були спроектовані іноземними майстрами.
З нагоди свята дня архітектури України Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Архітектура: застигла музика душі».
Приємного перегляду!
|
|
Олена Пчілка: барви особистості та феномен духу
29 червня Україна відзначає 175 років від дня народження неординарної особистості, пристрасної патріотки, талановитої письменниці і педагога, перекладача, фольклориста, етнографа, видавця і редактора, активної громадської діячки - Олени Пчілки. Вона внесла великий вклад в розвиток української культури, відстоюючи її право бути знаною у світі.
Наукова бібліотека запрошує переглянути віртуальну виставку, присвячену 175 річниці від дня народження Олени Пчілки«Олена Пчілка: барви особистості та феномен духу».
|
|
Сила закону – сила держави
28 червня, в Україні традиційно відзначають День Конституції.
Конституція України – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Її прийняття назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі. Конституцією України утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Будуючи майбутнє нашої Батьківщини, ми маємо пам’ятати про це.
До свята наукова бібліотека підготувала книжкову виставку: «Сила закону – сила держави».
|
|
Від ідеї до втілення
Ігор Іванович Сікорський увійшов в історію як геніальний авіаконструктор, піонер створення багатомоторних літаків та гелікоптерів, філософ та просто мрійник, який прагнув злетіти до неба. А також – студент механічного відділення КПІ, який навіть уявити не міг, що Альма-Матер, яка дала йому глибокі інженерні знання та коло однодумців, колись носитиме його ім’я.
З нагоди дня народження легендарної людини наукова бібліотека підготувала тематичний дайджест: «Від ідеї до втілення» , де ви докладніше ознайомитеся з людиною, яка підняла у небо перший вертоліт, авіаконструктора, який об’єднав континенти та допоміг долати моря й океани за лічені години.
|
|
Вебінари від Clarivate у червні-липні
Запрошуємо на чергову серію вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
6 червня (10:15–11:15 ) - Аналіз публікаційної активності установи
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_MfaO2GSdQL6kgkPKcalrmA
27 червня (10:15–11:15) - Пошук та аналіз грантів з ресурсами Clarivate
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_okYl_4MpQU6mia4_RzIA9A
4 липня (10:15–11:15) - Оновлення Journal Citation Reports™ 2024
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_TM25NWWwSKGyro6_gSL8YA
|
|
Арсенал журналістської професії
06 червня в Україні відзначають професійне свято усі працівники засобів масової інформації – День журналістики.
Це свято тих, хто обрав надзвичайно відповідальну справу – першим занурюватися у вир подій, створювати об'єктивну картину нашого життя.
З цієї нагоди пропонуємо переглянути книжкову виставку: «Арсенал журналістської професії» в читальному залі наукової літератури ауд. 511.
|
|
А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!
До 95-річчя від дня народження українського письменника та громадського діяча Романа Іваничука наукова бібліотека підготувала книжково-тематичну виставку-портрет «А в серці тільки ти, моя прекрасна, рідна Україно!» .
Відвідавши виставку, ви зможете здійснити захоплюючу подорож до стародавнього Львова, пройти дорогами Франка, зануритись в історію славної Запорозької Січі.
Всіх бажаючих ознайомитися з творчістю геніального письменника Романа Іваничука запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд. 514).
|
|
Сила наукового передбачення
Вітаємо викладачів та студентів з Днем науки!
Це свято об’єднує всіх, хто своєю працею і творчістю робить вагомий внесок у розвиток науки, техніки та освіти.
Бажаємо всім невичерпної енергії, творчих успіхів, нових наукових відкриттів та досягнень та запрошуємо переглянути віртуальну виставку «Сила наукового передбачення»!
|
|
Мережі для навчання та спілкування
17 травня, відзначають Всесвітній день телекомунікацій та інформаційного суспільства (World Telecommunication and Information Society Day). Його святкують з 2006 року.
Сьогодні своє професійне свято відзначають всі програмісти, системні адміністратори, інтернет-провайдери, веб-дизайнери, редактори інтернет-видань. А разом з ними - всі без винятку люди, чия діяльність нерозривно пов`язана із сферою інформаційних технологій.
У зв’язку з цим бібліотека підготувала книжкову виставку «Мережі для навчання та спілкування».
То ж, запрошуємо до перегляду до зали навчальної літератури (ауд. 512).
|
|
Таємничі коди предків
У третій четвер травня, 16 травня, в Україні відзначають День вишиванки – міжнародне свято, покликане зберегти українські народні традиції через етнічний вишитий одяг. У День вишиванки кожен, хто хоче підкреслити своє українське походження, а також просто підтримати Україну, вдягає вишиванку.
Шановні читачі, з нагоди свята на абонементі художньої літератури відкрито книжкову виставку «Таємничі коди предків», де представлено книги та журнали з фондів нашої бібліотеки.
Запрошуємо всіх до абонементу художньої літератури для ознайомлення з матеріалами експозиції (ауд. 514) та пропонуємо переглянути віртуальний огляд нашої книжкової виставки!
|
|
Міцна сім'я – міцна держава
15 травня святкується Міжнародний день сім'ї.
З нагоди святкування Міжнародного дня сім'ї, пропонуємо переглянути книжкову виставку: «Міцна сім'я – міцна держава» .
Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).
|
|
Мрійник та симфоніст української прози
До 175-річчя від дня народження Панаса Мирного (Панаса Яковича Рудченка) наукова бібліотека підготувала тематичну книжкову виставку «Мрійник та симфоніст української прози». На ній представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Запрошуємо до перегляду! Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (ауд. 514).
|
|
Війні немає забуття
До Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні презентуємо тематичну книжкову виставку – «Війні немає забуття».
Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).
|
|
Благословення сходить із небес! Христос воскрес!
Світле Свято Великодня – найсвітліше, найбільш шановане християнське свято, що встановлено на честь Воскресіння Ісуса Христа.
Святу Великодня присвячено тематичний перегляд «Благословення сходить із небес! Христос воскрес!» , на якому представлено видання із фондів бібліотеки, які висвітлюють національні особливості Великодніх свят, а також традиції, звичаї та обряди, пов’язані з цим святом.
Окремий розділ виставки присвячений мистецтву писанкарства, адже писанки для українців є не тільки символом життя, добра, надії, але й магічним оберегом нації, її філософії та культури.
Вітаємо всіх із Воскресінням Христовим та запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд. 514) для ознайомлення з матеріалами книжкового перегляду!
|
|
Вебінари від Clarivate у травні
У травні 2024 року відбудеться чергова серія вебінарів з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
2 травня (10:15–11:15 ) - Hot Topics Оновлення у авторському профілю у Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Wg8XWjYFReej3ZXJMmSVTA
9 травня (10:15–11:15) - Оформлення статті за форматом журналу з EndNote
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_hyRVKcwcR126bb4pj5GrsQ
16 травня (10:15–11:15) - Повний цикл наукового дослідження з ресурсами Clarivate
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN__qdTsXFNTKSJ29ibmPOBEQ
23 травня (10:15–11:15) - Відповідальний академічний штучний інтелект для дослідників Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_qXKcTYjBRdCq7K6jNzDjgg
|
|
Серед приоритетів - безпека
До дня охорони праці, який відзначається щорічно 28 квітня, наукова бібліотека підготувала тематичну виставку «Серед приоритетів - безпека».
Бажаючих ознайомитися запрошуємо в читальний зал наукової літератури (5 корпус, ауд.511).
|
|
До дня пам’яті Чорнобильської трагедії
В історії Українського народу є чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Українським Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху на Чорнобильській АЕС.
Чорнобиль для українців – це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків людей, понад 10 відсотків території сучасної України, що зазнала прямого радіаційного ураження. Аварія на Чорнобильській АЕС вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.
Наукова бібліотека до дня пам’яті Чорнобильської трагедії підготувала виставки «Чорнобиль — в серці України, а тінь його — по всій землі» та «Полин-зоря, що обпалила світ».
|
|
Шекспір – геній століть
У квітні минає 460 років від дня народження видатного англійського драматурга, поета та актора, одного з найшанованіших письменників світу - Вільяма Шекспіра. Його перу належать такі шедеври світової літератури як «Ромео і Джульєтта», «Сон літньої ночі», «Гамлет», «Отелло», «Король Лір» та «Макбет». П’єси Шекспіра входять до репертуарів провідних театрів світу, екранізуються та перевидаються мільйонними тиражами на багатьох мовах світу.
До дня народження Вільяма Шекспіра абонемент художньої літератури підготував тематичний дайджест «Шекспір – геній століть».
|
|
ЇЇ величність – книга
23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.
З нагоди святкування Всесвітнього дня книги та авторського права, читальний зал наукової бібліотеки (ауд. 513) пропонує переглянути книжкову виставку: «ЇЇ величність – книга» .
Книга – це незамінний носій інформації. Саме за допомогою читання можливо відкрити завісу майбутнього, збагнути красу сьогодення та осягнути мудрість минулого…
Чекаємо вас в читальній залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).
|
|
Там, де живуть душа і пам’ять…
18 квітня, у Міжнародний день пам'яток та історичних місць, Україна відзначає День пам'яток історії та культури.
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» запрошує всіх на книжковий перегляд «Там, де живуть душа і пам’ять…».
Плекати власне й цінувати всесвітнє – завдання кожного з нас. Ми маємо докласти максимум зусиль для збереження культурного надбання України!
Ми переможемо! І вкотре збережемо свою культурну спадщину, відстоїмо свою державу і незалежність.
|
|
Безпека життя - безпека держави
День пожежної охорони — професійне свято працівників пожежної охорони, яке відзначається в Україні щороку 17 квітня. Цей день присвячений людям, професія яких - то ризик своїм життям і здоров’ям заради захисту інших людей та їхнього майна від пожеж та інших надзвичайних ситуацій
До Дня пожежної охорони Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» підготувала книжковий перегляд: «Безпека життя - безпека держави».
|
|
Через терни до зірок
12 квітня в Україні відзначають День працівників ракетно-космічної галузі та Міжнародний день авіації і космонавтики.
Українські науковці та працівники ракетно-космічної галузі є фахівцями світового рівня і спроможні виконувати важливі державні завдання зі створення нових ракетних технологій та сучасної космічної техніки для забезпечення інтересів національної безпеки.
До дня авіації і космонавтики Наукова бібліотека НУ Запорізька політехніка підготувала тематичну виставку: «Через терни до зірок»
Поздоровляємо кафедру «Технології авіаційних двигунів» зі святом, бажаємо незламного духу й нових перемог у створенні ракетно-космічної складової нашої держави та успіхів на шляху освоєння космосу.
|
|
Активне довголіття
Шановні читачі, до Міжнародного дня спорту на благо миру та розвитку Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Активне довголіття».
Сучасні медичні дослідження підтверджують, що здоровий спосіб життя є запорукою гарного самопочуття навіть у зрілі роки. А хто ж не мріє відчувати себе завжди молодим не тільки в душі, але й фізично? Виставка «Активне довголіття» розповідає про те, як зберегти здоров’я і подовжити молодість завдяки фізичної активності.
Запрошуємо вас до читальної зали наукової літератури (5 корпус, ауд. 511).
|
|
Вебінари від Clarivate у квітні
18 квітня 2024 (10:15 - 11:15) - Рішення Clarivate для розробки вашої рейтингової стратегії
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_lz1_lcbdT5egfV2qtKxWaw
|
|
Театру імені Володимира Магара – 95! Цікаві історичні факти
27 березня – Всесвітній день театру. В цей день професійне свято відзначають працівники театру, а разом з ними – і мільйони небайдужих глядачів. Тож пропонуємо вам, шановні користувачі, переглянути тематичний дайджест «Театру імені Володимира Магара – 95! Цікаві історичні факти».
Вітаємо з Всесвітнім днем театру театральних діячів, театрознавців та людей, чиї життя і робота пов’язані з театральною сферою, і від усієї душі бажаємо прекрасних вистав, яскравих емоцій, життя з справжніми почуттями і щасливими подіями, гри з цікавими ролями і приголомшливими ідеями, миру і натхнення!
|
|
Почесному лицарю присвячується
Наукова бібліотека з нагоди 95-ої річниці від дня народження Федора Михайловича Муравченка, Генерального конструктора ДП ЗМКБ “Прогрес”, підготувала тематичний дайджест «Почесному лицарю присвячується».
Федір Михайлович - відомий радянський і український вчений, творець авіаційних газотурбінних двигунів, унікальних двигунів і газотурбінних приводів великого ресурсу і високого ступеня надійності, який залишив в спадщину багатотисячний колектив конструкторів, дослідників і виробничників, здатних вирішувати унікальні завдання по створенню найдосконалішої авіаційної техніки.
|
|
Дар від Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради
Наукова бібліотека Національного університету «Запорізька політехніка» отримала в дар від Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради ілюстроване видання - книгу «Плакати Воєнного часу».
Запоріжжя – перше українське місто, де систематично реалізується культурно-мистецький проєкт із залученням антивоєнних плакатів сучасних українських художників.
Висловлюємо подяку Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради за чудову нагоду поповнити фонд нашої бібліотеки новим виданням з сучасного мистецтва.
Підтримуємо всі починання митців нашого міста і бажаємо здійснення їх творчих задумів.
Ознайомитися з книгою можна в читальному залі абонементу художньої літератури (кім. 514).
Детальніше: >>>
|
|
Онлайн-читання "Поетичний меседж поколінь"
До 210-річчя від дня народження Тараса Григоровича Шевченка наукова бібліотека організувала триденні (8 - 10 березня 2024 р.) онлайн-читання "Поетичний меседж поколінь" за участю студентів та співробітників університету.
Учасників читань не обмежували конкретною тематикою чи періодом творчості Шевченка — кожен мав можливість обрати поезію, яка подобається.
Переглянути відео можна в Блозі наукової бібліотеки та на сторінках бібліотеки в соціальних мережах YouTube та Facebook.
|
|
Свою Україну любіть ...
До Дня народження Т.Г. Шевченка у науковій бібліотеці НУ "Запорізька політехніка" експонується книжкова виставка "Свою Україну любіть...", на якій представлено зібрання творів Тараса Шевченка, яке містить усю відому літературну спадщину: поетичні, драматичні, прозові твори, щоденник, автобіографію, статті, археологічні нотатки, записи народної творчості, листи.
Пропонуємо також переглянути віртуальну презентацію цієї виставки.
Бажаючих перечитати, згадати або, можливо, і ознайомитися з творчістю великого українського поета запрошуємо на абонемент художньої літератури (5 корпус, ауд.514).
Приємного перегляду!
|
|
Феномен жіночої поезії та прози
Навесні кожного року 8 березня відзначається Міжнародний жіночий день.
Милі Пані, Панянки та Панночки! Вітаємо зі святом весни та ніжності! Нехай кожен ваш день буде сонячним і радісним, нехай довкола вас панують любов і гармонія, а на Вашу честь розквітають квіти і звучить музика.
З нагоди жіночого свята наукова бібліотека підготувала книжкову виставку – «Феномен жіночої поезії та прози».
Запрошуємо всіх ознайомитися зі святковою книжковою виставкою (ауд.514).
|
|
Вебінари від Clarivate у березні
7 березня 2024 року (10:15 - 11:15) відбудеться вебінар «Представляємо нову базу Grants Index на платформі Web of Science».
Захід покликаний поінформувати слухачів про новий інструмент з пошуку грантів, який надає швидкий доступ до інформації про раніше надані гранти, щоб підтримати зусилля дослідників у пошуку нового фінансування. Індексу містить стандартизовані відомості про гранти, отримані від понад 400 фінансових установ світу. Дослідники можуть швидко і легко зрозуміти, які гранти були профінансовані, щоб краще працювати над своїми новими проектними пропозиціями, коли претендують на грантове фінансування.
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Lqe_IiIpTv-VR_TgTTF1cA
|
|
Вебінари від Clarivate у березні
7 березня (10:15 - 11:15) - Представляємо нову базу Grants Index на платформі Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Lqe_IiIpTv-VR_TgTTF1cA
14 березня (11:00–12:00) - Як подати дисертації в базу PQDT Global Description
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_gdkf_BHwQZ21kJYJ1rMt2A
21 березня (10:15–11:15) - Вступ до наукометрії
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_XexfXiPjTwGVxgxDCxABZw
|
|
Крим: тимчасово втрачена земля
26 лютого 2020 року - День спротиву російській окупації Криму та міста Севастополя. Ця дата встановлена Указом Президента України на вшанування мужності й героїзму громадян України, які проживають на тимчасово окупованій території – в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі, та відзначення річниці проведення 26 лютого 2014 року в місті Сімферополі мітингу на підтримку територіальної цілісності України за участю кримських татар, українців та представників інших національностей.
До цієї дати наукова бібліотека підготувала віртуальний дайжест «Крим: тимчасово втрачена земля»
|
|
Будівничий Великої держави Ярослав Мудрий та його доба
20 лютого ми вшановуємо пам’ять Ярослава Мудрого (983-1054), видатного державного діяча, завдяки якому Київська Русь перетворилася на могутню європейську державу. В цей день виповнюється 970 років від дня смерті великого князя Київського.
З цієї нагоди наукова бібліотека підготувала віртуальну виставку-персоналію «Будівничий Великої держави Ярослав Мудрий та його доба»
Для більш глибокого занурення у добу правління Ярослава Мудрого пропонуємо відвідати абонемент художньої літератури (ауд.514) та обрати книжечки для читання.
|
|
Сила незламного духу
20 лютого в Україні щорічно відзначають День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента від 11 лютого 2015 року “Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні”.
Цього дня вшановуємо пам’ять про тих громадян, завдяки яким змінено перебіг історії нашої держави.
До цієї дати бібліотека підготувала віртуальну виставку «Сила незламного духу»
|
|
Тризуб - оберіг України
19 лютого 1992 р. постановою Верховної Ради України №2137-XII був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.
Запрошуємо Вас переглянути віртуальну виставку «Тризуб - оберіг України», підготовлену бібліотекою до цієї дати.
|
|
В пеклі Афгану
15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав. Ця пам’ятна дата приурочена до дня виведення радянських військ з Афганістану.
Будь-яка війна - це катастрофа для людства. І завжди – це страждання, сльози, біль... Таким болем для багатьох став Афганістан… синонім справжнього людського лиха, справжнього пекла.
До цього дня бібліотека підготувала тематичний дайжест «В пеклі Афгану»
|
|
Програмуємо з легкістю
14 лютого – День комп'ютерника. Це неофіційне свято, яке широко відзначається в професійному світі. Саме 14 лютого 1946 науковому світу і всім зацікавленим був продемонстрований перший реально працюючий електронний комп'ютер.
Програміст – це фахівець, що володіє аналітичним складом розуму, гарною пам'яттю, здатністю вести складні математичні розрахунки, об'єктивно оцінювати можливості технологій та їх використання в кожному конкретному випадку.
До Дня комп'ютерника бібліотека підготувала віртуальну виставку «Програмуємо з легкістю»
|
|
Будь сучасним! Читай українське! Даруй українською!
Наукова бібліотека представляє книжковий перегляд-бенефіс до Міжнародного дня дарування книг та з нагоди Дня народження нашої найактивнішої дарувальниці - старшої викладачки кафедри «Іноземна філологія та переклад» Войтенко Світлани Володимирівни.
Щиро дякуємо за подарунки та вітаємо Світлану Володимирівну з Днем народження! Бажаємо благополуччя, оптимізму і гармонії!
Запрошуємо до перегляду! (ауд.514)
|
|
Коштовний скарб народу
14 лютого – Міжнародний день дарування книг (International Book Giving Day), що активно відзначається у всьому світі з 2012 року. Вважається, що у цей день мають об'єднатися і ті, хто дарує книги, і ті, хто прищеплює любов до читання.
У кожного книголюба вдома є книги, які вже прочитані, і ці книги можуть принести радість ще багатьом шанувальникам читання, тож запрошуємо Вас поділитись ними з іншими людьми, які захоплюються читанням та чекають на новинки. Кожен книжковий дар важливий для нас, адже він дає можливість продовжити життя книгам, які будуть знову і знову радувати користувачів!
До Міжнародного дня дарування книг бібліотека підготувала віртуальну виставку «Коштовний скарб народу»
Щиро Вам вдячні за подарунки!
|
|
Фантазії не має меж: карбування, кування, лиття
Художня обробка металу є практичною основою розвитку дизайнерського мислення та формування дизайнерських умінь і навичок у процесі виробничого навчання майбутніх фахівців.
Наукова бібліотека підготувала тематичний дайджест «Фантазії немає меж», метою якого є своєрідне ознайомлення з матеріалом, у якому дається основна термінологія та розкривається сутність процесів, пов'язаних із виробництвом художніх виробів, а також наведені приклади творчості відомих художників та народних умільців.
|
|
Ці слабкі - сильні жінки
11 лютого – Міжнародний день жінок і дівчаток у науці.
До цього дня бібліотека підготувала тематичний дайжест «Ці слабкі - сильні жінки»
Cамі найпривабливіші та найталановитіші жінки працюють в НУ «Запорізька політехніка», які професійно займаються науковими дослідженнями і мають активну позицію у популяризації науки, приумножуючи славне ім`я університету. Наукова бібліотека щиро вітає з Міжнародним днем жінок і дівчат у науці! Бажаємо прекрасній та розумній половинці нових творчих звершень та подальших успіхів на ниві науки та освіти!
|
|
Вебінари від Clarivate у лютому
Запрошуємо всіх на безкоштовні вебінари Clarivate українською.
1 лютого (16:15–17:15) - Базові можливості Web of Science для наукової діяльності
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_cl67NoBlT3e_udZ6trGd0g
8 лютого (10:15–11:15) - Світ журналів: хороші, погані та хижацькі
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_yfp-CZPBQuau8efzvfphhw
15 лютого (10:15–11:15) - Відкритий доступ
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_V3wiRv_ITAOtclQ-lMqDWQg
22 лютого (10:15–11:15) - Оцінка міжнародної співпраці
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_yAShWvAqTC-_LzUt3GYXQA
29 лютого (10:15–11:15) - Підтримка чесності досліджень за допомогою надійних інструментів та даних
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_93p571xARxq_VUZgkfiihA
|
|
Голокост – шрам на серці людства
27 січня увесь світ вшановує пам’ять про умисно винищених під час Другої світової війни євреїв і представників інших нацменшин.
Цього дня, українці разом зі світовою спільнотою згадують невинно страчених у газових камерах, виснажених голодом та примусовою працею, загиблих в урочищі Бабин Яр, яке було місцем масових розстрілів.
До Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував тематичний дайджест «Голокост – шрам на серці людства»
|
|
Герої Крут – незламність духу української молоді
29 січня в Україні відзначається річниця бою під Крутами, який для українського народу став символом героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність.
З нагоди вшанування пам‘яті Героїв Крут читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував віртуальну виставку «Герої Крут – незламність духу української молоді»
|
|
Вебінари від Clarivate у січні
Запрошуємо всіх на безкоштовні січневі вебінари Clarivate українською.
25 січня (10:15–11:15) - Research Smart: Найвпливовіші нові спеціалізації та напрямки досліджень у 2023 році
Темпи інновацій ніколи не сповільнюються, а спеціалізовані галузі науки швидко розвиваються і з'являються нові. Приєднуйтесь до цієї сесії, щоб отримати знання та передбачення щодо розуміння мінливих глобальних дослідницьких тенденцій 2023 року, які допоможуть вам у стратегічному плануванні, інвестуванні та прийнятті рішень.
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_Q_yl45bDSPu9rnyYYHnr5w#/registration
|
|
День Соборності України
22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
До дня Соборності України пропонуємо переглянути книжкову виставку «Сила нації - в її єдності», розгорнуту в читальному залі наукової бібліотеки (ауд. 513) та книжкову виставку «Єдина духом Україна», представлену на абонементі наукової літератури (ауд. 251-5).
|
|
Він так любив людей, що сяяв весь зорею
На абонементі художньої літератури (ауд.514) експонується книжкова виставка-портрет «Він так любив людей, що сяяв весь зорею», присвячена 190 - річчу від дня народження українського поета, перекладача, лікаря та громадського діяча Степана Васильовича Руданського.
До вашої уваги публікації, переклади, художні твори письменника: лірична поезія, співомовки, гуморески, анекдоти та балади.
Запрошуємо до перегляду! (ауд.514)
|
|
Творці земних блискавок
Шановні читачі, до Дня енергетика Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Творці земних блискавок».
Чекаємо вас в читальному залі навчальної літератури (ауд.512)
|
|
Дипломатія – сила, що об’єднує світ
22 грудня День працівників дипломатичної служби України.
Дипломатія в сучасному світі є основним механізмом міждержавних комунікацій. Завдяки працівникам дипломатичної служби престиж України на міжнародній арені щодня зміцнюється, посилюються зв’язки з іншими країнами, нашими стратегічними партнерами.
До Дня працівників дипломатичної служби України у читальному залі наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Дипломатія – сила, що об’єднує світ».
|
|
Рекомендації Комітету з питань етики щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях
30 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань етики, на якому були затверджені Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.
Ознайомитись із повним текстом можна за посиланням: https://bit.ly/3T8iKiW
|
|
Технічна творчість
Шановні читачі, Пропонуємо вам переглянути виставку
«Технічна творчість»
впродовж грудня в читальній залі наукової літератури (ауд.511).
Виставка призначена для опрацювання знань про методи раціонального вирішення творчих завдань, тему винахідництва як результату технічної творчості, підхід до визначення економічної доцільності розробки і впровадження результатів технічної творчості у виробництво для студентів, аспірантів, викладачів і т. ін.
|
|
Вебінари від Clarivate у грудні
Запрошуємо всіх на безкоштовні грудневі вебінари Clarivate українською. В Zoom, тривалість одна година, відвідування більше 90 % основного часу приносить електронний сертифікат.
7 грудня (10:15–11:15) - Автори та цитування
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_-MF-bVClRQOkt1FBwqqf1Q
27 грудня (10:15-11:15) - Research Smarter Оновлення Web of Science та InCites 2023
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_c1qGxbZtTTu_P5V4zRl3Cw
Також нагадуєм, що кожного четверга (12:15–12:35) можна підключитися до Зум сесії "Запитай про Web of Science" і поставити будь-які питання щодо WoS, журналів, авторських профілів тощо. Для тих хто бажає поставити питання треба заздалегідь заповнити анкету.
Реєстрація та/або параметри входу: https://forms.gle/gMNeUEFD9CNupMBv8
|
|
Рейтинги університетів THE і QS: визначайте й аналізуйте свої сильні сторони з допомогою Scopus і SciVal
7 грудня об 11-00 за Київським часом запрошуємо долучитися до вібінару "Рейтинги університетів THE і QS: визначайте й аналізуйте свої сильні сторони з допомогою Scopus і SciVal".
Elsevier є надійним партнером міжнародних рейтингових організацій THE і QS. Долучайтеся до нашого вебінару, щоб зрозуміти, яку роль Scopus і SciVal відіграють у рейтингах університетів і як аналізувати бібліометричні дані, що використовуються в цих рейтингах.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_YklxPdgNQEeoVyFy6w9d0w
|
|
Вітчизну прославили мужністю
6 грудня українці відзначають важливе державне свято – День Збройних сил України. На наших військових покладена священна місія — боронити рідну землю та берегти мирне життя народу. Тому ми возвеличуємо силу української армії, її незламність, мужність та непоборність.
З великою гордістю в душі прославляємо солдат, які героїчно виконують військовий обов’язок України.
До Дня Збройних Сил України у читальному залі наукової бібліотеки розгорнута книжкова виставка «Вітчизну прославили мужністю».
Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)
|
|
Використання ідентифікаторів ROR та ORCID у науковій діяльності
5 грудня 2023 року о 12-00 за Києвом фахівці ДНТБ України проведуть вебінар щодо використання ідентифікаторів ROR та ORCID у науковій діяльності. Мова вебінару - українська. Участь - безкоштовна
Нині ця тема є надзвичайно актуальною, адже єдині відкриті системи наукової ідентифікації набули великого поширення в світі і допомагають значно спростити стандартизацію наукової діяльності.
Долучитися можна за посиланням: https://us02web.zoom.us/j/89788574397?pwd=UUFkQVFLWm90aTBsUGp5aGJxdTk5Zz09
|
|
Справжні дива комп’ютерної графіки
Шановні читачі, до Всесвітнього дня комп`ютерної графіки Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Справжні дива комп’ютерної графіки».
Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (512 ауд.)
|
|
Cерія продовжуваних електронних видань ОЕСР «Вимірювання наукової, технічної та інноваційної діяльності»
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.
Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок.
Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів.
Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті.
|
|
День пам’яті жертв голодоморів
25 листопада ми згадуємо велику трагедію в українській історії – День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.
Вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932 -1933 років присвячена віртуальна виставка «Вогонь скорботи палає у серці» та книжкова виставка «Над пам’яттю роки не владні».
Запрошуємо до перегляду! Всіх бажаючих ближче ознайомитися з творами-ювілярами чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд.514).
|
|
Українці – нація героїв
21 листопада в Україні відзначають День гідності та свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.
До Дня гідності та свободи читальний зал економіко-гуманітарної літератури підготував для вас виставку «Українці–нація героїв».
Запрошуємо вас у читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд.513)
|
|
Радіоапаратура та сфери її застосування
Шановні читачі, до Дня працівників радіо, телебачення та зв`язку Наукова бібліотека підготувала для вас тематичну виставку «Радіоапаратура та сфери її застосування».
Щиро вітаємо колектив кафедри радіотехніки та телекомунікацій, кафедру журналістики НУ «Запорізька політехніка», зі святом і зичимо їм нових успіхів в їх професійній діяльності!
Чекаємо вас в читальній залі навчальної літератури (512 ауд.)
|
|
Методологія наукових досліджень – засіб отримання наукової істини
Шановні читачі, до Всесвітнього дня науки в ім‘я миру та розвитку (10 листопада)
читальний зал наукової літератури підготував для вас виставку
«Методологія наукових досліджень – засіб отримання наукової істини».
На виставці представлені посібники, наукові та періодичні видання, в яких висвітлено основні положення про науку, наукову творчість. Особливе місце відведено методологічним принципам визначення науки і наукових досліджень.
Чекаємо вас в читальній залі наукової літератури (511 ауд.)
|
|
Світ автомобілів: від захоплення до майстерності
Шановні читачі, до Дня автомобіліста наукова бібліотека підготувала для вас тематичний перегляд «Світ автомобілів: від захоплення до майстерності».
Слово «автомобіль» з'явилося в кінці 90-х років XIX століття і походить від грецького autos - «сам» і латинського mobilis - «рухається» та означає самохідну машину з двигуном, на якій перевозять вантажі, пасажирів і спеціальне устаткування.
Що змушує сотні людей, різних за віком, характером, професією, самотужки проектувати, будувати, випробувати своє дітище у вік швидкісних і комфортабельних авто?
На ці та інші запитання ви знайдете відповіді, ознайомившись з виставкою в читальному залі навчальної літератури (ауд.512).
|
|
Вебінари щодо можливостей платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян
З 31 жовтня до 6 листопада відбудуться три безкоштовних вебінари, присвячені можливостям платформи «Research4Life» для українських вчених та освітян. Вебінари проведе національна координаторка проєкту «Research4Life» в Україні, стипендіатка Німецької національної бібліотеки, фахівчиня бібліотечної справи Маргарита Цюра. Долучитися можуть всі охочі за умови попередньої реєстрації. Заходи відбуватимуться на платформі Zoom, а також транслюватимуться та будуть збережені в записі на YouTube каналі ДНТБ України.
31 жовтня, 12:00 - Знайомство з Research4Life: початок використання.
Реєстрація >>>
2 листопада, 12:00 - Знайомство з Research4Life: Єдиний контент-портал.
Реєстрація >>>
6 листопада, 12:00 - Знайомство з Research4Life: ефективний пошук у колекціях.
Реєстрація >>>
|
|
«Характер» української нації
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Характер» української нації, де представлені твори, які увійшли до скарбниці світової літератури, про сильну, волелюбну та сміливу людину!
Книги видатних прозаїків нашої країни несуть щось магічне, неповторне, про які можна сказати просто - наше. Відчути це може лише щирий українець, справжній патріот і цінитель української етнічної спадщини. Долучитися до своїх витоків, стати ближче до історії і традицій нашого народу ми пропонуємо за допомогою нашої книжкової добірки.
Знай рідне! Читай українське! Дбай про свою культуру! Приємного перегляду.
|
|
Вебінари від Clarivate у жовтні - листопаді
Реєстрацію на чергові безкоштовні вересневі вебінари Clarivate українською відкрито. В Zoom, тривалість одна година, відвідування більше 90 % основного часу приносить електронний сертифікат. Цього тижня про відкритий доступ і не тільки на семінарі з запрошеними спікерами, майстеркласі в переддень ІІ конференції по відкритому доступу в ДНТБ та вебінар серії Research Smarter про гранти, що одночасно відбувається в кількох країнах різними мовами. А вже в листопаді знов говоритимемо про журнали для публікації.
24 жовтня (15:30–16:30) - Цифрові застосунки відкритої науки для життєвого циклу наукового дослідження. Відкриті Освітні Ресурси: нові горизонти
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_cfWMe5JyTPaBtjXjsCrvZw
26 жовтня (11:00-12:00) - Виклики української науки, та як успішно подолати їх з ресурсами Clarivate
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_aOrTxa_oQTmk9GvLtmYdTw
26 жовтня (16:15–17:15) - Research Smarter: Як збільшити успішність грантових заявок вашої установи
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_F_cu-sjqTISrEIwrxMtzeQ
2 листопада (10:15–11:15) - Підібрати видання для публікації та не помилитися з вибором
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_hFws7bfOSRyFbjV0WqzP2Q
|
|
Сильна мова - успішна держава
День української писемності та мови — свято, яке відзначається в Україні 27 жовтня.
Сьогодні особливо важливо берегти свою мову та культуру, аби вона не зникла та не розчинилась серед інших. Мова – це ще одна наша зброя у протистоянні ворогу.
Запрошуємо всіх на віртуальну виставку «Сильна мова - успішна держава» підготовлену фахівцями читального залу навчальної літератури (а. 512).
|
|
Кроки в майбутню професію (зварювальна справа)
Інженер-технолог зварювального обладнання зобов'язаний мати певні навички і знання. Він повинен знати виробництво, технологічні процеси, які використовуються на підприємстві, його організаційну структуру, специфіку виробництва продукції. Повинен бути в курсі технічних вимог до матеріалів.
Щоб більш глибше освоїти дану професію, пропонуємо вам ознайомитися з віртуальною виставкою "Кроки в майбутню професію (зварювальна справа)", яку підготував відділ обслуговування читальних залів бібліотеки.
|
|
Перлини української літератури Випуск 2 (жовтень 2023 р.)
Слідкуєте за книжковими НОВИНКАМИ?
Не уявляєте своє життя без книг та читання?
Пропонуємо переглянути: >>>
|
|
Будуйте ефективну публікаційну стратегію: Scopus, SciVal і журнали
Публікація у відповідних журналах є важливим компонентом розвитку наукової кар'єри.
Долучайтеся до наступного вебінару від Elsevier, який заплановано на 19 жовтня 2023 року на 11:00 (за Києвом), щоб дізнатися, як відбираються якісні журнали до бази Scopus і як бібліометричні показники, доступні в Scopus і SciVal, можуть допомогти вибрати релевантні видання для публікації результатів ваших наукових досліджень.
Не пропустіть можливість отримати цінний досвід та знання, які сприятимуть вашому науковому росту.
Реєстрація за посиланням: >>>
|
|
Вебінар зі створення, упорядкування та використання профілю в ORCID
18 жовтня 2023 року відбудеться вебінар зі створення, упорядкування та використання профілю в ORCID. Захід покликаний надати корисну інформацію початківцям у роботі з ідентифікатором ORCID, Під час вебінару планується обговорити питання, пов’язані з Рекомендаціями щодо створення облікового запису та коригування ідентифікатора ORCID.
Організатор – Державна науково-технічна бібліотека України.
Детальніше: >>>
|
|
Відкрий для себе рідне місто
Запоріжжя - місто давніх традицій і людського поступу до цивілізації, місто води, світла і затишку… Якщо Ви ще не були в Запоріжжі – відвідайте його обов’язково.
До Дня міста запрошуємо всіх на віртуальну виставку «Відкрий для себе рідне місто» підготовлену фахівцями читального залу економіко-гуманітарної літератури (а. 513).
|
|
Стандартизація – стимул прогресу науки і техніки
Шановні читачі, до міжнародного Дня стандартизації читальний зал наукової літератури (ауд. 511) підготував для вас тематичний перегляд «Стандартизація – стимул прогресу науки і техніки».
Перегляд призначено для студентів, співробітників, аспірантів і викладачів, які працюють над різними аспектами проблем становлення та сучасну діяльність світових організацій зі стандартизації та участь у них України.
|
|
Засоби метрологічного забезпечення
10 жовтня - День працівників стандартизації та метрології.
Свято запроваджено Президентом України з метою відзначення вагомого внеску фахівців зі стандартизації та метрології в економічний розвиток країни.
До Дня метрології та стандартизації читальний зал навчальної технічної літератури підготував книжкову виставку «Засоби метрологічного забезпечення»
|
|
Ukrainian Researcher Publishing Workshop Elsevier
Запрошуємо до участі в одразу двох вебінарах у формі Публікаційних семінарів для українських вчених 9 та 10 жовтня 2023, організованих Видавничою компанією Ельзевір (Elsevier) та Радою молодих учених при МОН України.
9 жовтня о 15-00 - сесія для редакторів журналів щодо ролі редакторів, тем наукових досліджень, відкритого доступу, міждисциплінарних досліджень та колаборації, індексації, шляхи до визнання журналів.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_6m7OUmQASr2pp8OD2P8WRw#/registration
10 жовтня о 15-00 - сесія для українських дослідників щодо кращих практик з написання рукописів, наукових комунікацій, визначення належних журналів, кращих практик з рецензування наукових статей, інновацій в рецензуванні, тренінг з етики.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_wUIV3OoMQiqAw8LVZSI_1A#/registration
Запрошуємо до реєстрації та участі!
|
|
Нація нескорених : від козацтва до сьогодення
Цьогоріч 1 жовтня в день святої Покрови Пречистої Богородиці одночасно з Днем захисника України наша держава святкує День українського козацтва.
Для тих, хто захоплюється історією своєї держави, на абонементі наукової літератури, оформлена книжкова виставка «Нація нескорених: від козацтва до сьогодення»
|
|
Незламні герої. Борці за волю України
1 жовтня – день захисників і захисниць України.
Це велике державне свято, яке покликане вшанувати всіх тих героїв та героїнь, які мужньо захищають нашу рідну Батьківщину від ворогів.
До цієї дати читальний зал економіко-гуманітарної літератури (а. 513) підготував книжкову виставку «Незламні герої. Борці за волю України».
Слава захисникам і захисницям України!
|
|
Мистецтво перекладу
З нагоди Дня перекладача (30 вересня) підготовлено книжкову виставку «Мистецтво перекладу».
На виставці представлені підручники з різних мов спілкування, що стануть у нагоді здобувачам освіти під час навчання.
Запрошуємо всіх до читального залу навчальної літератури (512 ауд.).
|
|
Цей дивовижний світ – бібліотека
Щорічно, 30 вересня, наша країна відзначає Всеукраїнський день бібліотек.
До цього свята Наукова бібліотека презентує книжкову виставку-привітання “Цей дивовижний світ – бібліотека!”.
У нашій бібліотеці великий та різноманітний фонд. Читачи завжди зможуть знайти потрібніу інформацію на будь-яку тему. Двері нашої бібліотеки завжди відкриті для всіх, хто прагне зустрічі з джерелами людської мудрості.
Запрошуємо! Ми працюємо для Вас!
|
|
Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців
Українська міфологія сповнена найдивовижнішими легендами, казками та міфами.
Вірування українського народу "проростають" з сивої давнини і постають скарбницею нематеріальної культури. Ми вивчали міфологію Давнього Риму, Греції чи Єгипту, а так мало знаємо про міфологію Давньої України. Це багатюща криниця мудрості та духовності.
Наукова бібліотека підготувала книжковий перегляд «Українська міфологія - культурна спадщина давніх українців», де представлені найдавніші зразки народної творчості (легенди, казки та міфи), світогляд наших предків - народів Праукраїни.
Вивчаймо своє! Українська нація має свою власну міфологію. Вона цікава і вчить любити свою історію, свою культуру та свої традиції.
|
|
Подих вічного болю
29 вересня - День пам’яті жертв Бабиного Яру – одного з найжахливіших символів Голокосту.
Трагедія в Бабиному Яру – це частина історії не лише євреїв, а й всього українського народу.
У цей день скорботи і пам’яті, ми приєднуємося до загальної печалі, співчуваємо болю та втраті.
З цієї нагоди представляємо до Вашої уваги віртуальну виставку «Подих вічного болю» читального залу економіко-гуманітарної літератури (а. 513).
Нехай живе надія, що подібного більше ніколи не повториться!
|
|
24 вересня - День машинобудівника
Щиро вітаємо всіх машинобудівників з професійним святом!
З цієї нагоди представляємо до Вашої уваги віртуальну виставку Машинобудування - серцевина індустрії читального залу технічної літератури та тематичний перегляд «Машинобудування та нові технології», який підготував для вас читальний зал наукової літератури (а. 511).
|
|
Подорож козацькими стежками
Цього року в Україні відзначається 375-та річниця однієї з ключових подій у нашій історії. Навесні 1648 року почалося повстання під проводом Богдана Хмельницького, яке отримало назву Національно - визвольна війна українського народу (1648-1654).
Наукова бібліотека підготувала книжкову виставку «Подорож козацькими стежками».
Читачі можуть ознайомитися з книгами, які дозволять зануритись у неймовірну атмосферу тих славетних героїчних часів козацької доби.
Всіх бажаючих запрошуємо до абонементу художньої літератури (ауд.514)
Детальніше: >>>
|
|
Онлайн-семінар «Створення та впорядкування профілю на платформі ORCID та інших авторських профілів»
Запрошуємо науковців, аспірантів та співробітників НУ «Запорізька політехніка» відвідати онлайн-семінар «Створення та впорядкування профілю на платформі ORCID та інших авторських профілів», який відбудеться 21 вересня о 15.00 на платформі Zoom:
Підключення до конференції Zoom за посиланням:
https://us02web.zoom.us/j/88194277897
Ідентифікатор конференції: 881 9427 7897
Код доступу: 2023
Семінар організовано науковою бібліотекою з метою забезпечення виконання наказу №114-а від 12 вересня 2023 року на допомогу науковцям у створенні, впорядкуванні та оновленні авторських профілів ORCID, Google Scholar, Scopus, ResearcherId ( Web of Science).
Тривалість: 1 год. 20 хв.
|
|
Спорт як діяльність, що формує характер
Фізична культура і спорт всебічно сприяють розвитку сильного духом індивідуума, адже зміцнює віру в себе і свої сили, підвищує самооцінку, розвиває волю, робить людину сильнішою як особистість. В багатьох випадках тренування тісно взаємопов'язані з подоланням своїх слабкостей, роботою на межі своїх можливостей, переоцінкою своїх цінностей і багатьма іншими речами, які загартовують характер людини.
Пропонована виставка «Спорт як діяльність, що формує характер» складається з наукових, періодичних, навчальних видань, в яких міститься інформація про необхідність розвиватися не тільки у фізичному, і навіть не тільки в інтелектуальному плані, але і як сформувати характер займаючись різними видами спорту.
Детальніше: >>>
|
|
Вебінари від Clarivate у вересні
Реєстрацію на чергові безкоштовні вересневі вебінари Clarivate українською відкрито. В Zoom, тривалість одна година, відвідування більше 90 % основного часу приносить електронний сертифікат. Цього місяця дві нові теми про нові ресурси Pivot-RP та базу дисертацій а також найпопулярніші теми про авторські профілі та публікації.
7 вересня (10:15-11:15) - Інформація про гранти для наукової діяльності на ресурсах Clarivate
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_KMmj-Yc5Q8m_pK3aH_SkIg
14 вересня (10:15-11:15) - Як підібрати видання для публікації
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_t-wkpyBMTvSDj92zdFaDiA
21 вересня (10:15-11:15) - Авторські профілі науковця
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_PvcIZPsIS-Cp3cFSKw1lhg
28 вересня (10:15-11:15) - Інтеграція платформ Web of Science та ProQuest
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_MhIZjQjuSbqpNnOsuxpWvg
|
|
Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або
natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>
|
|
Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>
|
|
Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>
|
|
Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» щиро вітає всіх з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти та людяності!
Попри те, що навчальний рік в українських закладах освіти розпочинається в умовах війни, висловлюємо сподівання, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у вашому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної людини.
З нагоди початку нового навчального року на абонементі наукової літератури (ауд. 251-5) підготовлено книжкову виставку: «Сьогодні студент-завтра спеціаліст».Читальний зал економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513) запрошує на виставку "Освіта і знання – запорука успішної долі", а читальний зал навчальної літератури (ауд. 512) запрошує на виставку "Знання - це скарб, а вміння вчитися - ключ до нього".
Бажаємо щасливих подій, здійснення задумів, втілення мрій, мирного неба і всього найкращого!
Разом до мрії! Разом до ПЕРЕМОГИ!
Слава Україні!
|
|
ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>
|
|
PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>
|
|
Рядки, що з вічності звучать…
Наукова бібліотека з нагоди 167-ої річниці від дня народження Івана Франка підготувала книжковий перегляд «Рядки, що з вічності звучать…», який презентує творчий доробок автора: поезію, прозу, публіцистику, переклади, а також літературу про його життя.
Іван Франко – величний український письменник, вчений європейського визнання, доктор філософії Віденського університету, славетний поет-новатор, прозаїк, перекладач, історик, громадський і політичний діяч.
Детальніше: >>>
|
|
Незалежна Україна: портрет нового часу
24 серпня – головне державне свято України – День Незалежності
Для кожного з нас незалежність означає щось своє: бути господарем на своїй землі, захищати рідних і близьких, обирати свій шлях, творити свою вільну державу.
Сьогодні російські окупанти намагаються позбавити України найдорожчого – незалежності, суверенітету та життя українців… Але мужній та сміливий народ об’єднався і дає відсіч ворогу на усіх фронтах – на полі бою та у пшеничному лану, виграє інформаційну війну, має міцний голос на міжнародній арені, тримає освітній стрій, щодня лікує серця і душі, гасить полум’я і будує мости, зшиває міста, поєднує родини, працює щодня!
Попри все, українці як ніколи вірять, що перемога неодмінно буде за нами!
З Днем Незалежності України!
Дякуємо тим, хто боронить Незалежність України!
Детальніше: >>>
|
|
Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!
Шановні друзі! Щиро вітаємо вас зі святом Незалежності України!
З нагоди свята наукова бібліотека презентує книжковий перегляд «Україна - це ти! Україна - це я! Незалежна і вільна державо моя!»
Від усього серця бажаємо Вам, щоб всі мрії та надії здійснилися! Нехай життя завжди буде яскравим і багатим, як кольори нашого Державного стягу: синім і мирним, як небо, та жовто-золотистим, як пшеничні поля України! Нехай якнайшвидше над нашою державою засяє сонце ПЕРЕМОГИ!
|
|
23 серпня - День Державного Прапора України!
З любов’ю до України, з повагою до минулого нашого народу, ми шануємо символ вільної, демократичної України, сильної й незалежної держави – синьо-жовтий стяг.
Під час історичних звершень він ставав символом боротьби за національні та соціальні права. У ньому втілені віковічні прагнення до миру, праця, краса та багатство рідної землі.
Нехай символ України – Державний прапор – осяює наш шлях та надихає до нових успіхів у добрих справах задля розвитку України!
Детальніше: >>>
|
|
Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>
|
|
Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>
|
|
Дар від видавництва «Наукова думка» НАН України
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» безоплатно отримала партію унікальної сучасної наукової літератури, випущеної як складова частина проєкту «Наукова книга» - це 31 назва, всього 48 примірників.
Проєкт Національної академії наук України «Наукова книга» - є їх найбільшим продовжуваним книжковим проєктом, який триває з 2001 року. Виконує проєкт «Наукова книга» видавництво «Наукова думка» НАН України. Усі книги проходять наукове рецензування, яке здійснюють щонайменше двоє фахівців, і ретельний багатоступеневий відбір на рівні наукової установи й відділення наук у Академії.
По мірі опрацювання ми будемо більш детально знайомити читачів з отриманими виданнями.
Детальніше: >>>
|
|
Дар від Лищенко Олени Германівни
Висловлюємо щиру подяку Лищенко Олені Германівні, к.е.н., доценту, завідувачці кафедри «Обліку і оподаткування» Національного університету «Запорізька політехніка», науковому редактору подарованої книги – колективної монографії:
Концептуальні основи та практичний досвід обліку, аудиту та оподаткування в умовах глобалізації економіки, у якій досліджено актуальні проблеми обліку, аудиту та оподаткування в умовах євроїнтеграції економіки, розкрито їх сучасний стан, надана оцінка перспектив їх подальшого розвитку. Монографія призначена науковцям, аспірантам, здобувачам вищої освіти, фахівцям-практикам у галузі обліку, аудиту, оподаткування, широкому загалу читачів, які цікавляться означеною проблематикою.
Детальніше: >>>
|
|
Повелителі вогню - металурги
16 липня в Україні відзначається День працівників металургійної та гірничодобувної промисловості.
Професія металург вимагає міцного гарту, великих знань і досвіду. Кожна робоча зміна - це бризки розпеченого металу, вогонь, шлак, шум. Без них не можна уявити і наше повсякденне життя. Металурги і гірники – це гордість України.
Шановні читачі, з цієї нагоди запрошуємо вас ознайомитися з презентацією виставки «Повелителі вогню - металурги», що експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.)
Детальніше: >>>
|
|
Вебінари від Clarivate у липні
На останньому перед літніми канікулами вебінарі планується обговорити всі зміни що відбулися Web of Science, Journal Citation Reports, EndNote, Authors Profile, MJL з початку 2023 року.
13 липня (10:15-11:15) - Оновлення продуктів Clarivate для наукової діяльності 2023
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_iFtzsU2mTxGG-bEFXkusBA
4 липня (10:15-11:15) - Journal Citation Reports™ 2023
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_-eLQN8A8RBedf_pzrRXbKQ
Вебінари безкоштовні, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
|
|
Конституція України - фундамент державності і законності
28 червня, в Україні традиційно відзначають День Конституції.
До Дня Конституції бібліотека ( ауд.513 ) підготувала тематичну виставку «Конституція України - фундамент державності і законності».
Конституція України – це головний оберіг державності й демократії, гарант соборності нашої країни. Її прийняття назавжди закарбувало бажання українців жити у власній незалежній державі.
Конституцією України утверджені головні цінності нашого народу – людина, її життя, здоров’я, честь, гідність, недоторканність та безпека. Будуючи майбутнє нашої Батьківщини, ми маємо пам’ятати про це.
Детальніше: >>>
|
|
Чорна рада
360 років тому 27-28 червня відбулася чорна рада – знакова історична подія для України.
До цієї дати бібліотека (ауд. 514) підготувала виставку однієї книги Пантелеймона Куліша «Чорна рада».
Це перший історичний роман в українській художній літературі. «Чорна рада» - козацька сага про лицарську звитягу, людську підлість і любов. У творі П. Куліш порушує найболючіші питання для української нації - незалежність, влада, національне відродження.
Історія будь-якої країни - це імена і події. Читайте роман Пантелеймона Куліша «Чорна рада». Знай свою історію! Читай українське! Люби українське!
Детальніше: >>>
|
|
Україна моя вишивана
До Всесвітнього дня вишиванки бібліотека ( ауд.514 ) підготувала виставку-інсталяцію «Україна моя вишивана». Пропонуємо читачам добірку книжок, що знайомлять з історією української вишивки, символікою і змістом візерунків та орнаментів вишиванок різних регіонів України.
Детальніше: >>>
|
|
Дар від видавництва «Академперіодика»
Кожного року до нашої бібліотеки надходять наукові видання від видавництва «Академперіодика».
Цього разу ми отримали такі книги:
«Виробництво енергії з біомаси в Україні: технології, розвиток, перспективи» (за ред. Г. Гелетухи), 2022 р. та монографію англійською мовою Prister B., Lev T., Nosovskyi A., Talerko M. «Сomprenensive radio-ecological monitoring for objects of radioactively contaminated areas», де викладено принципи формування оптимальної мережі радіоекологічного моніторингу забруднених територій для гострого та віддаленого періодів після радіаційної аварії
Висловлюємо подяку Видавничому дому «Академперіодика» НАН України за постійну увагу до нашої бібліотеки і наповнення фонду науковими виданнями.
Запрошуємо наших шановних читачів ознайомитися з виданнями у читальній залі бібліотеки (кім.511) та на абонементі наукової літератури (кім. 251-5).
Детальніше: >>>
|
|
Вебінари від Clarivate: Бліц «Інструкції для початківців»
Пропонуємо три вебінара на одному тижні тривалістю 45 хв. Можна відвідати обраний вебінар, а можна серію.
23 травня (10:15-11:15) - Бліц «Інструкції для початківців»: Як працювати у Web of Science
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_4hY8oFqcQvylI2C7KTP96A
24 травня (10:15-11:15) - Бліц «Інструкції для початківців»: Авторські профілі
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_vPmlpRJkQRSotVvPGaQNzQ
25 травня (10:15-11:15) - Бліц «Інструкції для початківців»: Журнали для публікації
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_dargiWWsST-RVxxSKimV8A
31 травня (15:00-16:00) - Спільний семінар з директорами наукових бібліотек Юлією Главчевою (НТУ «ХПІ) та Ольгою Ольшевською (ОНТУ)
Тема: Хижацькі видання vs бібліотекарі та науковці.
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_ztN4gI-NRKubkDQv3RBORQ
До кінця травня триває серія зум зустрічей
"Запитай про WOS" о 12:15 де можна наживо поставити питання та отримати відповіді.
|
|
Отаман вільного козацтва
У травні виповнюється 150 років з дня народження останнього Гетьмана України Павла Скоропадського. Ця постать нерозривно пов'язана з Визвольними змаганнями 1917–1920-х років. У 1918 році Гетьман очолив Українську Державу та за 7 з половиною місяців здійснив низку реформ, особливо в сфері культури, науки та освіти.
До 150-річчя від дня народження Павла Скоропадського пропонуємо ознайомитись з тематичною виставкою «Отаман вільного козацтва».
Детальніше: >>>
|
|
Дар від Міщенка Валерія Григоровича та Лоскутова Степана Васильовича
До фонду нашої бібліотеки надійшла монографія «Physical and mechanical laws of metals structure formation in the processes of treatment and deformation. Theory, Structuring and Mechanical Properties», наукове видання наших викладачів: Міщенко Валерія Григоровича, доктора технічних наук, професора кафедри «Інтегрованих технологій зварювання та моделювання» та Лоскутова Степана Васильовича, доктора фізико-математичних наук, професора кафедри «Фізики». У книзі викладені найновіші праці в галузі фізики металів і прикладної металографії науково-педагогічних працівників Запорізького національного університету та Національного університету «Запорізька політехніка».
Ми щиро дякуємо нашим викладачам за увагу до бібліотеки і бажаємо їм творчих успіхів і мирних днів.
Ознайомитися з монографією Міщенко Валерія Григоровича та Лоскутова Степана Васильовича можна у читальній залі бібліотеки (кім.511) та на абонементі наукової літератури (кім. 251-5).
Детальніше: >>>
|
|
Ти і я одна - родина. Ми з тобою - Україна
15 травня відзначається Міжнародний день сім'ї, заснований Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році.
До Міжнародного дня сім’ї читальний зал економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513) запрошує переглянути книжкову виставку «Ти і я - одна родина. Ми з тобою - Україна».
Детальніше: >>>
|
|
За все, що маю, мамо, дякую тобі!
Друга неділя травня – День матері. Це свято – найкраща можливість нагадати мамі , як сильно ми любимо і цінуємо її.
Абонемент художньої літератури (ауд. 514) до цього свята підготував виставку-етюд «За все, що маю, мамо, дякую тобі», де чекають на вас твори українських поетів та письменників, у яких з величезною ніжністю та любов'ю оспівується найрідніша у світі людина - Мати.
Детальніше: >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською травень 2023 року
Цього року буде серія Clarivate науковцям 2023 кожного другого четверга кожного місяця о 16:15. Раз на місяць серія Research Smarter, що проходить одночасно кількома мовами.
Розклад семінарів українською за посиланням: https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine
Пропонуємо до вашої уваги вебінар:
11 травня (10:15-11:15) - Цитування та наслідки
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_6RvBEezVQLWtt9XTiMjl6A
|
|
Вебінар "Як аналізувати наукові результати з допомогою Scopus і SciVal"
11 травня об 11 годині запрошуємо всіх на вебінар "Як аналізувати наукові результати з допомогою Scopus і SciVal", щоб дізнатися про ефективні шляхи керування організаційною структурою та її аналіз з допомогою Scopus і SciVal.
Scopus і SciVal уможливлюють швидку і всебічну оцінку результатів наукової діяльності. Аналізуйте дослідників, установи, предметні галузі та будуйте ефективні наукові стратегії на основі перевірених даних.
Реєстрація за посиланням: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_SgcF31N5R56UpZhRF9i5Qw
|
|
Вивчай Європу – змінюй Україну!
Із 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи.
З нагоди святкування Дня Європи абонемент наукової літератури ( ауд. 251-5 ) запрошує всіх переглянути книжкову виставку: «Вивчай Європу – змінюй Україну!»
Детальніше: >>>
|
|
Дар від Криворучка Сергія Васильовича
Наукова бібліотека запрошує університетську спільноту ознайомитися з подарованим виданням Сергія Васильовича Криворучка, кандидата технічних наук, доцента, заслуженого раціоналізатора України, автора вже відомих нам наукових праць «Успіх в бізнесі від нуля до мільйонів» та «Оцінка результативності персоналу від звичайної до наукової. Визначення та порівняльний аналіз детермінованих і стохастичних підходів». Нова книга автора «Рекрутинг персоналу. Від азів до професійності» розрахована на широке коло читачів, які так чи інакше цікавляться питаннями рекрутингу персоналу - керівників державних і комерційних установ та компаній, менеджерів із персоналу, науково-педагогічних працівників, аналітиків, студентів. Багаторічна професійна діяльність дала автору поштовх до написання книги-путівника з освоєння найважливіших складових рекрутингу.
Фонд бібліотеки збагатився черговим книжковим дарунком, сучасним науковим виданням. Колектив наукової бібліотеки засвідчує свою повагу та висловлює щиру вдячність Сергію Васильовичу за його плідну працю.
Запрошуємо шановних користувачів ознайомитися з виданням у ч/з економіко-гуманітарних наук (ауд. 513).
Детальніше: >>>
|
|
Їх подвиги в пам’яті вічні
До Дня пам'яті та примирення та 78-ї річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні абонемент художньої літератури підготував виставку-вшанування «Їх подвиги в пам’яті вічні».
Пам’ятаємо безсмертний подвиг кожного, хто боронив та боронить кордони нашої держави!
Слава захисникам України!
Вічна пам’ять загиблим воїнам!
Детальніше: >>>
|
|
Час минає, пам'ять залишається
8-9 травня Україна разом з Європою вшановує пам'ять тих, хто помер в Другу світову війну. Це важливий для кожної людини день, який відрізняється сильним символізмом.
Пам'ять - означає, що ми пам'ятаємо тих, хто поклав своє життя в період від 1939 до 1945 року. Примирення - символ того, що всі країни повинні об'єднатися разом. На жаль, 24 лютого 2022 року на територію України знову прийшла війна. Ми всі віримо, що скоро будемо святкувати перемогу над окупантами. А 8 травня, разом з усім мирним світом помолимося за воїнів, які захищали та захищають Україну від ворогів.
До Дня пам’яті та примирення пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою «Час минає, пам'ять залишається».
Детальніше: >>>
|
|
Вітаємо колектив кафедри машин і технології ливарного виробництва з 90-то річним ювілеєм!
Щиро бажаємо всім міцного здоров’я, добробуту, безупинного руху до успіхів, наснаги, оптимізму, впевненості у майбутньому, натхнення в щоденній праці, реалізації творчих планів, нових здобутків, блискучих ідей та реальних можливостей для їхнього втілення!
До ювілею кафедри відділ обслуговування читальних залів підготував віртуальну виставку "Ливарне виробництво від А до Я", яка ознайомить вас з працями викладачів кафедри «Машин і технології ливарного виробництва», початком становлення кафедри та її розвитком.
Переглянути виставку: >>>
|
|
Новинки української літератури на бібліотечній полиці. Випуск 1 (квітень 2023 р.)
Слідкуєте за книжковими НОВИНКАМИ?
Не уявляєте своє життя без книг та читання?
Пропонуємо переглянути: >>>
|
|
Чорнобиль - незагоєна рана
Шановні читачі! Запрошуємо вас до перегляду віртуальної виставки «Чорнобиль - незагоєна рана».
В історії Українського народу є чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них – 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Українським Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху на Чорнобильській АЕС.
36 років минуло від дня Чорнобильської катастрофи. Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління.
Чорнобиль для українців – це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків людей, понад 10 відсотків території сучасної України, що зазнала прямого радіаційного ураження. Аварія на Чорнобильській АЕС вважається найжахливішою катастрофою в історії людства.
Переглянути виставку: >>>
|
|
Книги – перлини людських думок
23 квітня Всесвітній день книги та авторського права.
З нагоди святкування Всесвітнього дня книги та авторського права, читальний зал наукової бібліотеки (ауд. 513) пропонує переглянути книжкову виставку: «Книги – перлини людських думок» .
Детальніше: >>>
|
|
Психолог - професія сучасності
23 квітня в Україні відзначається Всеукраїнський день психолога. Всіх психологів вітаємо з їх професійним святом та пропонуємо ознайомитись з книжковою виставкою : «Психолог - професія сучасності» у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (ауд. 513).
Детальніше: >>>
|
|
Дар від ВГО Української бібліотечної асоціації
Бібліотека нашого університету отримала від ВГО Української бібліотечної асоціації в особі президентки Асоціації Оксани Бруй, директорки науково-технічної бібліотеки Національного технічного університету України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", археографічне видання «Пилип Орлик і мазепинці. Джерела». Упорядник цього видання - Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка змогла вивезти цифрові копії документів з Росії. Підготовка документів до видання відбувалася саме в трагічні дні повномасштабного російського вторгнення.
Книга є важливим джерелом інформації для нас, спонукає до пробудження нашої пам’яті тих часів, коли державні діячі Іван Мазепа та Пилип Орлик здійснювали державотворчі кроки нашої незалежності, були борцями за волю і цілісність України.
З науковим виданням можна ознайомитися у читальній залі економіко-гуманітарних наук, ауд. 513.
Детальніше: >>>
|
|
На сторожі безпеки
Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «На сторожі безпеки», що експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.)
Детальніше: >>>
|
|
Дар від Мелещенко Олександра Костянтиновича
До фондів нашої бібліотеки надійшли видання від Мелещенко Олександра Костянтиновича, доктора філологічних наук, професора кафедри історії журналістики Інституту журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка: «Публіцистика Річарда Стіла та Джозефа Еддісона», «Публіцистика Джонатана Свіфта (1667-1745)», «Публіцистика Ярослава Гашека (1883-1923)», «Сучасна українська екологічна публіцистика: огляд сімдесятих-десятих років: Тексти лекцій».
Ознайомитися з книгами Мелещенко О.К. можна у читальних залах бібліотеки (ауд. 511, 514).
Детальніше: >>>
|
|
Олесь Гончар - великий талант
Шановні друзі! Абонемент художньої літератури НУ «Запорізька політехніка» запрошує вас відвідати виставку-портрет «Олесь Гончар - великий талант України» до дня народження великого українського письменника.
3 квітня вся Україна відзначатиме 105-річчя Великого українця, людини світу і чарівного Дніпра, совісті і світоча української нації, пейзажиста, лірика, письменника і публіциста, критика, громадського та державного діяча, літературознавця, борця за мир і людські права.
Творчість Олеся Гончара відома й ушанована в усьому світі. Його твори перекладено більш як 40 мовами.
Детальніше: >>>
|
|
Спорт – стиль життя
Шановні читачі! Запрошуємо вас переглянути книжкову виставку: «Спорт – стиль життя» в читальному залі наукової літератури (ауд.511).
На виставці, присвяченій Міжнародному дню спорту на благо миру та розвитку, представлені посібники, наукові та періодичні видання, в яких міститься інформація про історію, теорію спорту та досягнення відомих спортсменів та спортсменів і викладачів НУ «Запорізька політехніка».
Детальніше: >>>
|
|
Здоровий спосіб життя
7 квітня весь світ святкує Всесвітній день здоров’я, який було започатковано на честь створення, а точніше – прийняття статусу Всесвітньої організації охорони здоров’я. Традиції святкування Всесвітнього дня здоров’я нерозривно пов’язані з діяльністю всієї системи охорони здоров’я. Профілактика та увага до нашого власного здоров’я є основною метою проведених медиками в цей день акцій та заходів.
Запрошуємо до абонементу наукової літератури (ауд.251-5) ознайомитись з тематичною книжковою виставкою, що присвячена Всесвітньому дню здоров’я. Будьте всі здорові!
Детальніше: >>>
|
|
Світ технічної книги
Шановні читачі! Запрошуємо вас до перегляду віртуальної виставки «Світ технічної книги», яку підготував для вас абонемент наукової літератури НБ «Запорізької політехніки».
Технічна література, яка знаходиться у наших фондах допоможе вам у вашій науковій діяльності, у виконанні курсових та дипломних робіт та просто надасть вам багато нової та цікавої інформації.
Переглянути виставку: >>>
|
|
Подорож сторінками математики
Математика сьогодні, як ніколи раніше, відіграє надзвичайно важливу роль у природничо-наукових, технічних і гуманітарних дослідженнях. Без сучасної математики з її довершеним логічним і обчислювальним апаратом неможливим був би прогрес у найрізноманітніших сферах людської діяльності. Математичні закони перевірені і систематизовані.
Читальний зал навчальної технічної літератури (5 корп., ауд. 512) Наукової бібліотеки пропонує переглянути книжкову виставку Подорож сторінками математики, яка занурить Вас в дивовижний світ математики - цариці всіх наук.
Детальніше: >>>
|
|
Літературний вернісаж «Парад поетів Запорізького краю»
Шановні читачі, до Всесвітнього дня поезії абонемент художньої літератури підготував для вас літературний вернісаж "Парад поетів Запорізького краю".
Всесвітній день поезії – гарна нагода попіклуватися про свою книжкову полицю й урізноманітнити її поезією.
Запорізька земля багата на обдарованих людей. Література завжди відігравала провідну роль у духовному житті Запорізького краю. Серед представників поетичного таланту: Петро Ребро, Віра Шмига, Лариса Коваль, Пилип Юрик, Віра Коваль, Микола Білокопитов та інші. Всі вони професійні майстри слова, які своєю творчістю зробили помітний внесок у розвиток інтелектуального і художнього життя українського народу.
Детальніше: >>>
|
|
Дар від Інституту енциклопедичних досліджень НАН України
До нашої бібліотеки безкоштовно надійшли наступні XXIII - XXIV томи Енциклопедії Сучасної України від Інституту енциклопедичних досліджень НАН України. Це перше багатотомне видання про Україну у всіх вимірах від початку 20 століття до сьогодення. Енциклопедія подає цілісний образ новітньої України в подіях, інституціях, установах, родах діяльності, поняттях, особах. Охоплює всі сфери життя в Україні, відображає сучасні погляди на історичні події та постаті. Фонд наукових документів бібліотеки налічує всі томи енциклопедії, виданих друком на сьогодні.
Запрошуємо шановних читачів до читального залу навчальної літератури ( ауд. 512) ознайомитися з новими томами Енциклопедії Сучасної України.
Детальніше: >>>
|
|
Дар Тіховської Тетяни Миколаївни
Висловлюємо слова вдячності нашій постійній дарувальниці Тіховській Тетяні Миколаївні за наступне авторське видання «Чужа реліквія».
Чудовий історичний роман, сторінки якого примушують відчувати трагізм минулого нашого народу, разом з героями твору чуттєво проживати всі випробування, які приготувала їм доля.
Даровані книги автора дивують читачів розмаїттям жанрів, та усі вони, по-своєму, навчають нас пізнавати історію своєї країни, цінувати родину, боротися за життя і вірити в краще майбутнє.
Дякуємо Вам за повагу до нашої бібліотеки.
Бажаємо Вам своєю творчою майстерністю ще вище здіймати сонце української книжки.
Інформація про дарувальника занесена до БД «Книги, подаровані бібліотеці».
Запрошуємо усіх, хто закоханий у художнє слово, завітати до бібліотеки ауд. 514 (ч/з абонементу художньої літератури).
Детальніше: >>>
|
|
Матеріалознавство на книжковій полиці! (до річниці створення кафедри «Фізичне матеріалознавство»)
До річниці кафедри «Фізичне матеріалознавство» відділ обслуговування читальних залів підготував віртуальну виставку праць викладачів з фондів Наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка".
Досягнення наукових шкіл металознавців накопичувалися внаслідок плідної праці колективу вчених Національного університету «Запорізька політехніка» з провідними металургійними та машинобудівними підприємствами нашої держави.
Співробітники кафедри добре пам`ятають основні принципи науково-педагогічної діяльності, втілюють їх у життя, чим збагачують авторитет кафедри, факультету, інституту, університету.
Переглянути виставку: >>>
|
|
«Шевченкіана в екслібрисах» (до 209 – річниці з дня народження Т.Г. Шевченка)
До 209 – річниці з дня народження великого українського письменника Тараса Шевченка наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» представляє вашій увазі віртуальну виставку – «Шевченкіана в екслібрисах».
Твори Тараса Григоровича Шевченка, великого поета і художника, увійшли до нетлінної скарбниці української і світової культури. Образ поета, персонажі і мотиви його шедеврів відтворені в багатьох видах і жанрах образотворчого мистецтва. Зокрема, досить майстерно виконані на шевченківську тематику книжкові знаки, які є яскравою і самобутньою сторінкою українського екслібрисного мистецтва.
Екслібрис – це книжкова мініатюра, яка засвідчує особистість книголюба, є своєрідною візитівкою його літературних уподобань. Ті бібліофіли, які обрали книжкові знаки на шевченківську тематику, безперечно, позиціонують себе вільними, патріотично налаштованими особистостями, яких об’єднує щира любов до великого Кобзаря.
Переглянути виставку: >>>
|
|
Земля – наш спільний дім
Запрошуємо Вас, шановні читачі, до наукової бібліотеки ознайомитися з презентацією виставки «Земля – наш спільний дім» у читальному залі наукової літератури ауд. 511.
Планета Земля - наш рідний дім, в якому створені умови, що сприяють існуванню і життєдіяльності людства, які відкривають безліч можливостей для їх реалізації. Треба пам'ятати: не Земля належить нам, а ми належимо Землі.
Мета виставки – привернути пильну увагу до проблем сьогодення, аби уникнути планетарної катастрофи. Наше завтра буде таким, яким ми зробимо його сьогодні.
Детальніше: >>>
|
|
Дар Зеркаль Анастасії Вікторівни
Висловлюємо щиру подяку молодому вченому, професорці, д.е.н., доценту кафедри «Маркетингу та логістики» Зеркаль Анастасії Вікторівні , автору подарованої книги – монографії «Корпоративна культура та комерційна свідомість персоналу – інноваційні напрями розвитку підприємств».
Сподіваємося, ця книга буде корисним помічником для студентів у оволодінні знань, порадником для науковців і стане у нагоді усім тим, хто цікавиться сучасними методами управління персоналом.
Запрошуємо університетську спільноту ознайомитися з новим науковим виданням, яке знаходиться у читальній залі (ауд. 513).
Детальніше: >>>
|
|
Герої без зброї
До Всесвітнього дня цивільної оборони представляємо до вашої уваги книжкову виставку «Герої без зброї».
Всесвітній день цивільної оборони відзначається з метою пропаганди знань про цивільну оборону і підняття престижу національних рятувальних служб. День 1 березня був обраний не випадково. Саме в цей день набрав чинності устав Міжнародної організації цивільної оборони(МОЦО), який схвалили 18 держав. Зараз в МОЦО входять 50 країн, ще вісім держав мають статус спостерігача. Участь України в МОЦО в якості спостерігача оформлена в 1998 році.
Детальніше: >>>
|
|
Самоцінність історії техніки
Шановні читачі! Пропонуємо вам переглянути виставку: «Самоцінність історії техніки».
Виставка висвітлює історію виникнення та розвитку техніки: знарядь праці, технічних засобів побуту та виробництва, основні технічні винаходи та наукові відкриття в історії людства.
Розвиваючись на основі досягнень науки, техніка у свою чергу стимулює наукове пізнання, забезпечує наукові дослідження. Техніка набагато старша за науку, оскільки вона виникла близько двох мільйонів років назад і довгий час розвивалася самостійно.
На виставці представлені навчальні, наукові, науково-популярні, періодичні, довідкові, документи, в яких йдеться про розвиток техніки з найдавніших часів і до наших днів. Призначена вона для широкого кола читачів.
Детальніше: >>>
|
|
"Енеїда" Івана Котляревського - витоки національного відродження (225 років із часу видання)
Шановні читачі представляємо вашій увазі віртуальну виставку - ""Енеїда" Івана Котляревського - витоки національного відродження", підготовлену до 225 річниці видання твору.
Для більш детального ознайомлення з поемою "Енеїда" та іншими творами Івана Котляревського запрошуємо до абонементу художньої літератури наукової бібліотеки (а.514 ).
Переглянути виставку: >>>
|
|
Яке прекрасне рідне слово! Воно – не світ, а всі світи
Міжнародний день рідної мови запроваджений ЮНЕСКО ще 2000 року з метою збереження мов у світі та шанобливого ставлення до них, яких налічується близько 7000. Відтоді щорічно в нашій країні згідно з розпорядженням Президента України це свято відзначається 21 лютого.
До Міжнародного дня рідної мови і 30-річчя НДР з українського термінознавства в Запорізькій політехніці наукова бібліотека представляє віртуальну книжкову галерею академічних праць доцента Галини Сергіївни Онуфрієнко з української фахової мови, українського термінознавства, лексикографії, стилістики, лінгводидактики, риторики та мовної комунікації.
Детальніше: >>>
|
|
Вивчайте англійську мову та будьте успішними
Шановні читачі!
Пропонуємо Вашій увазі тематичну книжкову виставку «Вивчайте англійську мову та будьте успішними», яка експонується в читальному залі навчальної технічної літератури (512 ауд.) Наукової бібліотеки університету. Виставка спрямована на популяризацію вивчення англійської мови.
Матеріали виставки зацікавлять всіх, хто прагне вдосконалити або вивчити англійську мову.
Почни своє життя сьогодні. Не потрібно грати з майбутнім, необхідно діяти зараз, негайно!
Детальніше: >>>
|
|
Книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала..."
Абонемент художньої літератури (5 корпус, ауд.514) до дня народження видатної української письменниці Лесі Українки підготував книжковий вернісаж "Ти себе Українкою звала...".
Леся, котра стільки зробила для розвитку рідної культури, була і залишається нашою національною гордістю. Ніжна, але сильна духом, пройнята прометеївським вогнем любові до людей, Леся Українка – неперевершений поет боротьби, поет-патріот. Її твори надихають, додають сил та впевненості. Відкрити для себе Лесю Українку, ближче познайомитися з творчою діяльністю, особистим життям видатної української поетеси читачі можуть на нашому перегляді. Запрошуємо до читання!
|
|
Українська рідна мова - солов'їна, калинова
Міжнародний День рідної мови (International Mother Language Day) – подія, яку відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Запроваджено його було з метою сприяння мовній і культурній різноманітності й багатомовності.
До цього дня читальний зал навчальної літератури підготував інтерактивний дайджест «Українська рідна мова - солов'їна, калинова» і запрошує до його перегляду.
Мова функціонує і розвивається тільки в людському суспільстві. Це найважливіший засіб спілкування людей і пізнання світу, передачі досвіду з покоління в покоління.
Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою.
Шануймо і любимо рідну мову, піклуймося про неї, захищаймо, розкриваймо для себе її велич й могутню силу!
|
|
Небесна сотня: ціна свободи
20 лютого - пам'ятний день, що відзначається в Україні на вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні.
Пам'ятний день встановлено указом Президента України 11 лютого 2015 року з метою увічнення великої людської, громадянської і національної відваги та самовідданості, сили духу і стійкості громадян, завдяки яким змінено хід історії нашої держави, гідного вшанування подвигу Героїв Небесної Сотні, які віддали своє життя під час Революції гідності (листопад 2013 року — лютий 2014 року), захищаючи ідеали демократії, відстоюючи права і свободи людини, європейське майбутнє України.
З нагоди вшанування героїв Небесної сотні читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував інтерактивний дайджест «Небесна сотня: ціна свободи»
|
|
Тризуб - тисячолітній символ державності
Шановні користувачі, пропонуємо вашій увазі до Дня Державного Герба України віртуальну виставку «Тризуб - тисячолітній символ державності», яку підготували фахівці наукової бібліотеки.
19 лютого 1992 р. постановою Верховної Ради України був затверджений один з чотирьох державних символів України – малий Державний герб у вигляді тризуба.
Тризуб як державний символ України був обраний недаремно, адже він зв’язаний з нашою тисячолітньою державною, політичною i культурною історією.
Герб поєднує в собі дух нашого народу, підкреслює свободолюбство та незалежність, зв’язує між собою покоління українців.
|
|
Подаруй бібліотеці українську книгу
Під такою назвою діє у нашій бібліотеці акція до Міжнародного Дня дарування книг (14 лютого).
Це свято з'явилося у 2012 році та покликане об'єднати всіх, хто любить книги.
Можливо ви маєте вдома сучасні книги українського видання та українською мовою, які вже прочитали, або маєте можливість придбати нову книгу – ПОДАРУЙТЕ ЇХ НАШІЙ БІБЛІОТЕЦІ! Ми та наші читачі будуть вам дуже вдячні! Чекаємо вас на абонементі художньої літератури НУ "Запорізька політехніка" (5 корпус, ауд.514).
Детальніше: >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською. Перший квартал 2023 року
Цього року серія Clarivate науковцям буде кожного другого четверга кожного місяця о 16:15. Поки призначено вебінари першого кварталу. Та раз на місяць серія Research Smarter, що проходить одночасно кількома мовами.
Розклад семінарів українською за посиланням: https://clarivate.libguides.com/europe/ukraine
Також щочетверга о 12:15 стаціонарна ЗУМ зустріч запитай про Web of Science з стабільними параметрами входу:
https://us02web.zoom.us/j/83607483154?pwd=YndnNFhldlk1NTV2aEJQWHVweERaZz09
Пропонуємо до вашої уваги вебінари на перший квартал:
8 січня (16:15-17:15) - Профіль установи у Web of Science: створення, корегування, функції, можливості.
Реєстрація: https://shorturl.at/esWX8
26 січня (10:15-11:15) - Про фінансування наукових досліджень.
Реєстрація: https://shorturl.at/vwJQX
9 лютого (16:15-17:15) - Відкритий доступ в Україні та світі.
Реєстрація: https://shorturl.at/hnpIS
9 березня (16:15-17:15) - Публікаційний процес в деталях.
Реєстрація: https://shorturl.at/cklRX
|
|
Літературне сузір’я України
Друзі! Пропонуємо Вам ознайомитися з класичними творами української літератури, які у 2023 році святкують свої ювілеї і представлені на виставці «Літературне сузір’я України» (абонемент художньої літератури наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», ауд. 514).
Детальніше: >>>
|
|
Анонс тематичних та віртуальних виставок
Шановні читачі пропонуємо до вашої уваги анонс тематичних та віртуальних виставок читальних залів та абонементів наукової бібліотеки на лютий 2023 року.
Детальніше: >>>
|
|
Герої Крут – незламність духу української молоді
29 січня 2023 року виповнюється 105 років з часу бою на залізничній станції Крути між військовими підрозділами Української Народної Республіки та російською більшовицькою армією. Бій під Крутами був одним з етапів неоголошеної війни Радянської Росії проти незалежної України у 1917-1920 роках.
З нагоди вшанування пам'яті Героїв Крут читальний зал економіко – гуманітарної літератури підготував віртуальну виставку «Герої Крут – незламність духу української молоді».
|
|
22 січня - День Соборності
Шановні відвідувачі!
Читальна зала економіко-гуманітарної літератури (ауд.513) пропонує відвідати книжкову виставку "Єдина духом Україна", присвячену Дню Соборності (22 січня).
Соборність українських земель має глибоке історичне коріння, спирається на споконвічну мрію народу про власну незалежну, соборну державу та є інтегральним результатом складного і довготривалого процесу її формування.
Детальніше: >>>
|
|
Краса художнього слова в сучасній українській літературі
Шановні друзі!
Абонемент художньої літератури (ауд. 514) запрошує вас у грудні на цікаву книжкову виставку "Краса художнього слова в сучасній українській літературі".
На виставці представлені твори українських письменників - переможців літературних премій і конкурсів, які користуються любов'ю та повагою сучасного читача.
Детальніше: >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською. Грудень 2022
Компанія Clarivate розпочинає зимову серію вебінарів для науковців! Як завжди вебінари українською, безкоштовні, на платформі Webex, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.
Пропонуємо до вашої уваги розклад на грудень.
8 грудня (16:15-17:15) - Web of Science Researcher Profiles: інструкція до використання.
Реєстрація: https://bit.ly/3t2GGXY
27 грудня (10:15-11:15) - Web of Science та InCites оновлення 2022.
Реєстрація: https://bit.ly/3Hg7fAa
|
|
6 грудня - День Збройних сил України
Збройні сили України – це армія сильних, відважних, мужніх захисників, які до останнього подиху готові захищати рідну державу. Наші воїни є прикладом незламності духу, самовідданості та віри в рідну державу, в її майбутнє.
Щиро вітаємо всіх військовослужбовців із Днем Збройних сил України. Ваша стійкість, витримка та самовіддане служіння українському народу гідне для наслідування прийдешніми поколіннями.
Бажаємо воїнам міцного здоров’я, невичерпної енергії і незламної віри, мирного неба, благополуччя, а їхнім сім’ям – героїв, які завжди повертаються додому!
У читальному залі економіко– гуманітарної літератури (ауд. 513) оформлена і пропонується до перегляду книжкова виставка:«Мужність на варті миру».
Детальніше: >>>
|
|
Волонтерський рух – взірець єднання нації
5 грудня Україна та світ відзначають Міжнародний день волонтера.
Волонтерство – це одна найбільш почесних місій, яку обирають для себе люди, що прагнуть поділитися часточкою своєї душі та допомогти усім, хто потребує підтримки.
До цього дня читальний зал економіко-гуманітарної літератури (а.513) підготував інтерактивний дайджест «Волонтерський рух – взірець єднання нації» і запрошує до його перегляду.
Шановні волонтери прийміть щирі вітання зі святом і слова подяки від імені кожної людини за вашу безкорисливу працю на благо процвітання добра і миру на землі, за щиру допомогу тим, хто її потребує!
|
|
Григорій Сковорода – перлина у вінку української духовності
До 300-річчя від дня народження видатного українського письменника, просвітителя, демократа, педагога та мандрівного філософа Григорія Сковороди
наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» презентує віртуальну виставку «Григорій Сковорода – перлина у вінку української духовності».
Шановні друзі! Запрошуємо вас до нашої бібліотеки, де ви зможете поринути в літературний світ філософії Сковороди.
|
|
Інформаційний бюлетень “Анонімно чи відкрито? Як рецензувати наукові статті?
У свіжому номері бюлетеня Сергій Назаровець звертається до теми нових підходів у рецензуванні рукописів наукових статей, що розвиваються як складова відкритої науки. Ви дізнаєтесь про відкритий формат рецензування, про його складові і способи запровадження. Як рецензентам-початківцям, так і їхнім досвідченішим колегам буде корисно ознайомитися із Присягою рецензента та кількома порадами, що допоможуть поліпшити процес рецензування академічних праць.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
26 листопада - День пам’яті жертв голодоморів
Голод… Це страшне слово повертає нас у далекі 1932 – 1933 роки. Український народ у смутку і скорботі доземно схиляє голови, вшановуючи пам’ять мільйонів його жертв, засуджуючи творців цієї чорної сторінки в історії України.
До Дня пам’яті жертв Голодомору у читальному залі економіко – гуманітарної літератури (а.513) розгорнуто виставку : «Пролилася в країні велика сльоза». На виставці представлені книги, документи, фотографії та публікації про геноцид української нації, спогади і свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
Детальніше: >>>
|
|
Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Листопад 2022
У випуску "Як допомогти студентам й аспірантам досліджувати доброчесно?" представлено контрольні списки для наукових керівників, студентів магістратури та аспірантів, оприлюднені міжнародною командою проєкту Bridge. Йдеться про перелік дій та перевірочних питань, на які важливо звернути увагу при підготовці кваліфікаційних робіт, дисертаційних досліджень та публікацій за їх результатами й дотриманні при цьому академічної етики.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
21 листопада - День Гідності та Свободи
Щороку 21 листопада в нашій країні відзначають День Гідності та Свободи. Цього дня українці віддають шану патріотизму й мужності громадян, що стали учасниками Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013-2014 років.
З цієї нагоди читальний зал економіко-гуманітарної літератури (а.513) презентує книжкову виставку "Україна - країна нескорених", а абонемент художньої літератури (а.514) запрошує вас на книжковий перегляд "Від слави козаків - до воїнів Майдану", де представлені документальні та художні книги сучасних українських авторів про події на Майдані.
Детальніше: >>>
|
|
Почесне звання - студент!
Міжнародний день студента — свято всіх студентів, яке в Україні відзначають як і в більшості країн світу — 17 листопада.
Вітаємо всіх студентів — колишніх, теперішніх і майбутніх зі святом!
Нехай Вас завжди супроводжують вдача, успіх, енергія, захоплюючі події та цікаві лекції. Бажаємо, щоб ці роки запам’яталися, як найкращі у вашому житті, минули легко та безтурботно, щоб сесія не чинила перешкод, а на іспитах завжди випадав “щасливий квиток”.
Саме від вас та ваших вчинків, залежить майбутнє України!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» з цієї нагоди презентує віртуальну виставку «Почесне звання - студент!».
|
|
150 років з дня народження Богдана Лепкого
9 листопада виповнюється 150 років від дня народження Богдана Сильверстовича Лепкого - українського письменника, історика літератури, художника, перекладача, громадсько-культурного діяча та публіциста. З цієї нагоди абонемент художньої літератури (а.514) запрошує відвідати книжкову виставку "Богдан Лепкий: грані великого таланту".
Детальніше: >>>
|
|
Ми - українці і мова наша - українська
9 листопада традиційно відзначають День української писемності та мови. Зазвичай у цей день нагороджують кращих українських літераторів і українські видавництва, а також проводять радіодиктант національної єдності .
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» з цієї нагоди презентує віртуальну книжкову виставку «Ми - українці і мова наша - українська».
Миру Україні і Перемоги!
|
|
Вебінари Web of Science українською. Листопад 2022
Запрошуємо, за можливості, в цей складний для країни час долучатися до вебінарів. Як завжди вебінари українською, безкоштовні, на платформі Webex, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.
1 листопада - Пошук та аналіз патентної інформації
8 листопада - Базові можливості роботи в Web of Science Core Collection
10 листопада - Відкритий доступ та відкрита наука
17 листопада - Додаткові можливості Web of Science Core Collection
22 листопада - Підбір журналу для публікації
29 листопада - Дані та метрики Web of Science з різними API від Clarivate
Детальніше >>>
|
|
26 випуск інфобюлетня "Що в сфері академічної доброчесності пропонує робити Рада Європи?"
У цьому бюлетені читачам пропонується повний неофіційний переклад документа, нещодавно ухваленого Комітетом міністрів Ради Європи – рекомендацій щодо реагування на поширення традиційних та нових форм обману у сфері освіти. Основна увага в ньому приділена необхідності обмеження діяльності та реклами комерційних компаній, що надають «послуги» з підготовки академічних текстів на замовлення. Підкреслюється центральна роль внутрішніх політик закладів освіти у просуванні доброчесних практик, необхідність запобігання академічному плагіату, а також необхідність гарантувати тим, хто займається викриттям проявів академічної недоброчесності.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Веб-семінар "Функціональні можливості бази Scopus – як використовувати її потенціал"
19 жовтня об 11 годині запрошуємо всіх на веб-семінар "Функціональні можливості бази Scopus – як використовувати її потенціал"
Під час зустрічі будуть розглянуті наступні питання:
• Що таке реферативна база і що в ній можна знайти?
• Які функціональні можливості вона пропонує?
• Як шукати літературу та профілі (дослідника/установи)?
Реєстрація за посиланням: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_b-23gRxaTAmcHCVR_w0SAA
|
|
Автори та цитування у Web of Science
Запис вебінара від Clarivate Analitics (жовтень 2022) >>>
Презентація >>>
|
|
Зернини досвіду наших науковців
До 90-річчя кафедр "Технологія машинобудування" та "Металорізальних верстатів та інструментів" відділ обслуговування читальних залів підготував віртуальну виставку праць викладачів з фондів Наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка".
Детальніше: >>>
|
|
До уваги студентів І-го курсу!
Співробітники наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» вітають вас з початком першого навчального року. На протязі всього навчання вашим помічником буде університетська бібліотека. В бібліотеці створені усі умови для забезпечення зручного та оперативного доступу до актуальної інформації.
В розпорядженні користувача бібліотеки - навчальний, науковий, художній абонементи, читальні зали: періодичних видань, навчальної літератури, наукової літератури та НТД, економіко - гуманітарної літератури та мистецтвознавства.
Запрошуємо вас приєднатися до наших груп у соціальних мережах та месенджерах (Facebook, Telegram, Instagram).
Зареєструватися до бібліотеки та отримати необхідні для навчального процесу підручники та методичні вказівки ви можете на абонементі навчальної літератури ( ауд. 17, 3 корпус).
Детальніше >>>
|
|
Барви рідного краю
1 жовтня - день нашого рідного міста. Вічно молоде і красиве місто Запоріжжя святкує 1070 рік від дня свого заснування. З нагоди цієї події запрошуємо всіх до читального залу економіко-гуманітарної літератури (ауд.513) на книжкову виставку, де зібрано найкращий матеріал, який є у фонді бібліотеки, щоби провести нас вулицями Запоріжжя, ознайомити з найкращими перлинами архітектури, зазирнути у давнину рідного міста, завдяки численним фотоальбомам та книжкам про нього..
Детальніше: >>>
|
|
Транспортним технологіям - 50
До 50-ти річного ювілею кафедри транспортних технологій відділ обслуговування читальних залів наукової бібліотеки підготував віртуальну виставку "Транспортним технологіям - 50".
Детальніше: >>>
|
|
Науковий та науково-методичний здобуток вчених факультету комп'ютерних наук і технологій в фондах бібліотеки
З нагоди святкування 20-річчя створення факультету комп’ютерних наук і технологій та кафедр, що його утворюють, програмних засобів, комп’ютерних систем та мереж, системного аналізу та обчислювальної математики наукова бібліотека підготувала віртуальні виставки та бібліографічний покажчик.
Детальніше: >>>
|
|
25 випуск інфобюлетня "Як уберегтися від лабетів фабрик наукових публікацій?"
Підготував черговий випуск бюлетеня фахівець-дослідник у сфері наукової комунікації пан Сергій Назаровець. Викладачі та вчені мають публікувати результати своїх досліджень у наукових журналах. Вимоги до таких публікацій зросли у всьому світі, сьогодні очікується, що більшість статей буде розміщено у гарних міжнародних виданнях. Проте, на жаль, ці очікування призвели до появи величезного тіньового ринку наукових публікацій, умови на якому встановлюють підприємці-«фабрики» наукових публікацій. Пан Сергій розповідає про деструктивну для науки діяльність цих фабрик, роз’яснює, як їх розпізнати, чому їх слід уникати і що для публікації досліджень слід робити натомість. Сподіваємось, що кількість українських клієнтів цих «фабрик» неухильно меншатиме!
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Моя Україна - єдина і вільна
До дня Незалежності у читальному залі економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513) експонується тематична книжкова виставка «Моя Україна - єдина і вільна», на якій представлено документи та публікації про українську незалежність.
Детальніше: >>>
|
|
Краса і велич символів держави
У читальному залі економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513) експонується тематична книжкова виставка «Краса і велич символів держави», на якій представлено документи та публікації про українську державну символіку.
Детальніше: >>>
|
|
Екскурсія Науковою бібліотекою Національного університету "Запорізька політехніка"
Шановні читачі, на нашому ютьюб-каналі ви можете здійснити віртуальну екскурсію науковою бібліотекою Національного університету "Запорізька політехніка" разом з директором бібліотеки,
Раїсою Іванівною Кучерук.
Детальніше: >>>
|
|
Шановні студенти, викладачі та співробітники університету!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» щиро вітає всіх з Днем знань - справжнім всенародним святом мудрості, доброти та людяності!
Попри те, що навчальний рік в українських закладах освіти розпочинається в умовах війни, висловлюємо сподівання, що ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у вашому житті, а сприятимуть цьому - високі стандарти української освіти, рівні можливості в її здобутті для кожної людини.
Бажаємо щасливих подій, здійснення задумів, втілення мрій, мирного неба і всього найкращого!
Разом до мрії! Разом до ПЕРЕМОГИ!
Слава Україні!
Героям слава!
|
|
24 випуск інфобюлетня "Як підготувати тестове завдання?"
Червневий номер бюлетеня «Академічна доброчесність» присячено питанню як підійти до підготовки тестів більш професійно, щоб укладання тестових завдань було ефективнішим, швидшим, а підготовлені вами тести слугували своїй первинній цілі бути якісним інструментом виконання покладених на них завдань.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською. Червень 2022
Запрошуємо, за можливості, в цей складний для країни час долучатися до вебінарів. Як завжди вебінари українською, безкоштовні, на платформі Webex, з можливістю отримати сертифікат учасника, за умови прослуховування більше 90 % основного часу вебінару.
9 червня - Як обрати видання для публікації та не помилитися з вибором
14 червня - Clarivate для науковців
28 червня - Research Smarter: Світ цитувань
30 червня - Research Smarter: Новий Journal Citation Reports???
Детальніше >>>
|
|
Нові публікації науковців НУ "Запорізька політехніка" на платформі Web of Science
За період з 1.01.2022 р. по 15.05.2022 р. у Web of Science проіндексовано 18 нових публікаціїй наших науковців.
|
|
23 випуск інфобюлетня "В якій формі провести семестровий екзамен?"
Травневий номер бюлетеня «Академічна доброчесність» допоможе викладачам підготуватися до проведення літньої екзаменаційної сесії. В ньому говориться про різні формати проведення іспитів (письмовий, усний, тестування, дистанційний, «a 24-hour take-home exam» — «іспит вдома за добу»), їхні переваги і обмеження.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською. Травень 2022
Запрошуємо на вебінари Clarivate українською у травні. Всі заходи безкоштовні, проходять у Webex, необхідна попередня реєстрація
5 травня - Web of Science Core Collection для ефективної наукової діяльності
10 травня - Профіль установи: створення, корегування, використання
12 травня - Можливості аналітичного інструменту InCites для науковця та адміністратора
24 травня - Research Smarter: Огляд літератури на відмінно
26 травня - SWOT-аналіз в InCites: справжній коректний аналіз за спеціалізаціями
Детальніше >>>
|
|
Нові публікації науковців НУ "Запорізька політехніка" на платформі Scopus
За період з 1.01.2022 р. по 25.04.2022 р. у Scopus проіндексовано 25 нових публікацій наших науковців.
За період з 25.04.2022 р. по 01.05.2022 р. у Scopus проіндексовано 5 нових публікацій наших науковців.
|
|
22 випуск інфобюлетня "Як відновити викладання? Університет в умовах війни"
Новий випуск бюлетеня «Академічна доброчесність» містить декілька рекомендацій для викладачів, студентів і адміністрацій університетів щодо «входження» в освітній процес у нових стресових умовах.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською. Квітень 2022
Запрошуємо на вебінари Clarivate українською у квітні. Всі заходи безкоштовні, проходять у Webex, необхідна попередня реєстрація
7 квітня - Хижацьки видання: розпізнати та уникнути.
12 квітня - EndNote: оформлення бібліографії статті за форматом журналу
14 квітня - Авторські профілі науковця
26 квітня - Research Smarter: Рішення Clarivate для позиціонування ВНЗ у GRAS рейтингу
28 квітня - Research Smarter: Як використовувати ресурси Clarivate для формування бібліотечних колекцій
Детальніше >>>
|
|
21 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”: «Що нам слід змінити?» Доброчесність в умовах війни
Новий випуск бюлетеня «Академічна доброчесність» коротко рефлексує над необхідними змінами звичних для університетів практик, що зумовлено військовими діями та необхідністю відбудови України після нашої неодмінної перемоги. Першочергово слід змінити ті практики, що не сприяють належній якості освіти і досліджень, а також ті, що потребують значних ресурсів, але дають мало результату. Пропонований перелік цих позицій далеко не повний, він є радше запрошенням до міркувань і дискусій.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Серія вебінарів «Освіта у часі війни»
Команда "Ініціативи академічної доброчесності та якості освіти" прагне виразити свою підтримку та повагу закладам вищої освіти, у цей складний для України час. І саме тому розпочинає серію вебінарів «Освіта у часі війни», які покликані надати нашим освітянам знання та інструменти, які допоможуть їм впоратись із труднощами воєнного часу.
Детальніше >>>
|
|
20 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”: «Які корупційні ризики можуть мати місце у ЗВО?»
Аналітичний центр «ОсвітАналітика» презентує 20 випуск бюлетеня «Академічна доброчесність».
У цьому випуску висвітлюється питання корупційних ризиків у закладах вищої освіти. Пропонується певна систематизація специфічних для закладів вищої освіти корупційних ризиків, що має допомогти аналітичним підрозділам університетів — так само як усім учасникам освітнього процесу — у виявленні та їх мінімізації.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Тестовий доступ до 4-х колекцій Adam Matthew Digital
Шановні читачі Наукової бібліотеки Національного університету "Запорізька політехніка", у Вас є нагода скористатися тестовим доступом до обраних 4-х колекцій Adam Matthew Digital, який триватиме від 9-го лютого до 9-го березня 2022 року.
Adam Matthew Digital - академічний видавець, що розташований у Великобританії та США. Є незалежною дочірньою компанією Sage Publications з 2012 року. Компанія спеціалізується на онлайнових базах даних першоджерел та курованих колекцій для гуманітарних та соціальних наук.
Детальніше >>>
|
|
Корисні функції Scopus
Ми використовуємо базу даних Scopus для отримання наукової інформації зі всього світу, перевірки показників публікаційної активності авторів та установ, пошуку відповідних джерел для читання та публікації.
Хотіли б зміцнити свої знання про Scopus? Тоді вебінар 23 лютого (укр. м.) - саме для вас.
Реєстрація: https://elsevier.zoom.us/webinar/register/WN_fo4Yw3W2RtSsdwxqy_0caQ
|
|
Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>
|
|
Вебінар на тему «Готуємо текст до публікації у науковому журналі»
8 лютого 2022 року о 15:00 за Київським часом Unicheck Україна організовує вебінар на тему «Готуємо текст до публікації у науковому журналі».
Захід покликаний допомогти тим хто готує статті до публікації у наукових журналах та підвищити кількість звернень до наукових публікацій за допомогою інструментів бази CrossRef.
Для участі в заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше >>>
|
|
Тренінг від StrikePlagiarism
Запрошуємо викладачів та осіб, відповідальних за перевірку кваліфікаційних робіт здобувачів вищої освіти, на тренінг, який відбудеться 10 лютого о 14:00. На тренінгу представники StrikePlagiarism продемонструють новий інтерактивний звіт, розкриють методологію оцінки оригінальності наукових та студентських робіт, а також презентують нові функції, однією з яких є опція пошук перекладеної подібності!
Переглянути запис тренінгу >>>
|
|
Нові надходження літератури
До наукової бібліотеки надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними до зали електронних каталогів (ауд. 510).
Бюлетень нових надходжень >>>
|
|
Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Академічна доброчесність: проблеми реалізації та відповідальність».
Перегляд діє з 01.02.2022 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Рекомендаційний список літератури >>>
|
|
Публікації наших науковців в наукометричних базах за весь 2021 рік
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
|
|
Інформаційний бюлетень “Академічна доброчесність”. Січень 2022
Аналітичним центром Київського університету імені Бориса Гринченка ОсвітАналітика оприлюднено перший у 2022 році випуск інформаційного бюлетеня «Академічна доброчесність».
Бюлетень підготовлено експертом центру за темою «Чому слід зважати на конфлікти інтересів?».
Січневий випуск бюлетеня присвячений темі антикорупційної політики закладів вищої освіти, зокрема явищу конфлікту інтересів.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Вебінари Web of Science українською. Січень 2022
Запрошуємо взяти участь у черговій серії вебінарів "Clarivate науковцям". Кожного другого четверга місяця (лише в січні на третьому тижні) о 16:15–17:15 чекаємо на вебінарах Серії "Clarivate науковцям" 2022.
Реєстрації вже відкриті.
20 січня - Аналіз грантової підтримки та ефективності співпраці в Web of Science та InCites.
26 січня - Можливості референс-менеджера EndNote для роботи з бібліографією.
27 січня - Оновлена платформа Web of Science: швидше, зручніше, ефективніше.
Записи вибраних вебінарів на ютьюб каналі
Розклад вебінарів >>>
|
|
Дивосвіт Марії Примаченко
Шановні цінителі прекрасного!
Завітайте до зали мистецтвознавчої літератури (а.516) на книжково-ілюстративну виставку "Дивосвіт Марії Примаченко", присвячену 113-ій річниці від Дня народження яскравої представниці "наївного мистецтва", української народної художниці Марії Примаченко (12.01.1909 - 18.08.1997).
Представлені на виставці матеріали допоможуть вам заглибитись в образи і кольори її химерного та казкового світу!
|
|
Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (грудень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
|
|
110-та річниця з дня народження Павла Андрійовича Михайлова
21 грудня 2021 р. - 110-та річниця з дня народження Павла Андрійовича Михайлова – професора, заслуженого працівника вищої школи Української РСР, лауреата Державної премії Української РСР, ректора Запорізького машинобудівного інституту (1957—1978 рр.) (нині НУ «Запорізька політехніка»), який він очолював понад 21 рік. За цей час він запам'ятався як багатогранна особистість, людина високої душі, досвідчений, тактовний педагог-наставник, який мав рідкісний талант організатора, менеджера, ощадливого господаря.
У фондах нашої бібліотеки зберігаються друковані та електронні матеріали про Павла Андрійовича Михайлова. Особливої уваги заслуговує книга «Ректор за покликанням», яку було видано з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження Павла Андрійовича та яка містить спогади колег та студентів.
Пропонуємо вам, шановні користувачі, переглянути деякі з них та дізнатися більше про ректора, який для всіх був взірцем доброзичливості, чесності, добродушності, чуйності, громадянської порядності.
Спогади колег Павла Андрійовича Михайлова
|
|
Тестовий доступ до електронно-бібліотечної системи видавництва "Олді+"
Шановні читачі! Запрошуємо вас скористатися тестовим доступом до електронно-бібліотечної системи видавництва "Олді+" (http://ebooks.oldiplus.ua/).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі.
Детальніше >>>
|
|
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
Нагадуємо, що з 01.04.21 по 31.12.21рр. користувачам наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" надано доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>
|
|
Віртуальна виставка «Словник - скарбниця людських знань»
Шановні читачі! Презентуємо до вашої уваги віртуальну виставку читального залу навчальної літератури (ауд. 512) - «Словник - скарбниця людських знань».
Презентацію можна завантажити на сайті нашої бібліотеки в розділі "Віртуальні виставки".
Звертаємо вашу увагу на те, що презентовані матеріали – це лише частина довідкових видань з фонду читального залу навчальної літератури (ауд. 512) наукової бібліотеки.
Завітайте до нас та скористайтесь словниками однієї з наймилозвучніших мов світу – української мови.
Переглянути віртуальну виставку «Словник - скарбниця людських знань».
|
|
День Збройних Сил України
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «6 грудня - День Збройних Сил України». Цей день присвячений всім українським військовослужбовцям, які служать або раніше служили в українській армії. Саме на армію, згідно з Конституцією України, покладаються завдання з оборони країни, захисту її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності.
Перегляд діє в читальному залі економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513).
Детальніше >>>
|
|
Знати сьогодні, щоб жити завтра
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Знати сьогодні, щоб жити завтра», присвячений Всесвітньому дню боротьби зі СНІДом. Перегляд буде діяти впродовж грудня 2021 р. в читальному залі (ауд. 511).
Детальніше >>>
|
|
27 листопада - День пам'яті жерт Голодомору
До дня пам'яті жертв Голодомору у читальному залі економіко-гуманітарної літератури (ауд. 513) експонується тематична книжкова виставка «Чорна сповідь моєї вітчизни», на якій представлено документи та публікації про геноцид української нації, спогади та свідчення очевидців, тих, хто у своїй пам'яті крізь роки проніс страждання та біль, спричинені тоталітарним режимом.
|
|
Інтерактивна вікторина «Фразеологізми – невичерпні скарби народної мудрості»
Друзі! Вітаємо вас!
Мовознавчі студії «Територія слова» продовжують свою роботу.
Цього разу ми запрошуємо вас до інтерактивного онлайн-спілкування та пропонуємо взяти участь в інтерактивній вікторині зі знання фразеологізмів.
Стійкі фразеологічні вислови містять багатий світ символів і можуть розповісти багато цікавого. Вони допомагають зрозуміти душу народу, його історичний шлях. У них — особливості національного мислення і національної долі, втілення своєрідності розуміння світу, ситуацій життя. Вони виражають глибокі смисли, потужні емоції, надають думці влучності, дотепності.
Тож рушаймо разом у багатогранний світ яскравих фразеологічних сполук!
До вашої уваги інтерактивна вікторина «Фразеологізми – невичерпні скарби народної мудрості»
|
|
Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (листопад 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
|
|
Тематичний перегляд публікацій науковців НУ «Запорізька політехніка»
З 8 листопада до 6 грудня 2021 рр. наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» в ауд. 510 пропонує переглянути публікації науковців НУ «Запорізька політехніка», що надійшли до фонду наукової бібліотеки у 2021 р. (у друкованому вигляді). В електронному каталозі бібліотеки також представлено понад 700 повнотекстових електронних публікацій за 2021 рік з Інституційного репозитарію НУ «Запорізька політехніка» та бібліографічних наукометричних баз даних Scopus та Web of Science.
Бібліографічний список літератури >>>
|
|
Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (липень - жовтень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
жовтень, 2021
вересень, 2021
серпень, 2021
липень, 2021
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
жовтень, 2021
вересень, 2021
серпень, 2021
липень, 2021
|
|
Передплата на періодичні видання I півріччя 2022 року
З 15 жовтня 2021 р. розпочата передплата на періодичні видання I півріччя 2022 року!
Завантажити та переглянути каталог видань України «Преса Поштою» можна за адресою:http://presa.ua/dlja-podpyschyka/katalogi-dlja-skachuvannja
Переглянути друковану версію каталогу видань запрошуємо до відділу комплектування наукової бібліотеки університету (к.518, 5-й корпус).
Передплата періодичних видань здійснюється як на підставі Службової, підписаної завідувачем кафедри і директором інституту, так і через заповнення онлайн-форми на сайті бібліотеки.
Заявки (оформлені службові) на передплату приймаються від кафедр та адміністративних підрозділів університету у к.518 (5-й корпус) з 8.00 - 16.00 (понеділок - п’ятниця), тел. 2-12.
|
|
18 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”: "Як рецензувати дипломну роботу?"
Аналітичний центр «ОсвітАналітика» презентує 18 випуск бюлетеня «Академічна доброчесність», підготовлений експертом центру Євгеном Ніколаєвим.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Як потрапити журналу до Web of Science
ДНТБ України 7 жовтня 2021 року з 10:30 до 12:00 запрошує на безкоштовний семінар і вебінар для редакцій журналів.
Буде розглянуто: процедура подання та критерії відбору видання до Web of Science Core Collection; функції та можливості порталу видавців; самооцінка видання та формування стратегії розвитку.
Реєстрація (потрібна для резервування місця та отримання матеріалів):
https://forms.gle/mauWG9pADaZP1fDBA
Онлайн-трансляція у ютьюб: https://youtu.be/riMMQqpACIM
|
|
ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни.
Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням -
https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України
|
|
Українське козацтво як культурно-історичний феномен
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Українське козацтво як культурно-історичний феномен», який буде діяти з 01 жовтня до 31 жовтня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>
|
|
5 особливостей ScienceDirect, які допоможуть Вам шукати швидше
У четвер, 30 вересня, починається осіння серія вебінарів українською мовою і мова буде про роботу з провідною повнотекстовою платформою Elsevier - ScienceDirect. Зареєструйтесь за посиланням -
https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505824
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України
Детальніше >>>
|
|
Складні випадки наголошування в українській мові
Шановні студенти, викладачі, співробітники НУ «Запорізька політехніка»!
Мовознавчі студії «Територія слова» з Іриною Воронюк тривають!
Після літніх канікул ми знову повертаємося до занять з удосконалення знань з української мови!
Тема наступної зустрічі: «Складні випадки наголошування в українській мові».
А чи виникають сумніви щодо місця наголосу в українських словах у Вас?
Якщо так, то завітайте 22 вересня о 12.00 в ауд. 516 (зала мистецтвознавчої літератури ) на зустріч з доцентом кафедри українознавства та загальної мовної підготовки, кандидатом філологічних наук Іриною Воронюк, яка розповість про складні випадки наголошування в українській мові та допоможе Вам знайти правильну відповідь.
Детальніше >>>
|
|
Презентація альманаху творів письменників Запорізького краю "Україно моя, твоя доля стає і моєю..."
20 вересня о 12-00 у залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» відбудеться презентація альманаху творів письменників Запорізького краю "Україно моя, твоя доля стає і моєю...", присвяченого 30-літтю Незалежності України і перших збірок молодих авторів - ровесників Незалежності: Оксани Бевзюк, Наталії Ігнатьєвої, Олександра Шершньова і Марини Брацило (посмертно, збірка прозових новел).
Запрошуються всі бажаючі.
|
|
Доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science
З 1 вересня до 31 грудня цього року Національний університет "Запорізька політехніка" отримав безкоштовний доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science згідно домовленості між фахівцями Міністерства освіти і науки України з представником видавництва Bentham Science про використання ресурсів видавництва закладами вищої освіти та науковими установами.
Ресурси видавництва – це електронні журнали, книги, спеціалізовані бази даних. Bentham Science є видавцем рецензованої наукової літератури, що забезпечує видання понад 130 наукових журналів в електронному та друкованому форматах, які містять результати досліджень переважно в галузях фармакології та медицини, технічних та суспільних наук. Значна частина журналів видавництва Bentham Science індексуються провідними бібліографічними базами даних.
Доступ до ресурсів за посиланням https://benthamscience.com
|
|
Презентація фотовиставки «Життя в об’єктиві» та майстер-клас Володимира Лінікова з фотомистецтва «Фотографія: мистецтво і ремесло»
14 вересня о 15.00 у залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» відбудеться презентація фотовиставки «Життя в об’єктиві» та майстер-клас Володимира Лінікова з фотомистецтва «Фотографія: мистецтво і ремесло».
Володимир Лініков – фотограф, історик, член Національної спілки фотохудожників України, завідувач музею історії ЗНУ.
|
|
Валентин Терлецький презентує новий роман «Книга сили. Віра»
14 вересня о 10-00 наукова бібліотека запрошує всіх бажаючих на зустріч з запорізьким письменником, журналістом, музикантом, лідером рок-гурту «Декаданс», телеведучим, переможцем і лауреатом різних літературних конкурсів і премій – Валентином Терлецьким.
Чекаємо вас в залі навчальної літератури (ауд.512) за умов дотримання карантинних заходів.
|
|
Нові надходження літератури
До наукової бібліотеки надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними до зали електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Вебінар про створення якісних навчально-методичних матеріалів
Запрошуємо на перший вебінар, у цьому навчальному році, від Unicheck!
15 вересня 2021 року о 16:00 Unicheck Україна та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти проведуть вебінар про створення якісних навчально-методичних матеріалів.
Безкоштовна реєстрація на онлайн зустріч за посиланням: https://cutt.ly/OWHxRXI
Детальніше >>>
|
|
Вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у вересні 2021 року
Три базові теми у вересні чекають вас на вебінарах українською 7-9 вересня, у двох повторах, безкоштовно.
Детальніше >>>
|
|
Дорогі першокурсники!
Співробітники Наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» вітають вас з початком першого навчального року. Протягом всього навчання вашим помічником буде університетська бібліотека. В бібліотеці створені усі умови для забезпечення зручного та оперативного доступу до актуальної інформації.
В розпорядженні користувача бібліотеки - навчальний, науковий, художній абонементи, читальні зали: періодичних видань, навчальної літератури, наукової літератури та НТД, економіко - гуманітарної літератури та мистецтвознавства.
Будемо раді вас бачити на експозиціях книжкових виставок та тематичних переглядів, на наших культурно-масових заходах, а також запрошуємо вас приєднатися до наших груп у соціальних мережах та месенджерах (Facebook, Telegram, Instagram).
Про роботу наукової бібліотеки, її проєкти та заходах можна ознайомитися на нашому сайті - http://library.zp.edu.ua
|
|
16 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”: "Якими бувають фальсифікації та фабрикації?"
Аналітичний центр «ОсвітАналітика» презентує 16 випуск бюлетеня «Академічна доброчесність», підготовлений експертом центру Євгеном Ніколаєвим.
У ньому Ви дізнаєтесь про те, які фабрикації і фальсифікації можуть виникати під час навчання і проведення досліджень та чому університетам у своїй діяльності важливо брати до уваги ймовірність їхньої появи.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Студентство у фокусі історії та сучасності
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Студентство у фокусі історії та сучасності», який буде діяти з 26 серпня до 30 вересня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>
|
|
Незалежність: 30 років крок за кроком
До великого українського свята, Дня Незалежності України України наукова бібліотека презентує тематичні перегляди: "Незалежність: 30 років крок за кроком" (а.513) та "Україна на шляху до незалежності" (а.514) . Також з нагоди свята представляємо до вашої уваги рекомендаційний список літератури "30 років зміцнення української державності".
24 серпня Україна святкує 30-ту річницю своєї незалежності. Цей день - свято всіх українців, це день для тих, кому не байдужа власна доля, та доля всієї держави. Незалежність для України не просто слово. За ним дуже складна вікова історія боротьби нашого народу за волю від сивої давнини до сьогодення.
Детальніше >>>
|
|
Запорізька область отримала свою унікальну квітку-логотип до 30-ї річниці незалежності України
Квітка-логотип Запорізької області - це рожеві і блакитні кольори з зображенням елементів гербу області – козака та булави.
Концепція єдиної візуальної символіки 30-ї річниці незалежності України підготовлена креативною агенцією “Провід” за координації Міністерства культури та інформаційної політики України. В її основі покладена ідея бачення Незалежності як мрії, до якої прагнули багато поколінь нашого народу.
Квітка - це образ, що розкриває ідею держави. Основний лейтмотив всього проєкту – «Ти у мене єдина» – універсальне звернення до країни, квітки, Незалежності та нації.
Детальніше >>>
|
|
15 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
15-й номер інформаційного бюлетеня пропонує проаналізувати, яким чином викладачам зокрема і закладу освіти загалом варто реагувати на порушення академічної доброчесності. Як удосконалити внутрішні процедури, налагодити політики, згуртувати викладачів та студентів, змінити фокус з покарань на навчання – про це йдеться у новому номері Інфобюлетеня.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Щорічник СІПРІ: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека
Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова пропонує вашій увазі україномовне видання Щорічника СІПРІ: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека. Щорічник видається Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження миру (SIPRI) і є одним із найбільш авторитетних джерел інформації у сфері міжнародної безпеки.
Пропонуємо ознайомитись із положенням цього видання для використання в роботі, освітньому та науковому процесах.
Матеріали Щорічника доступні в електронному вигляді на вебсайті Центру Разумкова за посиланням - https://razumkov.org.ua/vydannia/sipri
|
|
Стежками рідної землі
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Стежками рідної землі», який буде діяти з 22 червня по 19 липня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>
|
|
Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (червень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
на 14.06.2021
на 17.06.2021
на 24.06.2021
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
на 14.06.2021
на 17.06.2021
на 22.06.2021
|
|
100 років з дня народження талановитого науковця, заслуженого винахідника України Павла Олексійовича Аверченка
Друзі! Сьогодні виповнюється 100 років з дня народження талановитого науковця, заслуженого винахідника України Павла Олексійовича Аверченка, з ім’ям якого пов’язана значна частина історичного шляху кафедри технології металів ЗНТУ (нині – НУ «Запорізька політехніка»). Він був її фундатором, організатором і керівником від дня заснування в 1968 р. до 1980 р.
Пропонуємо вам переглянути ретро-спогади у світлинах , присвячені 100-річчю від дня народження Аверченка П.О.
Детальніше >>>
|
|
Вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у червні 2021 року
Відкрито реєстрацію на вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у червні 2021 року.
Детальніше >>>
|
|
100 років з дня народження талановитого науковця, заслуженого винахідника України Павла Олексійовича Аверченка
Друзі! Сьогодні виповнюється 100 років з дня народження талановитого науковця, заслуженого винахідника України Павла Олексійовича Аверченка, з ім’ям якого пов’язана значна частина історичного шляху кафедри технології металів ЗНТУ (нині – НУ «Запорізька політехніка»). Він був її фундатором, організатором і керівником від дня заснування в 1968 р. до 1980 р.
Пропонуємо вам переглянути ретро-спогади у світлинах , присвячені 100-річчю від дня народження Аверченка П.О.
Детальніше >>>
|
|
15 випуск інфобюлетня "Як реагувати на порушення доброчесності?"
15-й номер інформаційного бюлетеня пропонує проаналізувати, яким чином викладачам зокрема і закладу освіти загалом варто реагувати на порушення академічної доброчесності. Як удосконалити внутрішні процедури, налагодити політики, згуртувати викладачів та студентів, змінити фокус з покарань на навчання – про це йдеться у новому номері Інфобюлетеня.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Інтерактивний звіт. Інструкція StrikePlagiarism
Шановні викладачі, що відповідальні на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти, пропонуємо обов'язково ознайомитись із відеоінструкцією про новий інтерактивний звіт подібності в системі StrikePlagiarism.
Детальніше >>>
|
|
Культура взаємодії: як організувати курс з написання дослідницьких робіт
26 травня 2021 року з 16-00 до 17-30 відбудеться вебінар «Культура взаємодії: як організувати курс з написання дослідницьких робіт».
Організатор - Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти Academic IQ.
Під час вебінару планується обговорити наступні питання: яку користь несуть курси з написання дослідницьких (курсових, дипломних) робіт не лише для студентів, а також для наукових керівників і в цілому – для кафедр; чому в багатьох випадках наявність такого курсу впливає на кінцевий результат і як у такий спосіб університет забезпечує якість освіти. Подивимося, як культура взаємодії між викладачем, студентами та науковими керівниками в межах подібного курсу формує культуру академічної доброчесності.
Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3hVQf5o, https://bit.ly/3vk3K2E або
https://bit.ly/3u6Ctzx
|
|
Міжнародний проєкт «Таємниці України для тебе!»
Шановні студенти, науковці, викладачі, співробітники університету та усі небайдужі громадяни нашого рідного Запорізького краю!
Запрошуємо Вас взяти активну участь у міжнародному культурно-соціальному проєкті «Таємниці України для тебе», який стартував у квітні 2021 року і наразі триває.
Учасниками можуть бути представники навчальних закладів, місцевих громад, майстри народного мистецтва, суб’єкти туристичної діяльності всіх форм власності (музеїв, туристичних організацій), екскурсоводи, представники закладів ресторанного сервісу та інші. Кількість робіт від одного учасника необмежена. Подавати заявку на участь у конкурсі можна як одноосібно, так і колективно до 25.06.2021 р.!
А найактивніші учасники та переможці отримають 150 цінних подарунків та грошових премій!
Детальніше >>>
|
|
Презентація книги Валерія Прозапаса “Хроніка революції, війни та реваншу”
Шановні студенти, науковці, викладачі, інші співробітники НУ «Запорізька політехніка»!
Інформуємо вас, що 27 травня о 18.00 у виставковій залі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться захід з нагоди презентації книги Валерія Прозапаса «Хроніка Революції, війни та реваншу».
Модератор заходу - Ольга Вакало.
Валерій Прозапас - учасник бойових дій на Сході. У книзі автор робить акцент на тому, що цікавить кожного свідомого українця: сторінки історії нашої держави, думки експертів, заяви політиків, напружена робота журналістів, активістів, громадських діячів.
Книга неодмінно зацікавить студентів, які вивчають історію.
Детальніше >>>
|
|
Земля наших предків – для наших нащадків
Друзі! Наближається свято - Всесвітній день вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Щороку у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки. Цьогоріч - 20 травня - виповниться 15 років від дня заснування свята.
Якщо ви бажаєте більше дізнатися про генетичний код української нації запрошуємо вас на наш онлайн-захід– інтерактивний нон-стоп «Земля наших предків – для наших нащадків», який відбудеться 20 травня о 12.00 на платформі Google Meet!
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.com/xkr-qotp-wyx
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: xkr-qotp-wyx
Детальніше >>>
|
|
Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (травень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
|
|
Проєктний підхід в управлінні бізнесом
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Проєктний підхід в управлінні бізнесом», який буде діяти з 17 травня по 14 червня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до "HeinOnline"
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» оримала доступ до "HeinOnline" – однієї із найбільших міжнародних юридичних баз даних.
Доступ можливий з комп’ютерів локальної мережі НУ «Запорізька політехніка» за
посиланням:
https://heinonline.org/HOL/Welcome
Детальніше >>>
|
|
Лексичне розмаїття і колорит української мови
Друзі! Продовжуємо наші онлайн-зустрічі з вдосконалення знань української мови.
13 травня о 10.00 наукова бібліотека спільно з кафедрою українознавства та загальної мовної підготовки запрошує вас до мовознавчих студій «Територія слова».
Тема зустрічі: «Лексичне розмаїття і колорит української мови».
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.cоm/mcq-vngh-ibs
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: haw-wgfz-udm
|
|
Вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у травні 2021 року
Відкрито реєстрацію на вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у травні 2021 року.
Детальніше >>>
|
|
Круглий стіл: "Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики"
29 квітня 2021 року в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики».
Учасники заходу обговорили управлінські практики академічної доброчесності та забезпечення якості освіти, шляхи подолання наявних викликів щодо дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому середовищі.
Переглянути матеріали >>>
|
|
Вебінар "Аналізуємо звіт про перевірку на плагіат" - Unicheck та Academic IQ
На вебінарі, який відбувся 22 квітня 2021 року обговорювалися основні аспекти звіту подібності, який формується після перевірки роботи на плагіат. Було розглянуто практичні кейси та найцікавіші запитання про перевірку тексту на плагіат та академічну доброчесність в університеті.
Переглянути вебінар >>>
|
|
Нові публікації наших науковців в Scopus (квітень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (12 квітня 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (29 квітня 2021 р.)
|
|
Тренінг з питань етики, доброчесності та протидії корупції для студентів правників
Університет Східної Англії (Великобританія) у співпраці з Програмою USAID «Нове правосуддя» запрошують студентів-правників приєднатися до тренінгу з питань етики, доброчесності та протидії корупції , який буде проходити з 11 до 28 травня 2021 року.
Програма тренінгу ґрунтується на навчальних модулях по тематиці доброчесності, етики та протидії корупції, розроблених Управлінням ООН з наркотиків та злочинності в рамках ініціативи «Освіта заради справедливості» (Education for Justice – E4J), які перекладено українською мовою за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».
Навчання, обсягом 12 академічних годин, буде проводитися українською мовою в інтерактивному онлайн-режимі впродовж трьох тижнів.
Мета тренінгу – озброїти учасників поглибленими знаннями щодо принципів доброчесності, сумісної й несумісної з цими принципами поведінки, а також навичками їхнього застосування.
Реєстрація та детальна інформація про цей проєкт доступна за посиланням.
|
|
14 випуск інфобюлетня "Як запобігти аутсорсингу завдань?"
14-й номер інформаційного бюлетеня пропонує тему аутсорсингу завдань. Завдання на замовлення, куплені наукові роботи здобувачів освіти, неправомірна допомога у написанні робіт, які здобувачі мають готувати самостійно – болюча тема сьогодення. Як викладачам запобігти тому, аби здобувачі освіти видавали чужі роботи за свої, як підтримати студентів у самостійному написанні, і які рішення пропонують нам нині світові практики з цієї теми, – про це все ви дізнаєтесь, прочитавши цей випуск.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Новий ДСТУ 7152:2020 Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках
З 1 березня діє новий ДСТУ 7152:2020 Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках (ISO 8:2019, NEQ; ISO 18:1981, NEQ; ISO 215:1986, NEQ)
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою .
|
|
14 випуск інфобюлетня "Як запобігти аутсорсингу завдань?"
14-й номер інформаційного бюлетеня пропонує тему аутсорсингу завдань. Завдання на замовлення, куплені наукові роботи здобувачів освіти, неправомірна допомога у написанні робіт, які здобувачі мають готувати самостійно – болюча тема сьогодення. Як викладачам запобігти тому, аби здобувачі освіти видавали чужі роботи за свої, як підтримати студентів у самостійному написанні, і які рішення пропонують нам нині світові практики з цієї теми, – про це все ви дізнаєтесь, прочитавши цей випуск.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Долучайтесь до акції "Подаруй бібліотеці книгу: друковану або електронну"!
Шановні науковці та всі, кому небайдужа доля науки, освіти та культури! Подаруйте бібліотеці літературу – дайте нове життя вашим книгам та зібранням!
Детальніше >>>
|
|
Доступ до електронних книг на платформі ScienceDirect
Шановні науковці нагадуєм про доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).
Завдяки злагодженій роботі представників компанії Elsevier та ДНТБ України співробітники Запорізької політехніки мають можливість працювати з платформою дистанційно з використанням доменного імені установи.
Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією.
|
|
Презентація роману "Антхіл" Тетяни Тіховської
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Трагедія на Чорнобильській АЕС сколихнула тоді весь світ, проте її наслідки людство відчуватиме на собі ще багато століть.
Яка ж вона – Чорнобильська зона – після трагедії на атомній електростанції? Якою вона може бути і чи існуватиме там життя? Що буде далі? Ці питання бентежать людство вже 35-й рік поспіль.
Один із варіантів розвитку подій на радіаційній зоні описала у своєму романі-антиутопії «Антхіл» заступник декана ФЕУ, доцент кафедри маркетингу та логістики НУ «Запорізька політехніка» (2005 – 2019 рр.), запорізька письменниця, популярність якої динамічно набирає обертів не тільки в Україні, а й за кордоном - Тетяна Тіховська .
Детальніше: >>>
|
|
Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи StrikePlagiarism
Запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів, магістрів і співробітників університету взяти участь у вебінарі "Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи StrikePlagiarism.com", який відбудеться 19.04.2021 - 15.00 за Київським часом.
Бажаючих взяти участь просимо зареєструватися у формулярі - https://forms.gle/wquiKg9DzAuShJ7d7
Посилання на вебінар - https://us02web.zoom.us/j/84276033497.
|
|
Щодо аналізу звіту перевірки на плагіат: поради від Unicheck
22 квітня 2021 року відбудеться вебінар на тему «Аналізуємо звіт про перевірку на плагіат».
Організатори: Unicheck Україна, Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти / Academic IQ.
Під час вебінару планується обговорити основні аспекти звіту подібності, який формується після перевірки роботи на плагіат, розглянути практичні приклади та надати відповіді на запитання учасників щодо здійснення перевірки текстів з метою виявлення збігів текстових і графічних фрагментів, підтримання академічної доброчесності.
Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3a8x9Vb або
https://bit.ly/2QkHs1h
|
|
Оновлено перелік науково-технічних баз даних та зарубіжних баз даних об'єктів промислової власності
Станом на 31.03.2021 на сайті Укрпатенту оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті» та «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті».
Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Детальніше https://bit.ly/3mirl07
|
|
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
З 01.04.21 до 31.12.21 рр. Національному університету "Запорізька політехніка" надається доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий не тільки в мережі університету, але і віддалено після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>
|
|
Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів)
02 квітня відбулася наша друга онлайн-зустрічі з вдосконалення знань української мови.
Наукова бібліотека спільно з кафедрою українознавства та загальної мовної підготовки провели зустріч за
темою: «Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів). Правопис, відмінювання, наголошування».
Детальніше: >>>
|
|
Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів)
Друзі! Продовжуємо наші онлайн-зустрічі з вдосконалення знань української мови.
02 квітня о 10.00 наукова бібліотека спільно з кафедрою українознавства та загальної мовної підготовки запрошує вас до мовознавчих студій «Територія слова».
Тема зустрічі: «Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів). Правопис, відмінювання, наголошування».
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.cоm/mcq-vngh-ibs
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: mcq-vngh-ibs
|
|
Миті натхнення...
З 23 березня по 23 квітня 2021 р. запрошуємо до зали мистецтвознавчої літератури (а. 516) на персональну виставку творчості випускниці ЗНТУ Пазинич Аліни.
Детальніше >>>
|
|
Якісна освіта без довіри — неможлива
Органiзатори панельної дискусії Open Education Forum «Якість освіти та академічна доброчесність: чому якісна освіта обов'язково передбачає доброчесність» розмiстили у вiдкритому доступi вiдеозаписи заходу:
Акредитація та якість освіти
Якість освіти та академічна доброчесність
|
|
Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу
До вашої уваги відеозапис лекції професора кафедри системного аналізу і обчислювальної математики Запорізької політехніки Бахрушина Володимира Євгеновича "Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу".
Ознайомитись з лекцією можна за посиланням
|
|
Нові публікації наших науковців в наукометричних БД
Нові публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
(15.03.2021 р.)
Нові публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (15.03.2021 р.)
|
|
13 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 13 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як протидіяти неправдивому авторству?
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Новий вебінар від StrikePlagiarism.com
Представники сервісу перевірки наукових та студентських кваліфікаційних робіт на плагіат StrikePlagiarism.com запрошують всіх викладачів і студентів взяти участь у вебінарі, який відбудеться 11 березня о 15.00 за Київським часом.
На вебінарі будуть розглянуті: новий звіт подібності та методології оцінки наукових і студентських робіт на плагіат, вимоги законодавства України і ЄС в питаннях запобігання плагіату, а також будуть відповіді на питання, пов'язані з плагіатом при публікації наукових статей в журналах, індексованих SCOPUS і Web of Science. Буде презентовано прототип інтеграції з базою дисертацій УкрІНТЕІ та як працюватиме перевірка в цій базі даних.
Відео інструкція нового звіту подібності доступна по посиланню .
Для участі у вебінарі просимо зареєструватися в формулярі .
Детальніше >>>
|
|
Шевченкіана в екслібрисах
Сьогодні, 09 березня 2021 року, виповнюється 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861), українського поета, художника, мислителя.
Уже понад півтора століття ім'я Тараса Шевченка надихає живописців і графіків на відтворення його поетичного світу засобами мистецтва. Для багатьох художників особистість Тараса Шевченка, його нелегка доля й невмируща поезія стали джерелом натхнення практично в усіх видах мистецтва. Одним з них є екслібрис.
Пропонуємо вам, шановні користувачі, переглянути презентацію «Шевченкіана в екслібрисах».
|
|
Тестовий доступ до БД EBSCO-CEEAS (Central & Eastern European Academic Source)
З 01.03.2021 до 30.04.2021 Наукова бібліотека НУ "Запорізька політехніка" отримала тестовий доступ до БД EBSCO-CEEAS (Central & Eastern European Academic Source).
CEEAS - це база даних повнотекстових наукових журналів, опублікованих у країнах Центральної та Східної Європи. БД нещодавно оновлена, включає біля 2000 журналів, більшість з яких є реферованими. За тематикою це багатодисциплінарна тематична колекція (повні тексти на 60 мовах країн Європи), включаючи бізнес, економіку, історію, STEM (наука, техніка, медицина) та право.
Скористатися доступом можна з будь-якого комп’ютера у локальній мережі Національного університету "Запорізька політехніка", за посиланням.
Детальніше >>>
|
|
До уваги користувачів системи StrikePlagiarism, відповідальних за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат
На облікових записах сервісу перевірки наукових робіт на плагіат був активований новий Звіт подібності від StrikePlagiarism.com. Звіт став більш технологічним і зручним для аналізу робіт, дозволяє приймати самоцитати автора, залишати письмові та аудіо коментарі, синхронізуватись з протоколом оцінки для наукового керівника/експерта і багато іншого. Новий протокол також доданий до кабінету в розділі Документи.
Запрошуємо на Zoom-вебінар від компанії-розробника щодо інтерпретації нового звіту, нової процедури та організації перевірок на плагіат у 2021 році, який відбудеться в п'ятницю 5-го березня о 14-00.
Вхід за посиланням (код не потрібен).
|
|
Нові публікації наших науковців в Scopus (1 березня 2021 р.)
1. Pavlenko, D., Dvirnyk, Y., Przysowa, R.
Advanced materials and technologies for compressor blades of small turbofan engines
(2021) IOP Conference Series: Materials Science and Engineering, 1024 (1), art. no. 012061
DOI: 10.1088/1757-899X/1024/1/012061.
2. Bakhrushin, V., Bakurova, A., Pasichnyk, M., Tereschenko, E.
Risks of data inconsistency in information systems used for predicting the pandemics development
(2020) CEUR Workshop Proceedings, 2805, pp. 1-15.
|
|
Нові публікації наших науковців в Web of Science (19 лютого 2021 р.)
1. Cost Optimization Simulation for Electric Vehicle Charging Infrastructure. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit. / Arras P., Tabunshchyk G., Korotunov S., Okhmak V., Ieee, 2020. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit.
2. Investigation and Development of Traffic Light Control System Prototype for Serious Game. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit. / Hunko E., Gladkova O., Parkhomenko A., Ieee, 2020. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit.
3. Kozina G. L., Savchenko D. K. Aggregate Signature Protocol with Group Leader // Cybernetics and Systems Analysis.
4. Lukianova T., Donenko V., Klein R., Ieee. Implementing Building Information Modelling for the Reconstruction Process of Unfinished Building Projects // 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit (E-Tems 2020). ? 2020.
5. Investigation and Development of Demonstration System for Training in the Field of Home Automation. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit. / Tulenkov A., Parkhomenko A., Yaremchenko Y., Sokolyanskii A., Zalyubovskiy Y., Kalinina M., Stepanenko A., Andreiev M., Ieee, 2020. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit.
|
|
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» презентує відеопроєкт «Мереживо поезій Лесі Українки». Працівники та студенти університету декламують вірші поетеси, які їм близькі, які особливо відгукнулися.
Переглянути відео >>>
|
|
Нове надходження літератури
ПРИЄМНА НОВИНА! Фонд Наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» поповнився новими книгами. Список - за посиланням.
Якщо зацікавила якась із книг, ви маєте змогу звернутися до нас дистанційно, щоб отримати більш детальну інформацію про видання.
Пишіть на Facebook Messenger, або на електронну пошту bibliografszntu@gmail.com, чи на сервіс «Віртуальна довідка»
|
|
Рідкісні та цінні видання у фонді наукової бібліотеки (1804-1945 рр.)
Сьогодні нікого не здивуєш електронними виданнями, повнотекстовими базами даних, а ось унікальні експонати друкованого слова з фонду рідкісних видань ще вражають нашу уяву.
Пропонуємо до вашої уваги рекомендаційний бібліографічний покажчик Рідкісні та цінні видання у фонді наукової бібліотеки (1804-1945 рр.)
|
|
Вебінари Web of Science українською
Запрошуємо взяти участь у чергових вебінарах компанії Clarivate. Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex, необхідна попередня реєстрація.
Реєстрації вже відкриті.
9 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки.
10 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки.
11 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Оцінка здобутків і співпраці установ за даними Web of Science Core Collection та InCites.
12 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Journal Citation Reports.
Детальніше >>>
|
|
Наукові фахові видання
Станом на 01.01.2021 в Україні зареєстровано 1273 наукових фахових видань, з них 74 – виключно електронні. Вони згідно вимог Наказу МОН № 32 від 15.01.2018 розподілені за двома категоріями: до категорії “А” віднесено 107 видань, “Б” – 1166 видань.
До міжнародних наукометрічних баз Scopus та Web of Sience (Core Collection) одночасно входить 36 вітчизняних наукових видань.
Українські наукові видання, які індексуються у SCOPUS.
Українські наукові видання, які індексуються у WEB OF SCIENCE (WoS).
|
|
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека розпочинає мовознавчі студії «Територія слова»!
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека 22 лютого об 11-00 розпочинає мовознавчі студії «Територія слова»!
У Вас бракує слів, щоб висловитися українською? Або Ви вважаєте себе залежними від словників і правил та повсякчас стикаєтеся із ситуаціями, коли «розумію, а сказати не можу»?
Тоді Вам до нас! Обирайте шлях до своєї мовної незалежності та хутчіш приєднуйтеся!
Перша зустріч відбудеться в онлайн-форматі. Ви дізнаєтеся про цікавинки, на які багата українська мова, та послухаєте про нову редакцію українського правопису.
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.cоm/mcq-vngh-ibs
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: mcq-vngh-ibs
Щодо наступних зустрічей стежте за оголошеннями.
Телефон для довідок: (061) 7-698-616.
|
|
Українськомовний інформаційний ScienceDirect hub для науковців
У середу, 17 лютого, відбудеться презентація українськомовного інформаційного ScienceDirect hub для розширення знань науковців щодо використання можливостей продукції компанії Elsevier.
Реєстрація за формою.
Протягом лютого-квітня 2021 року заплановано провести серію вебінарів.
Спікерами виступлять менеджери, експерти та тренери компанії Elsevier: Томаш Пшонка, Хелена Пачуска, Катажина Ґаца-Зайонц, Наталія Ґарція та Марина Назаровець.
Вебінари будуть проводитися українською та англійською мовами. Їх розклад публікується на Elsevier Online Training Hub .
|
|
12 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 12 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як посилити політику доброчесності закладу вищої освіти?
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Нові публікації наших науковців в Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (лютий 2021 р.)
|
|
До уваги користувачів системи StrikePlagiarism, відповідальних за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат
15-20 лютого 2021 року буде введений в експлуатацію новий звіт подібності, після чого старий звіт буде недоступний.
Рекомендуємо ознайомитися з відеопрезентацією нового звіту:
https://youtu.be/aJYl3RA6B-Y
|
|
Оприлюднено чергову редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics)
Національний університет «Запорізька політехніка» покращив свої позиції в рейтингу Webometrics! Наразі ми займаємо 26 місце серед ЗВО України і 4181 позицію – в світовому.
Детальніше >>>
|
|
Нові публікації наших науковців в Scopus
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (лютий 2021 р.)
|
|
Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій
15 лютого о 10:00 запрошуємо бібліотекарів, науковців, студентів та усіх зацікавлених у науковій комунікації на вебінар " Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій", спільно організований з ORCID, Crossref та ДНТБ за підтримки Міністерства освіти та науки України.
Мова проведення: українська та англійська
Реєстрація https://tinyurl.com/PIDs4Ukraine
|
|
Публікаційна активність наших науковців
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (грудень 2020 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (грудень 2020 р.)
|
|
Інформація для осіб, відповідальних на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти
Звертаємо увагу користувачів системи StrikePlagiarism, що відбулись певні зміни в функціоналі системи. Наразі
система працює таким чином, що поки в підрозділі немає зареєстрованих користувачів з роллю "викладач", то наукових керівників можна просто вписувати в поле, але за реєстрації такого користувача, система бачитиме викладачів і буде генерувати випадаючий список. Отже, якщо у вас виникли проблеми із внесенням інформації до поля "науковий керівник", звертайтеся до адміністратора системи - Пилипенко Наталії Володимирівни (а.250, головний корпус), поштова скринька - natali_p@zp.edu.ua, внутрішній телефон - 4-10.
Детальніше>>>
|
|
Доступ до електронних книг на платформі ScienceDirect
04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).
Окрім річного доступу до ScienceDirect, до 31 травня 2021 р. нашому університету подовжено доступ до
міжнародної наукометричної бази даних Scopus.
|
|
Реєстр наукових видань України
Удосконалено функціонал Реєстру наукових видань України
Адреса ресурсу - http://nfv.ukrintei.ua/
|
|
ВИВАТ, «МАШИНКА»! Или 20 лет спустя
Приємний подарунок колективу НУ «Запорізька політехніка»! Щойно вийшла в світ і надійшла до фонду Наукової бібліотеки книга «ВИВАТ, «МАШИНКА»! Или 20 лет спустя».
Книга стане в нагоді студентам, викладачам, а також усім, хто цікавиться історією університету.
Детальніше >>>
|
|
Наукові школи, професійні династії, видатні персоналії «Запорізької політехніки»: від механіко-технічного училища до сучасного національного університету
З нагоди святкування Дня української писемності та мови, що припадає на 9 листопада, та 120-річчя Національного університету «Запорізька політехніка», Кафедра українознавства та загальної мовної підготовки 9-12 листопада проведе ХVI-ту Міжвишівську наукову інтернет-конференцію за міжнародною участю «Наукові школи, професійні династії, видатні персоналії «Запорізької політехніки»: від механіко-технічного училища до сучасного національного університету».
Детальніше >>>
|
|
Онлайн-семінар «Як забезпечити академічну доброчесність у закладі вищої освіти»
1 грудня о15:00 запрошуємо відвідати онлайн-семінар «Як забезпечити академічну доброчесність у закладі вищої освіти» з , Артемом Артюховим - членом Національного агентства та Андрієм Сідляренко - комерційним директором Unicheck Україна.
На вебінарі будуть розглянуті загальні засади, інструменти та реальні кейси запровадження академічної доброчесності у закладі вищої освіти.
Зареєструватися на семінар https://bit.ly/3pZqUZX
|
|
До Дня пам'яті жертв Голодоморів
Про ті жахливі події 1932-1933 років написано багато наукових праць, книг, статей, знято фільмів. А втім, як і раніше, залишається ще багато таємниць. І запитань інколи більше, ніж відповідей.
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» у своїх фондах зберігає багато матеріалів про ці страшні події 1932 – 1933 років. Серед них – розповіді очевидців (листи, нотатки, спогади, «арештовані вірші»), архівні документи, поезія та проза про голодомор.
Пропонуємо Вам ознайомитися з кількома з них. Ці книги ви зможете почитати, завітавши до абонементу художньої літератури нашої бібліотеки (ауд. 514, V корп., ІІ поверх).
Детальніше >>>
|
|
Онлайн-семінар щодо організації перевірки випускних кваліфікаційних робіт на наявність запозичень
24.11.2020 бібліотекою разом з навчальним та навчально-методичним відділом університету був проведений онлайн-семінар для викладачів та співробітників щодо організації перевірки випускних кваліфікаційних робіт на наявність запозичень в системі Strike Plagiarism. В заході прийняло участь понад 90 співробітників університету.
Переглянути матеріали семінару >>>
|
|
Книги викладачів університету, видані у 2015 - 2020 рр. (до 120-ї річниці університету)
Наукова бібліотека запрошує ознайомитися з книгами викладачів університету, виданими у 2015 - 2020 рр. з фонду наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка.
Завітайте до ауд. 510. Там же Ви можете ознайомитись з новими надходженнями літератури.
Книги викладачів машинобудівного інституту
Книги викладачів фізико-технічного інституту
Книги викладачів економіко-гуманітарного інституту
Книги викладачів інституту інформатики та радіоелектроніки
Книги викладачів інституту управління та права
|
|
Шановні науковці, співробітники та студенти Національного університету «Запорізька політехніка» !
Міністерство освіти і науки проводить опитування на тему: «Використання ресурсів електронних баз даних у науковій та інноваційній діяльності».
Опитування доступне на офіційному веб-сайті Міністерства освіти і науки за посиланням: bit.ly/35MQZnJ
Заповнити анкету можна до 23 жовтня 2020 року.
До участі в опитуванні насамперед запрошуються працівники ЗВО та наукових установ, бібліотек, музеїв, студенти, аспіранти, представники наукових громадських організацій, реального сектора економіки, а також усі, хто займається проведенням наукових досліджень та розробок, працює у сфері наукової, науково-технічної або інноваційної діяльності.
Докладніше >>>
|
|
Оновлено перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів із безоплатним доступом
Укрпатент повідомляє, що станом на 25 вересня 2020 року оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті», а також «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті».
Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Детальніше https://bit.ly/2SmF2wW, https://bit.ly/30vfQJ5
|
|
11 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 11 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як підготувати якісний силабус?
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Виставка-вшанування, присвячена 85-річчю Александрова Олександра Гавриловича (до 120-ї річниці університету)
З 2 вересня у залі мистецтвознавчої літератури відкрито цикл виставок мистецьких творів викладачів та студентів нашого вишу, де поруч з фотовиставкою «Схід - Захід» Корнус Т. М. діє виставка-вшанування «Життя сповнене пам’яттю, мов світлом – день…», переглянувши яку відвідувачі зможуть ознайомитися з ліричними творами педагога, науковця, прекрасної людини – Александрова О.Г., який зробив великий внесок у розвиток зварювального виробництва. Виставка триватиме до 9 жовтня.
Детальніше >>>
|
|
Фотовиставка Корнус Тетяни Михайлівни «Схід – Захід» (до 120-ї річниці університету)
2 вересня у залі мистецтвознавчої літератури (ауд.516) наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» відкрилася фотовиставка Корнус Тетяни Михайлівни «Схід – Захід», яка триватиме до 9 жовтня.
Детальніше >>>
|
|
Зареєструйтесь на вебінар компаній Clarivate та Антиплагиат "Оцінка наукових публікацій: сучасні інструменти і їх коректне застосування"
18 вересня о 11:00-13:00 запрошуємо на спільний, безкоштовний вебінар компаній Clarivate та Антиплагиат "Оценка научных публикаций: современные инструменты и их корректное применение". Традиційно: два спікери, протягом двох годин проголосять дві доповіді та дадуть відповіді на ваші запитання, які можна поставити під час обов`язкової попередньої реєстрації, яку вже відкрито.
Достатньо перейти за посиланням https://bit.ly/3l4fodB , знайти слово Register заповнити анкету і 18 вересня почати підключення за 5-10 хвилин до 11:00.
Передбачено сертифікат учасника, який буде надісланий на вказану при реєстрації електронну скриньку до 25 вересня тим хто прослухає не менше 90 % часу вебінару. Оскільки очікуються слухачі з щонайменше 20 країн вебінар російською мовою.
Детальніше >>>
|
|
Інформуємо про продовження вебінарів від компанії Clarivate (платформа Web of Science) в вересні 2020 року
07 вересня 2020 - Тема: «Наукова комунікація в цифрову епоху». Опрацьовуємо тести
10:15 - 11:15 - Реєстрація
16:15 - 17:15 - Реєстрація
08 вересня 2020 - Тема: Відбір видань до Web of Science Core Collection: критерії якості, процедура оцінювання
10:15 - 11:15 - Реєстрація
16:15 - 17:15 - Реєстрація
09 вересня 2020 - Тема: Web of Science Core Collection для наукової роботи
10:15 - 11:15 - Реєстрація
13:15 - 14:15 - Реєстрація
15:30 - 16:30 - Реєстрація
10 вересня 2020 - Тема: Web of Science Core Collection для наукової роботи
10:15 - 11:15 - Реєстрація
13:15 - 14:15 - Реєстрація
16:15 - 17:15 - Реєстрація
11 вересня 2020 - Тема: Можливості аналітичного інструменту InCites
10:15 - 11:15 - Реєстрація
16:15 - 17:15 - Реєстрація
Детальніше >>>
|
|
Інновації в освіті
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Інновації в освіті», який буде діяти з 26 серпня по 30 вересня 2020 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Відкрито доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
З 01.09.20 по 30.11.2020 рр. користувачам наукової бібліотеки "Запорізької політехніки" надано доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>
|
|
Шановні випускники!
Підпис обхідних листів у Науковій бібліотеці буде відбуватися з 01 червня 2020 року на абонементі навчальної літератури (3 корпус, ауд. 17) з 9-00 до 15-00, понеділок - п'ятниця.
При собі мати читацький квиток.
|
|
Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Згідно наказу по Університету №64 з 12 березня (четвер) до 3 квітня (п’ятниця) у зв’язку з карантином та внесенням змін до графіку навчального процесу здобувачів вищої освіти, наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" переходить на дистанційне обслуговування користувачів та нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zntu.edu.ua
Щодо користування SCOPUS та Web of Science звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна,
natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).
|
|
Відкрито реєстрацію на вебінари (23-25 березня 2020 року) - Наукова діяльність та її оцінка: можливості Web of Science
23.03.2020 о 16:15 - Вступ до наукометрії
24.03.2020 о 16:15 - Ресурси Clarivate Analitics для ефективної наукової діяльності
25.03.2020 о 16:15 - Публікації у виданнях, що індексуються у Web of Science: міфи та реальність
Детальніше >>>
|
|
Виставка хенд-мейд іграшок Федотової Світлани “Святковий настрій”
З 4 по 13 березня 2020 р. запрошуємо до зали мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) на виставку хенд-мейд іграшок Федотової Світлани “Святковий настрій”.
Також до вашої уваги представляємо книжковий перегляд “Книга – джерело ідей для творчості” з різних напрямків рукоділля – бісероплетіння, створення ляльок, прикрас, виробів в стилі печворк та багатьох інших.
|
|
Управління якістю на підприємстві
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Управління якістю на підприємстві», який буде діяти з 10 по 31 березня 2020 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Енергозберігаючі технології для м. Запоріжжя
18 березня 2020 р. о 14-00 в залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) відбудеться засідання інженерно-економічного клубу винахідників.
Тема : “Енергозберігаючі технології для м. Запоріжжя”. Запрошуються усі бажаючі!
|
|
Спеціальний випуск "Fundamental Issues in Game Theory and Market Design"
Не пропустіть спеціальний випуск "Fundamental Issues in Game Theory and Market Design"
у Japanese Economic Review від видавництва Springer у вільному доступі лише до 29 лютого 2020 року!
Детальніше >>>
|
|
6 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 6 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Студентський плагіат, частина 2. Що робити? В цьому номері аналізується, як не сприяти студентському плагіатові, та подаються ідеї, які викладачі можуть втілити в життя без складнощів у себе на парах.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Презентація книги «Щоб бути українцями, говорімо українською»
18 лютого о 13-30 в залі мистецтвознавчої літератури (а.516) запорізький композитор Анатолій Сердюк презентуватиме свою першу книгу із дослідженням типових мовних помилок жітелів півдня України. Науково-популярне видання – практичний порадник із культури мовлення, вчить правильно вживати українські слова та словосполучення.
|
|
5 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 5 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Студентський плагіат, частина 1. Хто винен? В цьому номері розкривається тема студентського плагіату та даються порадами як запобігти цьому явищу.
Ознайомитись з номером >>>
|
|
Фотовиставка студента Григорія Чепурненка
З 10 лютого до 10 березня в залі мистецтвознавчої літератури (ауд.516) експонується фотовиставка студента другого курсу факультету комп'терних наук та технологій Григорія Чепурненка. Фотографії Григорія вражають своєю глибиною і змістовністю.
|
|
Персональна виставка живопису Карини Бойко "Зростають у моїй душі пелюстки дива і натхнення"
10 лютого о 13.30 в залі мистецтвознавчої літератури (ауд.516) відбудеться відкриття персональної виставки живопису "Зростають у моїй душі пелюстки дива і натхнення" запорізької художниці Карини Бойко.
Експозиція триватиме до 11 березня 2020 року.
Галерея картин Карини Бойко
|
|
Тестовий доступ до журналів Wiley
Доступ до журналів Wiley буде відкритий з 01 лютого 2020 року по 30 квітня 2020 року. В рамках тестового доступу для користувачів буде доступна найбільша колекція журналів Wiley, а це понад 1 500 назв сучасних журналів. Доступними будуть також архіви журналів за понад 20 років – з 1997 року до сьогодні. За тематичним спрямуванням журнали охоплюють всі предметні напрямки сучасної науки.
Скористатися доступом можна з будь-якого комп’ютера у локальній мережі Національного університету "Запорізька політехніка", перейшовши на платформу Wiley Online Library.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до 4-х колекцій Adam Matthew Digital
Шановні читачі Наукової бібліотеки Національного університету "Запорізька політехніка", у Вас є нагода скористатися тестовим доступом до обраних колекцій Adam Matthew Digital, який триватиме від 2-го лютого до 1-го березня 2020 року.
Adam Matthew Digital - академічний видавець, що розташований у Великобританії та США. Є незалежною дочірньою компанією Sage Publications з 2012 року. Компанія спеціалізується на онлайнових базах даних першоджерел та курованих колекцій для гуманітарних та соціальних наук.
Детальніше >>>
|
|
Google оновив Dataset Search для більш ефективного пошуку даних
Сервіс пошуку даних Google, відомий як Dataset Search, перестав бути бета-версією. Google розширив можливості фільтрації пошуку і відкрив доступ до майже 25 мільйонів баз даних. Компанія не ділиться повною статистикою, проте заявила, що «сотні тисяч» користувачів спробували Dataset Search з моменту запуску пробної версії у вересні 2018 року.
Детальніше >>>
|
|
Охорона праці – запорука життя
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Охорона праці – запорука життя», який буде діяти з 01.02.2020 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Вебінари від Clarivate Analytics у січні 2020 року
Відкрито реєстрацію на вебінари від Clarivate Analytics у січні 2020 року.
22 січня 16:15-17:15 (українською) - Як опублікуватися у виданнях, що індексуються у Web of Science Core Collection.
24 січня 16:15-17:15 (українською) - Критерії та процедура відбору видань до Web of Science Core Collection (для редакторів та редколегій)
Зверніть увагу, що у січні російською мовою буде лише одна серія: "Ресурсы Web of Science Group Clarivate Analytics для эффективной научной деятельности и ее анализа" але збільшено тривалість вебінару до 1,5 години. Кожен з трьох півторагодинних вебінарів заплановано у двох повторах о 9:00 та 13:00 годині за київським часом. Сертифікати передбачені тим хто прослухає 90% кожного з трьох вебінарів, обирайте зручний день і час перегляду.
Розклад та реєстрація за посиланням https://clarivate.ru/webinars
Детальніше >>>
|
|
Доступ до електронної бібліотеки МВФ IMF Elibrary
На Новий рік МВФ зробив подарунок студентам, дослідникам, історикам та журналістам - зробив загальнодоступними всі опубліковані онлайн матеріали МВФ.
Раніше велика кількість із 21 тис. публікацій МВФ, включно з архівами з 1946 року, були платними. Тепер будь-яка зацікавлена особа у будь-якій країні може отримати доступ до книг, статей, періодичних звітів, статистичних таблиць МВФ, безоплатно.
Дуже зручний і простий пошуковий інтерфейс за країнами, темами, видам публікацій, роками публікацій, авторами, мовою публікацій.
Доступ до ресурсу здійснюється з локальної мережі університету за посиланням http://bit.ly/2QDiCYd
Детальніше: >>>
|
|
Доступ до повних текстів провідного наукового видавництва Springer Nature
Міністерство освіти і науки України забезпечило передплату за кошти держбюджету до повнотекстових публікацій відомого міжнародного видавництва Springer Nature . Журнали тематично охоплюють математичні науки, природничі науки (біологія, медицина, екологія, хімія, фізика, географія, фармацевтика, охорона здоров'я), технічні науки (інформатика, інженерія), право та міжнародні відносини, соціальні науки (психологія, політологія, педагогіка), економічні науки (фінанси, бізнес та менеджмент), а також гуманітарні науки (історія, філософія, літературознавство).
За передплатою МОН, відкрито безкоштовний доступ саме до журнального контенту (статей в наукових рецензованих журналах видавництва Springer 1997 - 2020 рр.) та електронних книг Springer 2017 року (9662 назви).
Доступ до ресурсу здійснюється з локальної мережі університету за посиланням https://link.springer.com
Детальніше: >>>
|
|
Майбутнє за відновлюваною енергетикою
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Майбутнє за відновлюваною енергетикою», який буде діяти з 01.12.2019 до 28.12.2019 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Трансформація вищої освіти України в умовах викликів ХХІ століття
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Трансформація вищої освіти України в умовах викликів ХХІ століття», який буде діяти з 14.11.2019 до 30.11.2019 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Україна - Китай: діалог культур
З 18 по 26 листопада в залі мистецтвознавчої літератури (ауд.516) демонструється експозиція образотворчого мистецтва Данилкіної Анастасії.
|
|
Читач року – Алексєєнко Ольга Валентинівна
Вітаємо Ольгу Валентинівну з почесною відзнакою «Читач року»!
Наукова бібліотека ім. Максимовича Київського національного університету ім. Тараса Шевченка організувала та провела фестиваль «Читач року», який має на меті підтримати й відзначити ініціативних та активних відвідувачів бібліотек.
Запорізька політехніка представила свого переможця - Ольгу Валентинівну Алексєєнко, старшого викладача кафедри машин та технології ливарного виробництва, яка є читачем нашої бібліотеки з 1995 року.
Детальніше >>>
|
|
Передплата на періодичні видання I півріччя 2020 року
З 15 жовтня 2019 р. розпочата передплата на періодичні видання I півріччя 2020 року!
Завантажити та переглянути каталог видань України «Преса Поштою» можна за адресою:http://presa.ua/index.php/dlja-podpyschyka/katalogi-dlja-skachuvannja
Переглянути друковану версію каталогу видань запрошуємо до відділу комплектування наукової бібліотеки університету (к.149 головного корпусу).
Передплата періодичних видань здійснюється як на підставі Службової, підписаної завідувачем кафедри і директором інституту, так і через заповнення онлайн-форми на сайті бібліотеки.
Заявки (оформлені службові) на передплату приймаються від кафедр та адміністративних підрозділів університету у к.149 (1-й поверх головного корпусу) з 8.00 - 16.00 ( понеділок - п’ятниця), тел. 2-12.
|
|
Публікації науковців нашого вишу у Web of Science Core Collection у жовтні 2019 року
В жовтні у Web of Science Core Collection з’явилися 2 нові публікації науковців нашого вишу, а саме:
Kulanina Y. V., Yarymbash D. S., Kotsur M. I., Yarymbash S. T. Linearization of object model with vector control // RADIO ELECTRONICS COMPUTER SCIENCE CONTROL. - 2019, № 2, pp. 189-201.
DOI: 10.15588/1607-3274-2019-2-20
Ознайомитись з публікацією можна за посиланням.
Kaminska Z. K., Serdiuk S. N., Kulynych E. M.The method of operator's activity estimation for the automated control system in aerated concrete production //
RADIO ELECTRONICS COMPUTER SCIENCE CONTROL. - 2019, № 2, pp. 177-188.
DOI: 10.15588/1607-3274-2019-2-19
Ознайомитись з публікацією можна за посиланням
|
|
Публікації науковців нашого вишу у Scopus у жовтні 2019 року
В жовтні у Scopus з’явилося 3 нові публікації наших науковців, а саме:
Mishchenko V. G., Evseeva N. A. Influence of Metallurgical Processing on the Structure and Properties of Multicomponent Alloy Steel // Steel in Translation. - 2019, 49 (5), pp. 357-360.
DOI: 10.3103/S0967091219050085
Daus Y. V., Pavlov K. A., Yudaev I. V., Dyachenko V. V. Increasing Solar Radiation Flux on the Surface of Flat-Plate Solar Power Plants in Kamchatka Krai Conditions // Applied Solar Energy (English translation of Geliotekhnika). - 2019, 55 (2), pp. 101-105.
DOI: 10.3103/S0003701X19020051
Antonenko N., Tkachenko I.Plane thermoelastic deformation of a multilayer foundation with non-ideal thermal contact between its layers // Materials Science Forum. - 2019, 968 MSF, pp. 486-495.
DOI: 10.4028/www.scientific.net/MSF.968.486
|
|
Конституційне право зарубіжних країн
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Конституційне право зарубіжних країн», який буде діяти з 01.10.2019 до 31.10.2019 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Творча зустріч
та та майстер-клас з художницею
Оксаною Хижняк
8 жовтня о 12.00 в залі мистецтвознавчої літератури (ауд.516) відбудеться творча зустріч
із запорізькою художницею Оксаною Хижняк та майстер-клас з малювання акварелями.
Записатися на майстер-клас можна
в ауд. 516 або за тел.: (096)4305072.
|
|
Персональна виставка акварелі і графіки "Мандри на папері" Оксани Хижняк
Запрошуємо усіх бажаючих до зали мистецтвознавчої літератури (а.516) на персональну виставку акварелі і графіки "Мандри на папері" запорізької художниці Оксани Хижняк. Її роботи з псевдонімом Kesan постійно беруть участь у чисельних виставках як в Україні, так і за кордоном. Експозиція діятиме до 31 жовтня.
|
|
Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 26.09.2019.
Детальніше >>>
|
|
Творча зустріч з автором виставки «Олександрівськ. Архітектурна спадщина» Тетяною Вікторівною Єншуєвою
23 вересня о 15 год. у залі мистецтвознавчої літератури (а.516) відбудеться творча зустріч з автором виставки «Олександрівськ. Архітектурна спадщина» Тетяною Вікторівною Єншуєвою.
|
|
Виставка «Квітковий вернісаж»
З 18 вересня по 30 жовтня запрошуємо всіх до зали мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) на персональну виставку майстрині декоративно-прикладного мистецтва Златовєрової Оксани "Квітковий вернісаж".
Сумочки, клатчі, косметички та інші авторські вироби, на яких розквітли вишиті стрічками маки, троянди, волошки, братки, ромашки та інші квіти, зачарують ваш погляд та надихнуть на створення власних шедеврів.
|
|
«Олександрівськ. Архітектурна спадщина»
9 вересня у залі мистецтвознавчої літератури (а.516) відкрилась виставка графічних робіт голови Запорізької організації Спілки дизайнерів України, старшого викладача кафедри дизайну Запорізької політехніки, архітектора Тетяни Вікторівни Єншуєвої. Роботи, які презентують архітектуру дореволюційного Олександрівська, є результатом унікального дослідження архівних матеріалів (креслень) найбільш відомих і значимих будинків міста. Вивчивши залишки будівель, що збереглися до наших днів, Тетяна Єншуєва відтворила графічні малюнки споруд у техніці «відмивка». Відвідати виставку і ознайомитися з роботами можна буде до 20 вересня.
|
|
Відкрито доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
З 04.09.16 по 31.12.2019 р. користувачам наукової бібліотеки "Запорізької політехніки" надано доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>
|
|
До уваги студентів І-го курсу!
Видача підручників на 1 семестр відбудеться згідно з розкладом.
Детальніше >>>
|
|
Шановні читачі!
З 1 вересня запрошуємо Вас завітати до абонементу наукової літератури (к. 251.5) для перереєстрації літератури та читацьких квитків.
|
|
Математичний калейдоскоп
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Математичний калейдоскоп», який буде діяти з 1 до 30 вересня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Нове надходження літератури
До Наукової бібліотеки ЗНТУ надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними в залі електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Відкрито реєстрацію на вебінари (24-26 вересня 2019 року) про можливості платформи Web of Science!
24.09.2019 о 16:15 - Пошук і аналіз наукової літератури на платформі Web of Science
25.09.2019 о 16:15 - Світ наукових видань: хороші, погані та хижацькі
26.09.2019 о 16:15 - Аналіз публікаційної активності науковця і установи
Детальніше >>>
|
|
Публікації науковців нашого вишу у Web of Science Core Collection в червні 2019 року
В червні у Web of Science Core Collection з’явилися 3 нові публікації науковців нашого вишу, а саме:
- в Science Citation Index Expanded:
Boguslaev V. O., Greshta V. L., Tkach D. V., Kubich V. I., Sotnikov E. G., Lekhovitser Z. V., Klymov O. V. Evaluation of the Tribotechnical Characteristics of Therma-Barrier Sealing Coatings under Critical Loads // Journal of Friction and Wear. - 2019. - T. 40, № 1. - C. 80-87.
DOI: 10.3103/S1068366619010033 Ознайомитись з публікацією можна за посиланням.
Pogosov V. V. More on the Effect of Vacancies on Metal Characteristics. Work Function and Surface Energy // Physics of the Solid State. - 2019. - T. 61, № 2. - C. 84-89.
DOI: 10.1134/S1063783419020197
Ознайомитись з публікацією можна за посиланням.
- в Emerging Sources Citation Index:
Kuznetsova M., Chetvertak I. The cultural dimension of modern media discourse arrangement // National Academy of Managerial Staff of Culture and Arts Herald. - 2019. № 1. - C. 162-166.
DOI: 10.32461/2226-3209.1.2019.166898
Ознайомитись з публікацією можна за посиланням.
|
|
Онлайн-семінари Clarivate Analytics
Раді повідомити науковців Запорізької політехніки про чергову серію онлайн-семінарів від Clarivate Analytics з 18 по 27 червня 2019 року.
Повний розклад, а також інформація про підключення до вебінарів і про те, як отримати сертифікат за участь, наведена на сторінці “Вебінари”.
|
|
Виставка «Вишивка - поезія душі»
Поринути у світ прекрасного, відчути гармонію і красу, надихнутися на власну творчість та … відкрити секрет довголіття ви зможете завітавши до залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) на виставку «Вишивка - поезія душі». На виставці представлені картини, ікони, рушники, панно та інші вироби, вишиті бісером та хрестиком.
|
|
Створення авторських профілів науковця засобами різних сервісів та платформ
24 травня 2019 року наукова бібліотека Національного університету «Запорізька політехніка» провела флеш-семінар «Системний підхід до створення авторських профілів науковця засобами різних сервісів та платформ», який був присвячений питанню організації саме цієї діяльності бібліотек закладів вищої освіти.
Учасники семінару отримали цінні рекомендації з організації актуального напрямку своєї роботи, ставили запитання, обмінювались своїм досвідом, спільно з колегами шукали відповіді на питання, які виникали під час опанування нового виду діяльності.
Детальніше >>>
Світлини з заходу
|
|
Вибір визначає долю
24 травня 2019 року до нас завітала творча група юних акторів-аматорів на чолі з тренером Ларисою Головко з виставою "Вибір". Глядачі з цікавістю прийняли участь у виставі незвичайного, нового для нас формату "форум-театр" і з задоволенням та сміливістю шукали шляхи вирішення представленної на розгляд сімейної проблеми.
Ця постановка показала, що кожна людина повинна навчатися вирішувати проблеми в колі сім'ї, підтримувати один одного в складних ситуаціях, знаходити слова для діалогу і аргументи для компромісу.
Світлини з заходу
|
|
Flash-семінар «Системний підхід до створення авторських профілів науковця засобами різних сервісів та платформ»
24 травня 2019 року о 10-00 запрошуємо викладачів, науковців та всіх зацікавлених до наукової бібліотеки (ауд. 248) прийняти участь у Flash-семінарі: «Системний підхід до створення авторських профілів науковця засобами різних сервісів та платформ».
У заході приймуть участь спеціалісти бібліотек закладів вищої освіти Запорізької області.
Обговоримо наступні теми:
- профіль університету в БД SCOPUS та Web of Science;
- раціональний шлях проектування портрету науковця в мережі Інтернет засобами ORCID, ResearcherId (Publons), Scopus, Google Scholar та іншими сервісами;
- важливі моменти в представленні наукових публікацій, що впливають на показники міжнародних рейтингів;
- роль відкритого доступу в науковій комунікації.
Ведучa Flash-семінару – ПИЛИПЕНКО Наталія Володимирівна,
спеціаліст НБ НУ «Запорізька політехніка».
|
|
«Вибір» - вистава форум-театру
24 травня 2019 року о 13.30 у залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) розпочнеться показ вистави "Вибір" про непросту ситуацію, в якій опинилася звичайна першокурсниця, коли дізналася від лікаря про свою незаплановану вагітность.
Актори Форум-театру та глядачі спільно будуть намагатися вирішувати проблеми героїв вистави, пропонувати свої стратегії виходу із складної життєвої ситуації.
|
|
Нова серія вебінарів Web of Science у травні 2019 року
Раді повідомити науковців Запорізької політехніки про чергову серію вебінарів від Clarivate Analytics українською - 29 травня о 16:15, російською - 29 - 31 травня о 10:00.
Повний розклад, а також інформація про підключення до вебінарів і про те, як отримати сертифікат за участь, наведена на сторінці “Вебінари”.
Детальніше >>>
|
|
Репозитарії закладів вищої освіти України
На сторінці Національного репозитарію академічних текстів у Facebook опубліковано перелік репозитаріїв закладів вищої освіти України.
Переглянути перелік >>>
|
|
Іван Тиктор – медіакороль Галичини XX століття
До Дня працівників видавництв, поліграфії і книгорозповсюдження (25 травня) cектор зберігання фондів наукової бібліотеки пропонує віртуальну книжкову виставку, яка відображає життєвий шлях та професійну діяльність легендарного видавця Галичини Івана Тиктора.
Переглянути презентацію >>>
|
|
Європейське мереживо
Запрошуємо на виставку "Європейське мереживо" (з13 по 18 травня), де ви зможете насолодитися красою і різноманітністю плетених візерунків та високою майстерністю рукодільниць. Зустріч з майстринями відбудеться 14 травня об 11 годині в залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516).
|
|
Запорізьке підпілля: радянські міфи та реалії
8-го травня запрошуємо відвідати лекцію історика Володимира Лінікова "Запорізьке підпілля: радянські міфи та реалії", яка відбудеться о 10 годині в залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516).
|
|
Новітні банківські технології
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Новітні банківські технології», який буде діяти з 6 до 31 травня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Музика камерної акварелі
Запрошуємо на персональну виставку старшого викладача кафедри "Дизайн" НУ "Запорізька політехніка", члена Національної спілки художників України Поддубка Костянтина Валентиновича.
Виставка триватиме з 16 квітня до 8 травня в залі мистецтвознавчої літератури наукової бібліотеки (ауд. 516).
|
|
Технології успішного бізнесу
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Технології успішного бізнесу», який буде діяти з 1 до 30 квітня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Семінар «Публікаційна стратегія науковця та установи (можливості ресурсів платформи Web of Science)»
Шановні науковці, аспіранти, співробітники, бібліотекарі та редактори наукових видань!
Запрошуємо Вас на семінар «Публікаційна стратегія науковця та установи (можливості ресурсів платформи Web of Science)», який відбудеться 22 березня 2019 року в ауд.253 головного корпусу.
Семінар розпочнеться о 14:00 і триватиме близько 1 години.
Доповідач: представник компанії Clarivate Analytics в Україні, експерт з інформаційно-аналітичних ресурсів та навчання, Тихонкова Ірина Олександрівна.
Довідки за тел.:7-698-410 (ауд.250)
|
|
Крок до мети
Запрошуємо на перегляд експозиції картин Анастасії Єгорової, студентки групи БАД-528сп.
Виставка триватиме з 11 до 30 березня в залі мистецтвознавчої літератури наукової бібліотеки (ауд. 516).
|
|
Знов весна - і знов надії...
6 березня о 13-30 запрошуємо до зали мистецтвознавчої літератури (а. 516) на творчу зустріч з Оленою Миколаївною Хавкіною, доцентом кафедри теорії та практики перекладу та лауреатом багатьох фестивалів авторської пісні.
Там, де вона співає, завжди панує атмосфера затишку, любові і тепла...
|
|
Історія техніки і технологій
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Історія техніки і технологій», який буде діяти з 1 до 31 березня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Нове надходження літератури
До Наукової бібліотеки ЗНТУ надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними в залі електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Реєстр наукових фахових видань України
Удосконалено функціонал Реєстру наукових фахових видань України
Адреса ресурсу - http://resources.ukrintei.ua/refer/search
|
|
Краще майбутнє вже сьогодні!
Запрошуємо на перегляд курсових та дипломних проектів з промислового та графічного дизайну студентів кафедри “Дизайн”.
Виставка триватиме з 14 до 28 лютого в залі мистецтвознавчої літератури наукової бібліотеки (ауд. 516).
|
|
Відкрийте для себе JSTOR!
JSTOR - цифрова повнотекстова база даних, яка надає доступ до більш ніж 12 млн. англомовних наукових журналів, книг та першоджерел.
JSTOR є неприбутковою службою, яка допомагає науковцям, дослідникам і студентам відкривати, використовувати і поширювати контент у надійному цифровому архіві.
Доступ до ресурсу здійснюється з локальної мережі університету. Адреса ресурсу - jstor.org
Детальніше: >>>
|
|
Вільний доступ до повних текстів журналів видавництва Springer Nature!
Шановні науковці Запорізького краю!
До кінця календарного 2019 року Запорізький національний технічний університет матиме доступ до повнотекстових наукових журналів видавництва Springer Nature.
Springer Nature – це 2211 назви або понад 6 600 000 статей та понад 1 млн. матеріалів конференцій, архів яких починається із 1997 року.
З повним переліком назв Ви можете ознайомитись тут .
Доступ до ресурсу здійснюється з локальної мережі університету за посиланням https://link.springer.com
Детальніше: >>>
|
|
Нове надходження літератури
До Наукової бібліотеки ЗНТУ надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними в залі електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Нова серія вебінарів Web of Science у лютому 2019 року
Clarivate Analytics запрошує на нову серію вебінарів. Всі семінари безкоштовні і проводяться російською мовою. Завдяки трьом різним серіям: Інформаційні інструменти для авторів наукових публікацій, Інформаційні інструменти для аналізу наукової діяльності, Практичні рекомендації по публікації в міжнародних журналах, користувачі наукових ресурсів Clarivate Analytics зможуть більше дізнатися про бібліометрію та отримати практичні навички роботи з інформаційною платформою Web of Science.
Повний розклад, а також інформація про підключення до вебінарів і про те, як отримати сертифікат за участь, наведена на сторінці “Вебінари”.
|
|
Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою
На дворі вже другий місяць 2019, і хижацьких видань та маніпулятивних практик стає все більше. Тому запрошуємо на вебінари 5 лютого о 10:15 та повтор 7 лютого о 16:15 за київським часом "Як розпізнати хижацькі видання, та не стати їхньою жертвою"
Вебінари безкоштовні. Сертифікат не передбачено. Необхідна попередня реєстрація за відповідними посиланнями:
5 лютого 10:15 https://goo.gl/tCGdao
7 лютого 16:15 https://goo.gl/4tne2v
|
|
Загадкова культура Китаю
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Загадкова культура Китаю», який буде діяти з 1 до 28 лютого в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Вільний доступ до спецвипусків із соціальних наук, опублікованих у 2018 році видавництвом Springer
Насолоджуйтесь до 15 лютого 2019 року безкоштовним доступом до всіх спеціальних випусків із соціальних наук, опублікованих у 2018 році видавництвом Springer! Включає значні добірки із соціології, прикладної етики, археології, демографії, релігієзнавства та кримінології.
Доступ за посиланням: >>>
|
|
Доступ до електронних наукових БД (Scopus, Web of Science)
Запорізький національний технічний університет, згідно Наказу №1213 МОН України від 06 листопада 2018 р., включено до переліку закладів вищої освіти і наукових установ, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, яким надається доступ до електронних баз даних Scopus та Web of Science.
За умовами Договору термін доступу – до 31 травня 2019 р. включно.
|
|
Перспективи розвитку енергетичної галузі
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Перспективи розвитку енергетичної галузі», який буде діяти з 4 до 31 грудня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Вебінар «Корегування профілів автора та установи у Scopus» від Elsevier
Elsevier запрошує Вас на вебінар «Корегування профілів автора та установи у Scopus», який заплановано на 30 листопада о 10-00 та буде присвячений таким питанням:
- Як створюється профіль автора у Scopus?
- Інструмент корегування профілю автора.
- Принципи формування профілю установи у Scopus.
- Можливості управління профілем установи.
Вебінар буде проведений українською мовою. Під час вебінару Ви матимете змогу поставити запитання та попросити про демонстрацію певних функцій.
Вебінар проводить Марина Назаровець, тренер Elsevier.
Для участі у вебінарі, будь ласка,
зареєструйтесь тут.
Це один вебінар із серії. Ви можете подивитися записи попередніх або зареєструватися для участі в наступних вебінарах:
Пошук у Scopus: найкращі практики
Scopus: вміст та основні функції
Метрики Scopus: CiteScore, SJR, h-index та інші практики
Бібліографічний менеджер Mendeley: перше знайомство
|
|
Петриківський пишноцвіт Наталії Рибак
22 листопада о 12.00 відбудеться творча зустріч та майстер-клас з петриківського розпису з Наталією Михайлівною Рибак — заслуженим майстром народної творчості України, відзначеною Премією Данила Щербаківського та Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня.
Виставка майстрині діятиме до 16 грудня в залі мистецтвознавчої літератури Наукової бібліотеки ЗНТУ - ауд. 516 (5-й корпус, 2-й поверх) з 8.00 до 16.30.
|
|
Нова серія вебінарів Web of Science
Clarivate Analytics запрошує на нову серію вебінарів. Всі семінари безкоштовні і проводяться російською мовою. Завдяки трьом різним серіям: Інформаційні інструменти для авторів наукових публікацій, Інформаційні інструменти для аналізу наукової діяльності, Практичні рекомендації по публікації в міжнародних журналах, користувачі наукових ресурсів Clarivate Analytics зможуть більше дізнатися про бібліометрію та отримати практичні навички роботи з інформаційною платформою Web of Science.
Повний розклад, а також інформація про підключення до вебінарів і про те, як отримати сертифікат за участь, наведена на сторінці “Вебінари”.
|
|
Доступ до електронних наукових БД (Scopus, Web of Science)
Запорізький національний технічний університет, згідно Наказу №1213 МОН України від 06 листопада 2018 р., включено до переліку закладів вищої освіти і наукових установ, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, яким надається доступ до електронних баз даних Scopus та Web of Science.
|
|
До дня української писемності
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Мова – духовне багатство народу», який буде діяти з 3 до 30 листопада в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Шановні науковці, редактори наукових видань та бібліотекарі!
Запрошуємо Вас взяти участь у тренінгу по роботі з Scopus із Мариною Назаровець (офіційним тренером Elsevier в Україні), який відбудеться 29 жовтня. Тренінг пройде в Науковій бібліотеці Запорізького національного технічного університету в 513 аудиторії (5 корпус ЗНТУ), розпочнеться об 11:30 та триватиме, приблизно, до 13:00.
Реєстрація за посиланням:
https://drive.google.com/open?id=1IW0TOPe_fRE887pnvi3ZSU3xjn87TemyfuwBmmdBAvc
Детальніше >>>
|
|
До Дня Українського козацтва
11 жовтня о 13-30 запрошуємо усіх бажаючих до зали мистецтвознавчої літератури (а.516, 5 корпус, 2 поверх)
на презентацію нового роману Валентина Терлецького "Книга сили. Воля".
Художнє дослідження легенд і феномену українського козацтва від його зародження до теперішнього часу ґрунтується виключно на реальних подіях, маловідомих фактах та численних загадках. Напружений сюжет, карколомні пригоди, знакові постаті, нерозгадані до цієї пори таємниці запорозьких характерників — все це створює абсолютно новий погляд на минуле українських лицарів, дає несподівані відповіді на болючі питання сьогодення, призводить до переосмислення української історії та допомагає повірити у майбутнє нашого народу.
|
|
Інтелектуальна власність та ії захист в Україні
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Інтелектуальна власність та ії захист в Україні», який буде діяти з 1 до 31 жовтня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
”ОЛЕКСАНДРІВСЬК, ЯКОГО БІЛЬШЕ НЕМАЄ”
9 жовтня о 12-00 запрошуємо до зали мистецтвознавчої літератури
Наукової бібліотеки ЗНТУ (а. 516, 5 корпус, 2 поверх ) на віртуальну екскурсію вулицями рідного міста з Романом Акбашем
та Тетяною Єншуєвою.
|
|
Тестовий доступ до Data-Planet Statistical Datasets!
Запрошуємо скористатися тестовим доступом до
Data-Planet Statistical Datasets від SAGE, який триватиме до 2-го листопада 2018 року.
В сховищі даних "Data-Planet" ви можете знайти тайм-серії, що надають статистику за 16 тематичними напрямками.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до SAGE Business Cases!
Запрошуємо скористатися тестовим доступом до SAGE Business Cases, який триватиме від 1 жовтня до 2 листопада 2018 року.
SAGE Business Cases - це цифрова колекція, що охоплює широке коло дисциплін і містить наразі 2500 кейсів від дослідників, які розкривають свої найкращі практики і готують Вас до професійного успіху!
Доступ з локальної обчислювальної мережі університету, мова документів - англійська.
Детальніше >>>
|
|
До Дня Захисника Вітчизни!
3 жовтня о 13-30 у залі мистецтвознавчої літератури (а.516) відбудеться зустріч з військовослужбовцем ВСУ Надією (позивний "Професор"). Запрошуємо усіх бажаючих.
|
|
Експозиція "ПАЛІТРА НАТХНЕННЯ"
Запрошуємо до зали мистецтвознавчої літератури
наукової бібліотеки ЗНТУ (а. 516, 2 поверх, 5 корпус) з 8-00 до 16-30 на перегляд експозиції "ПАЛІТРА НАТХНЕННЯ". Ви побачите художні картини студії “Арт-изюм”, лялькову композицію творчої студії “Біла птаха”, метелики і квіти у вишитих картинах та інший оригінальний handmade від Олени Єчиної та Любові Клименко, керамічні квіти від Аріни Ральченко.
|
|
До уваги студентів І-го курсу!
Видача підручників на 1 семестр відбудеться згідно з розкладом.
Детальніше >>>
|
|
Шановні читачі!
З 1 вересня запрошуємо Вас завітати до абонементу наукової літератури (к. 251.5) для перереєстрації літератури та читацьких квитків.
|
|
Роль освіти у житті людини
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Роль освіти у житті людини», який буде діяти з 1 до 30 вересня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Журнали, індексація яких в Scopus припинена (станом на серпень 2018 р.)
Декілька разів на рік на сайті компанії Elsevier оприлюднюється список журналів, індексація яких в базі даних Scopus припинена.
На початку вересня 2018 р. викладено cписок журналів, індексація яких в Scopus припинена, станом на серпень 2018 р. (завантажити список).
Детальніше >>>
|
|
Міжвідомчий круглий стіл «Впровадження УДК в бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області: досвід, особливості, проблеми»
20-21 червня 2018 року бібліотека Бердянського державного педагогічного університету прийняла на своїх теренах фахівців бібліотек ЗВО Запорізької області для проведення «круглого столу» в рамках засідання секції методичного об’єднання з питань формування фондів та наукової обробки документів.
Метою круглого столу «Впровадження УДК в бібліотеки закладів вищої освіти Запорізької області: досвід, особливості, проблеми» були як обмін досвідом, так і пошук оптимальних шляхів подолання труднощів перехідного етапу впровадження УДК.
Детальніше >>>
|
|
Оновлений перелік наукових фахових видань України (cтаном на 18.06.2018 р.)
На сайті Міністерства освіти та науки України з’явився оновлений Перелік наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.
Станом на 18 червня 2018 р. у МОН України зареєстровано 4 видання категорії “А”, 2 видання категорії “Б” та 1701 видань категорії “В” друкованих наукових фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до колекції баз даних компанії EBSCO-host!
Асоціація "Інформатіо-Консорціум" пропонує тестовий доступ (за ліцензійною угодою з Компанією, володарем видавничих прав) для членів Консорціуму в режимі онлайн до електронних ресурсів компанії EBSCO-host.
Тестовий доступ триватиме до 10 червня включно.
Доступ з локальної обчислювальної мережі університету за посиланням:
http://search.ebscohost.com
Детальніше >>>
|
|
Рейтинг університетів за показниками Scopus 2018 року
Видавничою службою «УРАН», на замовлення Освіта.ua, здійснено наукометричний моніторинг суб’єктів науково-видавничої діяльності України за показниками бази даних SciVerse Scopus, на підставі якого складено рейтинг українських закладів вищої освіти.
Результати рейтингу вищих навчальних закладів базуються на показниках бази даних Scopus, що є інструментом для відстеження цитованості наукових статей, які публікуються навчальним закладом або його співробітниками. База даних Scopus постійно індексує понад 20 тисяч наукових журналів та сотні книжкових серій.
У рейтинговій таблиці вищі навчальні заклади України ранжовані за індексом Гірша — кількісним показником, що базується на кількості наукових публікацій і кількості їх цитувань.
Детальніше >>>
|
|
Open Dissertations: ще більше безкоштовних дисертацій
EBSCO та BiblioLabs успішно запустили проект OpenDissertations.org – понад 800000 електронних копій авторефератів та дисертацій доступні безкоштовно для всіх охочих.
Детальніше >>>
|
|
Космічна ера людства
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Космічна ера людства», який буде діяти з 10 квітня до 20 травня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Виставка фотопроекта «Не проГАВ друга!»
З 4 квітня по 4 травня запрошуємо на добру фотовиставку "Не проГав друга!" - про вуличних собак та небайдужих до них людей.
Відкриття - 4 квітня о 12.00 біля ауд.510 Наукової бібліотеки (перехід від головного до 5-го корпусу, 2-й поверх).
|
|
Запрошуємо на виставку художніх робіт Любові Миленької!
Запрошуємо на експозицію картин під назвою "Закоханність у життя..." запорізької художниці Любові Миленької, яка з любов'ю створює близькі до серця пейзажі, натюрморти, сонячні букети.
Виставка триватиме в залі мистецтвознавчої літератури (а.516) до 14 квітня.
|
|
Тестовий доступ до відео-продуктів від SAGE!
Запрошуємо скористатися тестовим доступом до 6 квітня 2018 року до низки продуктів від SAGE, а саме: SAGE knowledge та SAGE researchmethods.
Доступ з локальної обчислювальної мережі університету - до 6квітня 2018 року, мова документів - англійська.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до двох колекцій від Adam Matthew Digital - Defining Gender та First World War Portal
Запрошуємо наших науковців скористатися тестовим доступом до деяких колекцій від Adam Matthew, який триватиме від 12 березня до 9 квітня 2018 року
Колекція Defining Gender надає доступ до великої кількості оригінальних британських першоджерел, які збагатять навчальні та наукові дослідження тих, хто вивчає історію, літературу, соціологію та освіту з гендерної точки зору.
Колекція First World War Portal демонструє багатство першоджерел для вивчення Великої війни.
Детальніше >>>
|
|
Творча зустріч із Тетяною Тіховською!
Запрошуємо на творчу зустріч із запорізькою письменницею, доцентом кафедри маркетингу та логістики ЗНТУ Тіховською Тетяною Миколаївною. Захід відбудеться 14 березня о 13-30 в залі мистецтвознавчої літератури бібліотеки - ауд.516.
|
|
Серія вебінарів
про можливості платформи Web of Science та інших ресурсів компанії Clarivate Analytics для наукової діяльності
Компанія Clarivate Analytics запрошує на другу у 2018 році серію вебінарів
про можливості платформи Web of Science та інших ресурсів компанії для наукової діяльності.
12-14 березня, початок о 16:15 за київським часом.
Вебінари безкоштовні.
Вибрані частини вебінарів можна переглянути на youtube Clarivate Analytics Українською https://www.youtube.com/channel/UCSMJ679M7c78lYA5eu41jYg
|
|
Таємниці кулінарної магії
Запрошуємо на перегляд літератури "Таємниці кулінарної магії". Перегляд триватиме з 5 до 19 березня в залі мистецтвознавчої літератури - ауд.516.
|
|
Тризуб - державний символ України: від княжих часів до сьогодення
До 100-річчя затвердження державного герба Української Народної Республіки запрошуємо на засідання круглого столу "Тризуб - державний символ України: від княжих часів до сьогодення".
Захід відбудеться 28 лютого о 10-00 в залі мистецтвознавчої літератури - ауд.516.
|
|
Наука і спорт - добірка матеріалів від видавництва Springer у вільному доступі до 28 лютого!
В тестовому доступі представлена добірка матеріалів від редакційної колегії журналу Sports Engineering.
Вибрані статті, частини книг та випусків будуть у вільному доступі до 28-го лютого 2018 року.
Доступ до колекції за посиланням:Behind the Skis
Детальніше >>>
|
|
Наукові здобутки професора Олега Григоровича Биковського
Запрошуємо на перегляд літератури "Наукові здобутки професора Олега Григоровича Биковського" (до ювілею вченого), який буде представлено з 19 лютого до 5 березня в ауд.510.
|
|
Інноваційні технології у транспортній галузі
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Інноваційні технології у транспортній галузі», який буде діяти з 15 лютого до 31 березня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до тематичних ресурсів Sage!
Запрошуємо наших читачів скористатися в залах бібліотеки доступом до низки ресурсів від SAGE, а саме:
Sage Business Cases, SAGE Video Business and Management, SAGE Stats, SAGE Business Researcher
Доступ з локальної обчислювальної мережі університету - до 2 березня 2018 року, мова документів - англійська.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до журналів видавництва IOP Publishing
Асоціація "Інформатіо-Консорціум" у співпраці з Міжнародною фундацією eIFL.net та видавництвом Institute of Physics Publsihing відкрила для ЗНТУ тестовий доступ до повнотекстового архіву видавництва за 135-річний період, який триватиме з 21 листопада до 29 грудня 2017 року.
Вхід в систему за адресою: http://iopscience.iop.org/page/extra
Детальніше >>>
|
|
Міжнародний досвід застосування інтернет-маркетингу!
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Міжнародний досвід застосування інтернет-маркетингу!», який буде діяти з 14 до 30 листопада в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Україна - Японія: діалог культур (2017 - рік Японії в Україні)
Запрошуємо 27.10.17 - 24.11.17 на виставку творчості співробітників та студентів ЗНТУ, запорізьких майстрів до залу мистецтвознавчої літератури (ауд. 516)
|
|
Доступ до Scopus - міжнародної реферативної та наукометричної бази даних від 1 листопада 2017 року!
В місті Запоріжжі 2 виші отримали доступ до міжнародних наукометричних баз:
Запорізький національний технічний університет від 1 листопада 2017 року отримав доступ до SCOPUS, найбільшої в світі універсальної реферативної та бібліографічної наукометричної бази даних від компанії Elsevier.
Запорізький національний університет - отримав доступ до Web of Science (Clarivate Analytics).
Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.
Доступ до цієї бази даних можна отримати з усіх комп’ютерів, підключених до інтернет через мережу Запорізького національного технічного університету.
Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа
Детальніше >>>
|
|
Вшанування пам`яті засновника кафедри "Обладнання і технології зварювального виробництва" ЗНТУ - Веніаміна Степановича Попова
17 вересня 2017 року в Запорізькому національному технічному університеті відбулась низка заходів, присвячених висвітленню історії створення сучасної кафедри обладнання і технології зварювального виробництва та вшануванню пам`яті її першого керівника (з 1964 по 2006), - Веніаміна Степановича Попова, доктора технічних наук, професора, академіка Академії Інженерних Наук, заслуженого діяча науки і техніки України, який також очолював ЗМІ ім. В.Я. Чубаря з 1978 по 1993 рр.
Детальніше >>>
|
|
"Воїни. Історія українського війська" - виставка плакатів до Дня захисника України
Запрошуємо студентство та співробітників нашого університету на виставку плакатів - "Воїни. Історія українського війська", яка експонується в коридорі бібліотеки (2 поверх 5-го корпусу).
Детальніше >>>
|
|
Книжкові виставки та перегляди
Шановні читачі! Запрошуємо відвідати наші жовтневі книжкові виставки та перегляди!
Детальніше >>>
|
|
Інновації – в будівництво
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Інновації – в будівництво», який буде діяти з 10 до 31 жовтня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Доступ до БД Scopus
Міністерство освіти і науки України надає безпрецедентну підтримку своїм підвідомчим ВНЗ, науковим і іншим установам по доступу до міжнародних наукових баз даних. Наш університет по результатам конкурсного відбору отримав доступ до глобальної наукометричної БД Scopus.
Детальніше >>>
|
|
Бібліотеки ВНЗ як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Бібліотеки ВНЗ як джерело інформаційного забезпечення наукового та навчального процесу» (до Всеукраїнського дня бібліотек). Завітайте до ауд. 510 з 25 вересня до 7 жовтня.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Я люблю фізику!»
Запрошуємо на тематичний перегляд літератури: «Я люблю фізику!».
Перегляд діє з 12 до 24 вересня в ауд. 510.
|
|
Виставка «Чарівний шепіт квітів»
З 18 травня по 30 червня 2017 р. в залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) експонується виставка «Шовкові фантазії»!
З 1 по 30 вересня 2017 р. запрошуємо вас до залу мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) на виставку тендітних квітів, вишитих стрічками, та вишуканих віночків - від запорізьких майстринь Наталії Джуринської та Юлії Бірюкової!
|
|
До уваги студентів І-го курсу!
Видача підручників на 1 семестр відбудеться згідно з розкладом.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Готуючи інженерну еліту для країни»
Запрошуємо на тематичний перегляд літератури: «Готуючи інженерну еліту для країни».
Перегляд діє з 28 серпня до 20 вересня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Нові надходження літератури
До Наукової бібліотеки ЗНТУ надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними в залі електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Міжвідомчий круглий стіл «Фандрайзингова діяльність бібліотек»
15 червня 2017 року на базі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки проходив міжвідомчий круглий стіл «Фандрайзингова діяльність бібліотек». Була розглянута тема участі бібліотек Запоріжжя у грантових проектах.
Детальніше >>>
|
|
Науково-практичний семінар "Фонди рідкісних та цінних видань в бібліотеках ВНЗ Запорізької області: досвід роботи та перспективи розвитку"
19 травня 2017 року в Науковій бібліотеці Таврійського державного агротехнологічного університету (м. Мелітополь) відбувся Науково-практичний семінар "Фонди рідкісних та цінних видань в бібліотеках ВНЗ Запорізької області: досвід роботи та перспективи розвитку".
Детальніше >>>
|
|
Виставка «Шовкові фантазії»
З 18 травня по 30 червня 2017 р. в залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) експонується виставка «Шовкові фантазії»!
Автор робіт – Златовєрова Оксана Вікторівна – член Ремісничої палати Криму до 2014 р., наразі член Творчого об’єднання «Самоцвіти Запоріжжя», учасниця багатьох виставок всеукраїнського та міського значення.
Вишиті шовковими стрічками картини, сорочки, подушки, скатертина – це ще не повний перелік представлених робіт. Колорит фарб і теплота, чуйність і душевність, якими пронизані роботи, створюють атмосферу затишку та неповторної краси.
У кожну свою роботу майстриня вкладає свою індивідуальність та частинку душі.
25 травня 2017 р. о 15-00 годині запрошуємо усіх бажаючих до ауд.516 на зустріч з автором виставки.
|
|
Тематичний перегляд літератури «Новітні методи виробництва авіаційних двигунів»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Новітні методи виробництва авіаційних двигунів».
Перегляд діє з 15 травня до 15 червня 2017 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Економічні проблеми сучасного суспільства та шляхи їх подолання»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Інтеграція науки і освіти – запорука якісної підготовки кадрів».
Перегляд діє з 22 квітня до 12 травня 2017 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Інтеграція науки і освіти – запорука якісної підготовки кадрів»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Інтеграція науки і освіти – запорука якісної підготовки кадрів».
Перегляд діє з 11 до 22 квітня 2017 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Сучасне наукоємне виробництво»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Сучасне наукоємне виробництво».
Перегляд діє з 30 березня до 10 квітня 2017 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Презентація книги В. Коляди і В. Прушківського «Генезіс гуманітарних наук»
У лютому 2016 року за ініціативою мецената Олександра Богуслаєва в Запоріжжі стартував Форум «Запоріжжя-наукове».
23 березня в Науковій бібліотеці Запорізького національного технічного університету успішно відбулася презентація книги В. Коляди і В. Прушківського «Генезіс гуманітарних наук».
Детальніше >>>
|
|
Експозиція «Яскраві спалахи натхнення!»
Завітайте до залу мистецтвознавчої літератури на експозицію картин запорізької художниці Ксенії Доброчинської!
Авторська техніка DrinkArt, різноманітність стилів, несподівані матеріали, захопливі сюжети - все це чекає на Вас в 516 аудиторії (5 корпус ЗНТУ)!
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Роль та місце винахідництва в інноваційному розвитку України»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Роль та місце винахідництва в інноваційному розвитку України».
Перегляд діє з 22 до 29 березня 2017 р. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до БД Global Patent Reference Center!
Асоціація "Інформатіо-Консорціум" у співробітництві з компанією EBSCOhost надає тестовий період доступу до БД "Global Patents Reference Center", який триватиме з 20.03.2017 по 30.04.2017.
Детальніше >>>
|
|
Robotics & Computational Intelligence від Springer Open
Springer Open представляє до вашої уваги добірку журналів відкритого доступу з робототехніки та обчислювального інтеллекту (Robotics & Computational Intelligence)
Детальніше >>>
|
|
Research Track від Oxford University Press
Новий продукт від Oxford University Press – Research Track – це ресурс, призначений для відслідковування користувачами останніх досліджень у будь-якій науковій сфері.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Майбутнє
за альтернативною енергією»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Майбутнє
за альтернативною енергією».
Перегляд діє з 9 по 26 грудня 2016 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Традиції та перспективи університетської науки»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Традиції та перспективи університетської науки (наукові дослідження, наукові школи, наукові парки)».
Перегляд діє з 1 по 8 грудня 2016 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Якість продукції – необхідна передумова конкурентоспроможності підприємства»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Якість продукції – необхідна передумова конкурентоспроможності підприємства».
Перегляд діє з 09.11.2016 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Нова техніка та прогресивні технології на транспорті»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Нова техніка та прогресивні технології на транспорті».
Перегляд діє з 31.10.2016 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Історія техніки та вітчизняні досягнення світового значення»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Історія техніки та вітчизняні досягнення світового значення».
Перегляд діє з 10.10.2016 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури: «Маркетинг в Україні – технології нової ери»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Маркетинг в Україні – технології нової ери».
Перегляд діє з 26.09.2016 до 10.10.2016 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Нові технології та майбутнє людства»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Нові технології та майбутнє людства».
Перегляд діє з 12.09.2016 до 23.09.2016 рр. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Формування національної гуманітарно-технічної еліти: проблеми та перспективи»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Формування національної гуманітарно-технічної еліти: проблеми та перспективи».
Перегляд діє з 01.09.2016 до 12.09.2016 рр. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до SAGE Video!
До 31 липня 2016 року SAGE Publishing пропонує безкоштовний тестовий доступ до SAGE Video
Відео колекція SAGE представляє оригінальні ліцензійні матеріали за широким спектром тем в галузях бізнесу та управління; консультування і психотерапії; освіти; засобів масової інформації, комунікації, і культурології; політики і міжнародних відносин; психології та інших.
Детальніше >>>
|
|
Колекція матеріалів "Поновлювані джерела енергії - Стійкість для майбутнього" видавництва Springer у відкритому доступі!
Видавництво Springer відкрило для всіх доступ до колекції матеріалів "Поновлювані джерела енергії - Стійкість для майбутнього", присвячених провідним дослідженням в галузі відновлюваної енергетики.
Всі статті з журналів відкритого доступу видавництва Springer вільно доступні в Інтернеті на постійній основі. Журнальні статті підписних видань вільно доступні до 30 липня 2016 року.
Детальніше >>>
|
|
Нові надходження літератури
До Наукової бібліотеки ЗНТУ надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними з 01 по 30 червня 2016 року в залі електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Тематичний перегляд літератури «У пошуку нових рішень: ефективні технології управління бізнесом»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «У пошуку нових рішень: ефективні технології управління бізнесом».
Перегляд діє з 01.06.2016 до 20.06.2016 рр. в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до Scientific.Net - електронного ресурсу видавництва Trans Tech Publications Inc
До 25 червня 2016 року нашому навчальному закладу відкрито тестовий доступ до www.scientific.net - англомовного електронного ресурсу видавництва Trans Tech Publications Inc, одного із найбільших і швидко зростаючих архівів, присвячених матеріалознавству, інженерії та суміжним сферам дослідження.
Ресурс наразі охоплює 14 періодичних видань англійською мовою, щорічно додається понад 300 000 сторінок наукових публікацій.
Детальніше >>>
|
|
RSC Journals (Royal Society of Chemistry) - вільний доступ до нових видань з хімії!
Royal Society of Chemistry (RSC) - надає нашому університету тестовий онлайн-доступ до своїх нових видань відкритого доступу.
Королівське хімічне товариство (англ. Royal Society of Chemistry, RSC) - наукове співтовариство (професійна асоціація) Сполученого Королівства, метою якої є розвиток хімічної науки. Спільнота була утворена новим королівським наказом в 1980 році шляхом злиття Хімічного товариства, Королівського інституту хімії, Товариства Фарадея і Товариства аналітичної хімії. Спільнота набула подвійної ролі - як наукового співтовариства і як професійного об'єднання.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до SAGE Communication & Media Studies journals!
До 31 травня 2016 року SAGE Publishing пропонує безкоштовний тестовий доступ до SAGE Communication & Media Studies journals
Розпочніть ваше дослідження саме сьогодні!
Необхідна попередня реєстрація за посиланням
.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Рекреаційні ресурси України»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Рекреаційні ресурси України» .
Перегляд діє 16 травня 2016 року в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до OECD iLibrary!
До 1 липня 2016 року наша бібліотека отримала тестовий доступ до платформи OECD iLibrary.
OECD iLibrary – це інтернет-бібліотека з економіки, екології та соціального розвитку, яка надає прямий доступ до авторитетних статистик та докладів Організації економічного співробітництва і розвитку (ОЕСР).
Адреса ресурсу:http://www.oecd-ilibrary.org
Детальніше >>>
|
|
Відкрито доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
З 01.04.16 по 30.06.2016 р. та з 01.09.16 по 31.12.16 користувачам наукової бібліотеки ЗНТУ надано доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури»(http://culonline.com.ua).
Доступ до книг видавництва «Центр учбової літератури» можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації. Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>
|
|
Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 31 грудня 2016 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
http://online.budstandart.com/ru/login/enterpass?user_id=4719&id_transaction=11708&urldoc=
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Енергетична безпека України: теорія і практика забезпечення»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Енергетична безпека України: теорія і практика забезпечення» .
Перегляд діє з 25 квітня 2016 року в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Нові надходження літератури
До Наукової бібліотеки ЗНТУ надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними з 25 квітня по 31 травня 2016 року в залі електронних каталогів (ауд. 510).
|
|
Тематичний перегляд літератури «Охорона праці в галузі: профілактика виробничого травматизму та професійних захворювань»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Охорона праці в галузі: профілактика виробничого травматизму та професійних захворювань». Перегляд діє з 11 по 22 квітня 2016 року в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до SAGE Journals Online!
До 30 квітня 2016 року відкрито безкоштовний тестовий доступ від відомого видавця навчальної літератури SAGE. В доступі понад 1,5 мільйона статей з більше, ніж 940 журналів, що охоплюють гуманітарні і суспільні, природничі, технічні та медичні науки, а також понад 400 публікацій наукових спільнот та установ.
Адреса ресурсу:http://online.sagepub.com
Необхідна попередня реєстрація за посиланням:
Free Trial Registration
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до MIT CogNet!
Звертаємо увагу науковців нашого університету та студентів, які навчаються за напрямками 6.030102, 7.03010201, 8.03010201 - "Психологія", що ми отримали двомісячний тестовий доступ до ресурсу MIT CogNet (видавництво MIT Press), який містить наукові публікації з когнітивістики, психології, нейронауки, лінгвістики, філософії свідомості, штучного інтелекту, антропології.
Доступ за адресою:http://cognet.mit.edu
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Новітні технології в літакобудуванні»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури : «Новітні технології в літакобудуванні». Перегляд діє з 28 березня по 11 квітня 2016 року в ауд. 510.
|
|
Тестовий доступ до платформи пошуку відкритих журнальних публікацій Global eJournal Library
До 16.05.2016 відкрито тестовий доступ до пошукової платформи
Global eJournals Library (GeJL).
Детальніше >>>
|
|
Тиждень відкритого доступу від Sage Journals до Європейського форуму з робототехніки
З нагоди початку роботи щорічного Європейського форуму з робототехніки (European Robotics Forum 2016), який триватиме з 21 по 23 березня 2016 р. - SAGE Journals надає всім тиждень відкритого доступу до статті: "Kinematic gait synthesis for snake robots".
Детальніше >>>
|
|
"Наука України: доступ до знань"
Наша бібліотека долучилася до нового корпоративного інформаційного порталу, запуск якого ініціювала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, -
"Наука України: доступ до знань".
Адреса порталу: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA
Мета проекту: популяризація, підвищення рейтингу та доступності електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України, за рахунок використання сучасних бібліотечних та веб-технологій.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Науково-дослідницька робота студентів як складова професійної компетентності»
Запрошуємо на тематичний перегляд літератури: «Науково-дослідницька робота студентів як складова професійної компетентності» (на допомогу студентам-дипломникам). Перегляд діє з 14 до 25 березня в ауд. 510.
|
|
Нові надходження літератури
Запрошуємо вас ознайомитись з новою літературою, яка надійшла до бібліотеки у березні 2016 року ( ауд. 510).
|
|
Нові ресурси для нових стандартів вищої освіти
Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека запрошує викладачів, аспірантів та студентів Запорізького національного технічного університету на презентацію «Нові ресурси для нових стандартів вищої освіти».
Серія презентацій відбудеться з 14 по 17 березня та з 21 по 24 березня у Відділі документів іноземними мовами Запорізької обласної бібліотеки.
Детальніше >>>
|
|
До уваги читачів!
До 30 грудня 2015 р. відкрито тестовий доступ до Електронно-бібліотечної системи IPRbooks - надійного і корисного ресурсу для навчання та наукових досліджень, що поєднує найновіші інформаційні технології та учбову ліцензійну літературу, призначеного для різних напрямів навчання.
Детальніше >>>
|
|
Виставка рідкісних та цінних видань «Скарби нашої бібліотеки»
Запрошуємо завітати до 510 аудиторії на виставку рідкісних та цінних видань, підготовлену відділом книгозбереження до 115-тої річниці від дня заснування Запорізького національного технічного університету: «Скарби нашої бібліотеки».
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Науково-дослідницька робота в університеті»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури до Всесвітнього Дня науки: «Науково-дослідницька робота в університеті».
Перегляд діє з 9 до 28 листопада в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Вітаємо вас із початком VІІІ Міжнародного тижня Відкритого Доступу!
19-25 жовтня 2015 р. відзначається Міжнародний Тиждень Відкритого Доступу. Його тема цього року – “ВІДКРИТІ ДЛЯ СПІВПРАЦІ” (“Open for Collaboration”)
Відкритий доступ – практика надання необмеженого, безкоштовного і постійного доступу до наукових документів через мережу Інтернет задля наукового прогресу людства. Ініціатива Відкритого доступу розвивається вже понад 13 років, і спирається на такі вікопомні документи, як Будапештська ініціатива Відкритого доступу (2002 рік), заяву Біфезда, Берлінську декларацію про відкритий доступ до наукових та гуманітарних знань тощо.
Детальніше >>>
|
|
25 річниця "Студентської революції на граниті" в Україні
2 жовтня 2015 року відзначалась 25-та річниця студентської Революції на граніті - першого успішного ненасильницького політичного протесту проти комуністичної влади в Українській РСР.
Перші дні голодування. Спочатку відчайдухів було мало, згодом намети зайняли практично всю площу Жовтневої революції, яку саме під час цієї акції стали називати Майданом Незалежності.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Із словникової спадщини»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний
перегляд літератури «Запоріжжя моє різнобарвне». Чекаємо на вас з 12.10.2015 по 19.10.2015 в ауд. 510.
|
|
Нові надходження літератури
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на перегляд нової літератури з технічних та гуманітарно-економічних наук з 27.09.2015 р. до 31.10.2015 року
в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Ласкаво просимо!
|
|
Тематичний перегляд літератури «Із словникової спадщини»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний
перегляд літератури «Із словникової спадщини». Чекаємо на вас з 24.09.2015 по 10.10.2015 в ауд. 510.
|
|
Виставка «Історія Державного герба України»
Запорізький обласний краєзнавчий музей та Наукова бібліотека ЗНТУ пропонує ознайомитися з виставкою «Історія Державного герба України». Експозиція розташована на 2-му поверсі 5-го корпусу ЗНТУ, поряд з ауд. 511.
Список літератури тут >>>
|
|
До уваги студентів І-го курсу!
Видача підручників на 1 семестр відбудеться згідно з розкладом.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Вища освіта та кар'єра»
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує першокурсників та всіх бажаючих відвідати тематичний перегляд літератури «Вища освіта та кар'єра» . Чекаємо на вас з 01 по 20 вересня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Флеш-семінар «Бібліотека в соціальних медіа: очікування і результат»
Отримавши перший досвід і перші результати в новій сфері бібліотечної діяльності, співробітники бібліотек ВНЗ Запорізької області 23 червня зібралися в науковій бібліотеці ЗНТУ для участі у роботі флеш-семінару «Бібліотека в соціальних медіа: очікування і результат».
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до БД від компанії EBSCO
До 30 червня 2015 року відкрито тестовий доступ до наступних тематичних баз: American Antiquarian Society (AAS) Historical Periodicals Collection: Series 1, American Antiquarian Society (AAS) Historical Periodicals Collection: Series 5, American Theological Library Association (ATLA) Historical Monographs Collection: Series 1, American Theological Library Association (ATLA) Historical Monographs Collection: Series 2, Bloomberg Businessweek Archive, Chinese Insight, Civil War Primary Source Documents, Forbes Archive
Доступ за адресою:http://search.ebscohost.com/
Детальніше >>>
|
|
Нові надходження літератури
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на перегляд нової літератури з технічних та гуманітарно-економічних наук з 02.06.2015 р. до 30.06.2015 року
в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
18 травня - Міжнародний день музеїв
З цієї нагоди Наукова бібліотека запрошує до залу електронних каталогів (ауд. 510) на тематичний перегляд "Тут кожен експонат повідає історію епохи..."
Детальніше >>>
|
|
15 травня - Міжнародний день сім'ї
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує запрошує до ауд. 510 відвідати тематичний перегляд літератури: "Яка вона – сучасна родина", приурочений до свята.
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Нові надходження літератури
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на перегляд нової літератури з технічних та гуманітарно-економічних наук з 27.04.2015 р. до 31.05.2015 року
в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
23 квітня - Всесвітній день книги та авторського права
В університеті проводиться акція: "Подаруй бібіліотеці книгу: друковану або електронну". Звертаємось до науковців, співробітників, аспірантів та студентів - до всіх кому небайдужа доля науки, освіти та культури, - дайте нове життя вашим книгам та зібранням!
Детальніше >>>
|
|
18 квітня - День пам`яток історії та культури України
З цієї нагоди Наукова бібліотека підготувала віртуальну виставку "У них подих віків, у них доля і велич народу"
Переглянути тут >>>
|
|
Тестовий доступ до БД від компанії EBSCO
До 7 червня 2015 року відкрито тестовий доступ до шести тематичних баз від компанії EBSCO Publishing. Тестуємо такі бази даних: Academic Search Complete, Applied Science & Technology Source, Legal Source, Political Science Complete, Humanities Source та Education Source.
Доступ за адресою:https://www.ebsco.com/brochure/informatio
Детальніше >>>
|
|
Безпека праці – стимул якості
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує всіх бажаючих ознайомитись з новими книгами, що надійшли до бібліотеки у березні 2015 року, а також відвідати тематичний перегляд "Безпека праці – стимул якості" з 30 березня до 20 квітня (аудиторія 510)
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Економічна ефективність – основна мета виробництва
Наукова бібліотека запрошує на тематичний перегляд літератури
«Економічна ефективність – основна мета виробництва» (на допомогу студенту - дипломнику) з 16.03.2015 по 30.03.2015 в ауд. 510
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Всеукраїнський науково-практичний семінар "Інформаційний аналіз та інфометрична діагностика наукового документального потоку ВНЗ України"
26 березня 2015 року в Науково-технічній бібліотеці Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна відбувся Всеукраїнський науково-практичний семінар "Інформаційний аналіз та інфометрична діагностика наукового документального потоку ВНЗ України".
Детальніше >>>
|
|
До уваги науковців, аспірантів та студентів!
Електронна колекція авторефератів дисертацій Російської державної бібліотеки наразі знаходиться у вільному доступі.
З будь-якого комп`ютера: вдома, на роботі, в бібліотеці - ви маєте вільний доступ до повних текстів авторефератів диссертацій з усіх галузей знань, а це більше 440 тисяч електронних документів з Електронної бібліотеки дисертацій РДБ (наразі - 440 722 повнотекстових документа). Оцифровані всі автореферати після 2000 року і значна частина документів до 2000.
Детальніше >>>
|
|
Самореалізація студента у суспільстві знань
Наукова бібліотека запрошує на тематичний перегляд літератури
«Самореалізація студента у суспільстві знань»
з 12.12.2014 до 19.12.2014 в ауд. 510
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Шановні читачі!
Запрошуємо Вас завітати до абонемента наукової літератури (к. 251.5) для перереєстрації літератури та читацьких квитків.
|
|
Самореалізація студента у суспільстві знань
Наукова бібліотека запрошує на тематичний перегляд літератури
«Самореалізація студента у суспільстві знань»
з 12.12.2014 до 19.12.2014 в ауд. 510
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Міжрегіональний науково-практичний семінар "Репозитарії, електронні журнали, електронні бібліотеки – створення, використання, інтеграція в міжнародний науковий інфопростір"
НБ ЗНТУ як методичний центр бібліотек вишів Запорізького регіону організувала участь співробітників цих книгозбірень в міжрегіональному науково-практичному семінарі "Репозитарії, електронні журнали, електронні бібліотеки – створення, використання, інтеграція в міжнародний науковий інфопростір" із циклу "Цифрові ініціативи наукової комунікації та інфометрична діагностика документального потоку ВНЗ України", який підготувала і провела 27 листопада 2014 року Наукова бібліотека Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна.
Детальніше: >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних JSTOR
Пропонуємо протестувати ресурс JSTOR.
JSTOR – це цифрова база даних повнотекстових наукових журналів (на різних європейських мовах), а також книг (гуманітарні науки, тільки англійською мовою).
Тестовий доступ буде відкрито до 27 грудня 2014 року.
Детальніше >>>
|
|
13 листопада - Всесвітній день якості
З цієї нагоди Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує з 13 до 24 листопада в ауд. 510 на тематичний перегляд літератури "Висока якість – вимога часу".
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до Електронно-бібліотечної системи IPRbooks!
Протягом 11- 25 листопада 2014 р. відкрито тестовий доступ до електронно-бібліотечної системи IPRbooks, до складу якої входять підручники та навчальні посібники, монографії, виробничо-практичні, довідкові видання, ділова література для практикуючих фахівців.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до баз даних американської компанії East View Information Services
Асоціація "Інформатіо-Консорціум" пропонує протестувати бази даних East View Information Services.
Тестовий доступ буде відкрито з 15 жовтня 2014 р. на один місяць.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до продуктів SAGE!
Видавництво SAGE протягом жовтня 2014 року пропонує безкоштовний повнотекстовий доступ до журналів та дослідницьких ресурсів: SAGE Journals та SAGE Research Methods. В доступі понад 1,3 млн. статей з 750 багатопрофільних наукових журналів та дослідницьких ресурсів.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд
Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд літератури: «Самоврядування – право, гарантоване державою» з 13 по 25 жовтня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
28 вересня – День машинобудівника!
З нагоди цієї дати Наукова бібліотека ЗНТУ з 26.09.2014 до 6.10.2014 в ауд. 510 проводить тематичний перегляд літератури «Оптимізація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні».
Список літератури тут >>>
|
|
Нові надходження літератури у вересні 2014 року
Шановні читачі! Пропонуємо ознайомитись з новими книгами, що надійшли до бібліотеки у вересні 2014 року.
Відкритий перегляд діє з 11.09.14 до 30.09.14 в ауд.510.
|
|
Тематичний перегляд «Інноваційні методи та технології підготовки інженерних кадрів»
Бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний
перегляд літератури на тему:«Інноваційні методи та технології підготовки інженерних кадрів» з 12 по 22 вересня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд «Україна на шляху до незалежності»
Бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний
перегляд літератури на тему:«Україна на шляху до незалежності» з 18 по 26 серпня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
До уваги науковців: ROAD: всі ресурси відкритого доступу на одному сайті
Бета-версія ROAD (Directory of Open Access Scholarly Resources), каталогу наукових ресурсів у відкритому доступі, була запущена в грудні 2013 року. ROADА включає в себе ряд ОА-ресурсів ("Open Access"/"Відкритий доступ"), у тому числі журналів, матеріалів конференцій, монографій та інституційних репозитаріїв. Матеріали долучаються до каталогу на основі певних критеріїв - відкритий доступ до всього змісту ресурсів; ресурс складається в основному з науково-дослідних робіт; аудиторія ресурсу, в основному, дослідники та науковці. Реєстрація в системі безкоштовна.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд «Екологічна освіта – основа третього тисячоліття»
Бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний
перегляд літератури на тему:«Екологічна освіта – основа третього тисячоліття» з 25 травня по 14 червня в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
2014 рік - Міжнародний рік сім'ї
Організація об’єднаних націй проголосила 2014 рік «Міжнародним роком сім’ї».
Цей рік стане ювілейним - 20-м!
Саме стільки років минуло з моменту оголошення першого «Року сім’ї».
З цієї нагоди запрошуємо Вас відвідати віртуальну виставку «Усе починається з родини» а також завітати до ауд. 510, де з 14.05.2014 до 25.05.2014 проходитиме відкритий тематичний перегляд літератури.
Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд до Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні (1941-1945)
Наукова бібліотека ЗНТУ вітає з Днем Перемоги у Великій Вітчизняній війні і запрошує на тематичний перегляд літератури: "Подвиг народу - подвиг безсмертя" з 06.05.2014 по 12.05.2014 в аудиторії 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд до ювілею кафедри ОТЗВ
У квітні 2014 року свою 50-у річницю святкує кафедра обладнання та технології зварювального виробництва.
З нагоди цієї дати з 24.04.2014 до 30.04.2014 Наукова бібліотека ЗНТУ запрошує на тематичний перегляд наукових праць викладачів та співробітників кафедри в ауд. 510
|
|
До Всесвітнього дня книги й авторського права
Наукова бібліотека проводить акцію «Подаруй бібліотеці книгу». Акція спрямована на поповнення фонду новими виданнями, необхідними для навчального процесу і наукової роботи. Це може бути підручник, монографія або художня книга у традиційному або електронному виді.
Від наших викладачів та науковців ми чекаємо їх власних напрацювань для поповнення університетської бази даних «Праці викладачів та співробітників ЗНТУ».
Детальніше >>>
|
|
18 квітня - Міжнародний день пам’ятників та історичних місць
Запрошуємо всіх бажаючих до ауд. 510 відвідати тематичний перегляд літератури за темою: "Зберегти пам’ять поколінь" та віртуальну виставку "Архітектурні пам'ятки України"
Список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних американської компанії East View Information Services, Inc
З 14 квітня по 16 травня 2014 р. відкрито тестовий доступ до бази даних американської компанії East View Information Services, Inc. Компанія пропонує велику кількість інформаційних ресурсів з різних регіонів світу: Афганістану, Китаю, Росії, України, Близького та Середнього Сходу, а також Газети СНД і країн Балтії та міжнародні новини.
Детальніше >>>
|
|
Безкоштовний тріал-доступ до PM World Library
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Економічна ефективність проектних рішень»
Наукова бібліотека проводить перегляд літератури на тему : «Економічна ефективність проектних рішень»
Перегляд буде проходити з 31.03.2014 по 10.04.2014 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Охорона праці – охорона життя»
На допомогу в підготовці, написанні та оформленні дипломних робіт
Наукова бібліотека проводить перегляд літератури на тему : «Охорона праці – охорона життя»
Перегляд буде проходити з 24.03.2014 по 31.03.2014 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Наукові світи Володимира Вернадського»
Запрошуємо до відкритого перегляду літератури з приводу 150-річчя з дня народження
видатного українського філософа, природознавця, мислителя, засновника геохімії, біогеохімії та радіогеології, першого президента АН УРСР Володимира Івановича Вернадського.
Перегляд буде проходити з 12.03.2014 по 19.03.2014 в ауд. 510.
Список літератури тут >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Видатні жінки в світовій історії»
Вітаємо чарівних жінок зі святом 8 Березня!
З 4 березня 2014 р. запрошуємо до ауд. 510 на тематичний перегляд літератури «Видатні жінки в світовій історії».
Ласкаво просимо до бібліотеки!
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до електронної бібліотеки МВФ «IMF eLibrary»!
До 31 грудня 2014 р. відкрито тестовий доступ до електронної бібліотеки Міжнародного валютного фонду (МВФ) «IMF eLibrary».
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ від книжкового порталу «Кассіопея - сузір’я українських книжок»!
Книжковий портал "Кассіопея - сузір’я українських книжок" пропонує тестовий доступ до своїх ресурсів до 30 квітня 2014 року.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до електронно-бібліотечної системи ZNANIUM.COM !
До 27 березня 2014 року наш університет на умові тестового доступу підключено до Електронно-бібліотечної системи ZNANIUM.COM.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до електронної версії журналу «Pediatric Neurology Briefs»!
До 31 грудня 2015 р. відкрито тестовий доступ до електронного журналу «Pediatric Neurology Briefs».
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Бібліотечні ресурси на допомогу дослідницькій діяльності»
З 10 лютого 2014 р. запрошуємо усіх бажаючих до ауд. 510 на тематичний перегляд літератури «Бібліотечні ресурси на допомогу дослідницькій діяльності».
Ласкаво просимо до бібліотеки!
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до електронної версії журналу «The New England Journal of Medicine»!
До 31 грудня 2014 р. відкрито тестовий доступ до електронної версії журналу " «The New England Journal of Medicine».
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних BioOne!
До 31 грудня 2015 р. науковці університету мають можливість користуватися тестовим доступом до бази даних BioOne. Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою http://www.bioone.org (для огляду за назвами оберіть Browse/Title, за видавцем - Browse/Publisher, за колекцією - Browse/Collection; у правій частині вікна що з'явиться є перемикач мов, скористайтесь ним у разі потреби).
Детальніше >>>
|
|
Виставка фоторобіт «Брати наші менші»
Запрошуємо відвідати виставку фоторобіт співробітників кафедри ЗНТУ «Обладнання та технологія зварювального виробництва» - «Брати наші менші», яка розпочала свою роботу з 29 січня 2014 р. на абонементі художньої літератури (ауд. 514).
Детальніше >>>
|
|
Перереєстрація літератури та читацьких квитків
З 27 січня 2014 року запрошуємо Вас завітати до абонементу наукової літератури (к. 251.5) для перереєстрації літератури та читацьких квитків.
У зв'язку з початком автоматизованої книговидачі, просимо тих читачів, котрі не приносили у 2013 році літературу для перереєстрації, обов'язково принести свої книжки для штрих-кодування.
|
|
22 грудня -180 років з дня народження Марка Вовчка
Запрошуємо відвідати віртуальну виставку «Злет народного генія» про життєвий та творчий шлях видатної української письменниці Марко Вовчок.
Детальніше >>>
|
|
Філософський зміст казок
16 грудня 2013 року викладач кафедри філософії Гордійченко Володимир Вікторович проводив захід, на який були запрошені наші бібліотекарі. Це було відкрите семінарське заняття з філософії на тему: «Філософський зміст казок».
Детальніше >>>
|
|
Українська хата в образотворчому мистецтві Т. Г. Шевченка
9 березня 2014 року Україна відзначатиме 200 років від дня народження Тараса Шевченка. Ця дата безпосередньо пов’язана з формуванням нової гуманітарної політики України. Освітня сфера тісно й безпосередньо пов’язана з гуманітарною політикою. Наука, і університетська зокрема, виробляє ті цінності, які максимально швидко доносяться до суспільства через студентську аудиторію.
В університеті було організовано і проведено спільний захід кафедри філософії та наукової бібліотеки ЗНТУ: «Українська хата в образотворчому мистецтві Т. Г. Шевченка»
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Як забезпечити успіх у бізнесі»
Усіх, кого цікавлять питання сучасного бізнесу запрошуємо до ауд. 510 на тематичний перегляд літератури «Як забезпечити успіх у бізнесі», який триватиме з 9.12.2013 до 27.12 2013.
Ласкаво просимо до бібліотеки!
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Нові надходження літератури
Шановні викладачі, студенти, співробітники! В ауд. 510 на вас чекає експозиція нових книг, що надійшли до фонду бібліотеки у листопаді 2013 року. Ласкаво просимо!
Список літератури тут >>>
|
|
17 листопада - Міжнародний день студента
Запрошуємо всіх відвідати тематичний перегляд літератури
«Вік живи – вік учись»
.
Перегляд буде проходити з 15 по 30 листопада 2013 р. в аудиторії 510.
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до глобального каталогу періодичних видань Ulrichsweb!
До уваги науковців університету!
Ви маєте унікальну можливість скористатися тестовим доступом до глобального каталогу періодичних видань Ulrichsweb! Доступ діятиме до 30 листопада 2013 року.
Детальніше >>>
|
|
Scopus та інші світові наукометричні бази та системи - як опублікувати результати своїх досліджень
Шановні науковці представляємо до Вашої уваги матеріали семінару на тему «Scopus та інші світові наукометричні бази та системи - як опублікувати результати своїх досліджень», який відбувся 24 жовтня 2013 року в Харківському національному університеті міського господарства ім. О.М. Бекетова. На семінарі обговорювалися такі питання, як: - міжнародні електронні ресурси як допомога автору; - наукометричні показники автора; - як написати статтю для міжнародного видання, ключові моменти; - як вибрати авторитетний журнал для опублікування статті; - що є спільного та які відмінності між Web of Science і Scopus.
Для перегляду матеріалів необхідно завантажити та розпакувати архів і запустити файл autorun.exe
|
|
9 листопада - День української писемності та мови
Запрошуємо з 7 листопада 2013 р. в ауд.510 на тематичний перегляд літератури:
«Краса і сила української мови»
.
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до електронно-бібліотечної системи «Університетська бібліотека онлайн»!
До 18 листопада 2013 р. відкрито тестовий доступ до Електронно-бібліотечної системи «Університетська бібліотека онлайн».
Детальніше >>>
|
|
Запрошення для подачі статей в "Asian Online Journals"!
"Asian Online Journals" ( AOJ ) об'єднує наукові журнали, що охоплюють широкий спектр дисциплін, включаючи інформатику, машинобудування, природничі науки, гуманітарні, медичні, бізнес і менеджмент. AOJ забезпечує платформу для взаємодії між вченими, дослідниками, викладачами вузів, інженерами та економіcтами.
Детальніше >>>
|
|
27 жовтня – День автомобіліста і дорожника
До дня автомобіліста і дорожника запрошуємо всіх бажаючих відвідати тематичний перегляд літератури «Автомобілебудування – провідна галузь промисловості України»
.
Перегляд буде проходити в аудиторії 510
з 23.10.2013 до 31.10.2013
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до до онлайн бібліотеки навчальної літератури CUL Online!
До 15 листопада 2013 р. відкрито тестовий доступ до онлайн бібліотеки навчальної літератури CUL Online видавництва "Центр навчальної лiтератури".
До послуг студентів більше 780 навчальних посібників і підручників з економічних, гуманітарних, природничих та технічних наук, значна кількість з яких має рекомендацію Міністерства освіти і науки України.
Доступ за адресою:http://www.culonline.com.ua
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних PressDisplay!
До 15 листопада 2013 р. відкрито тестовий доступ до бази даних PressDisplay.
База PressDisplay містить електронні версії більш ніж 2200 газет з 97 країн 54 мовами.
Доступ за адресою:http://library.pressdisplay.com
Детальніше >>>
|
|
Тимчасовий доступ до бази даних ERIC
Інформаційний центр освітніх ресурсів (ERIC - Education Resource Information Center) надає доступ до літератури та інших ресурсів у галузі освіти. База містить понад 1300000 записів та посилання на більше ніж 323000 повних текстів документів з 1966 року.
Доступ за адресою: http://eric.ed.gov/
|
|
Тематичний перегляд «Запорізька область у роки Великої Вітчизняної війни»
До 70-річчя визволення Запорізької області
від фашистських загарбників запрошуємо всіх бажаючих відвідати тематичний перегляд літератури «Запорізька область у роки Великої Вітчизняної війни»
.
Перегляд буде проходити в аудиторії 510
з 9.10.2013 до 18.10.2013
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до бібліотеки MYBRARY
До 20 жовтня 2013 р. відкрито тестовий доступ до інтернет-бібліотеки ділової літератури MYBRARY.
Бібліотека буде корисна студентам, викладачам, фахівцям у галузі права, економіки, реклами, підбору персоналу.
Детальніше >>>
|
|
Тематичний перегляд літератури «Машинобудування України: тенденції розвитку»
Запрошуємо вас до ауд. 510 (п'ятий корпус) відвідати відкритий перегляд літератури «Машинобудування України: тенденції розвитку» .
Бібліографічний список літератури тут >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних SCOPUS
До 30 вересня 2013 р. відкрито тестовий доступ до найбільшої у світі бази даних рефератів і цитування SCOPUS вiд видавництва Elsevier.
Детальніше >>>
|
|
Пісня збирає друзів
6 вересня 2013 року до нас в бібліотеку завітав гість 30-го Міжнародного фестивалю авторської пісні «Байда» Олександр Усенков – автор і виконавець авторських пісень.
Детальніше >>>
|
|
Нові надходження літератури
Шановні викладачі, студенти, співробітники! В ауд. 510 на вас чекає експозиція нових книг, що надійшли до бібліотеки у вересні 2013 року Ласкаво просимо!
|
|
До уваги студентів І-го курсу!
Видача підручників відбудеться 7 вересня (субота) у III корпусі згідно з розкладом.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних ЛітРес
З вересня 2013 року пропонуємо вам скористатися тестовим доступом до бази даних ЛітРес.
Детальніше >>>
|
|
До Дня Незалежності України
З нагоди святкування 22-ї річниці Дня Незалежності України запрошуємо всіх на перегляд робіт працівників ЗНТУ з народно-прикладного мистецтва «НАТХНЕННЯ МИТЬ …», який триватиме з 2 по 13 вересня в залі художньої літератури (ауд. 514).
Детальніше >>>
А також пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Знай і люби свій край».
|
|
Віртуальна виставка до Дня Конституції України
До 17-ї річниці Конституції України пропонуємо переглянути віртуальну виставку «Конституція назалежної України».
|
|
«День замрет на кусочке холста» - персональна виставка картин Любові Миленької
Запрошуємо до ауд. 514 (зал художньої літератури) на експозицію обраних картин «День замрет на кусочке холста» з майбутньої персональної виставки Любові Миленької – поетеси, художниці, асистента кафедри дизайну ЗНТУ, викладача академічного живопису і рисунку.
|
|
Тематичний перегляд «Україна – туристичний діамант Європи»
Шановнi друзі, наближається пора відпусток та канікул! Наразі для вас в ауд. 510 відкритий перегляд літератури : «Україна – туристичний діамант Європи».
Список літератури: >>>
|
|
Тематичний перегляд «Енергозбереження у промисловому виробництві – справа державної ваги»
З 16 травня запрошуємо Вас до ауд. 510 відвідати тематичний перегляд літератури за темою: «Енергозбереження у промисловому виробництві – справа державної ваги».
Список літератури: >>>
|
|
Віртуальні виставки
Шановні читачі!
Пропонуємо до вашої уваги віртуальні виставки:
Україна в полум'ї війни ;
Чарівний світ Photoshop ;
Мегазагрози еко-майбутньому .
|
|
Тематичний перегляд «Перспективне небо майбутнього: розвиток авіаційної галузі в Україні та світі»
З квітня в ауд.510 діє тематичний перегляд літератури:«Перспективне небо майбутнього: розвиток авіаційної галузі в Україні та світі».
Список літератури: >>>
|
|
Нові надходження до бібліотеки у квітні 2013 року
З 25 квітня 2013 року запрошуємо Вас до ауд. 510 відвідати відкритий перегляд нової літератури (В експозиції близько 150 книг різної тематики!)
|
|
Тестовий доступ до повнотекстової бази даних наукової, навчальної та художньої літератури "БиблиоРоссика"
З квітня 2013 року відкрито тестовий доступ до повнотекстової бази даних наукової, навчальної та художньої літератури "БиблиоРоссика".
"БиблиоРоссика" являє собою сучасну електронну бібліотеку, яка включає більше 6000 книг останніх 10 років науково-дослідного і навчального характеру.
Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою: www.bibliorossica.com
|
|
Персональна виставка Тетяни Погребець "Цветущая нить"
10 квітня 2013 року об 11:30 в залі художньої літератури (ауд. 514) буде відкрито персональну виставку в'язаних квітів, ікон та інших робіт Тетяни Погребець.
Виставка триватиме з 10 по 25 квітня 2013 року >>>
|
|
Тестовий доступ до до баз даних Інтегрум
З квітня 2013 року відкрито тестовий доступ до баз даних Інтегрум.
Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою: http://aclient.integrum.ru/gate/?name=zapnatuni
У вікні що з'явиться потрібно обрати мову інтерфейсу та кодування (для російськомовного інтерфейсу оберіть "Russian interface (windows-1251 encoding)" або "Russian interface (UTF-8 encoding)") та натисніть "Enter (no registration)".
Навчальні матеріали по роботі з ресурсом:
Керівництво користувача: www.integrumworld.com/doc/manual_ru.ppt (1,3 МБ)
Керівництво користувача з відеоуроками на сайті: http://integrumworld.com/doc/videomanual/index.html
для збереження на комп'ютері zip archive можна завантажити тут: http://integrumworld.com/doc/videomanual.zip
Після розпакування архіву запустіть файл index.html
Інтегрум (www.integrumworld.com) - це найбільший у світі електронний архів найбільш авторитетних джерел інформації Росії та країн СНД.
У теперішній час в Інтегрумі зберігається біля 400 мільйонів документів у більш ніж 5000 базах даних, які охоплюють повнотекстові версії центральних і регіональних газет і журналів, зведення більше 400 інформаційних агентств, аналітичні і статистичні бюлетні, тексти законів і постанов, адресно-довідкові бази, повні тексти творів російської класики. Крім цього, дослідники можуть знайти інформацію з фондів бібліотек Агропрома, Російської Книжкової Палати.
Інтегрум - це не тільки унікальна колекція баз даних, це ще й набір професіональних пошукових і аналітичних інструментів для моніторинга російськомовних ЗМІ і для дослідження політичного, економічного життя Росії та країн СНД.
Найбільш популярними сервісами Інтегрума, які розкривають перед дослідниками російських ЗМІ нові горизонти, є Телетайп, Що? Де? Коли?, Сьогодні в обличчях, Відносна і порівняльна згадуваність.
|
|
Тематичний перегляд «Інтелектуальні технології - технології майбутнього»
З 10 квітня 2013 року в ауд. 510 діє тематичний перегляд літератури за темою:«Інтелектуальні технології - технології майбутнього»
Бібліографічний список літератури тут: >>>
|
|
Тестовий доступ до електронних ресурсів видавництва Institute of Physics Publishing (IOP Publishing)
З квітня 2013 р. відкрито тестовий доступ до електронних ресурсів видавництва Institute of Physics Publishing (IOP Publishing).
IOP Publishing публікує більше 60 журналів, що охоплюють широкий спектр областей - прикладної фізики, астрономії та астрофізики, атомної, молекулярної і оптичної фізики, хімії, обчислювальної науки, конденсованих середовищ, освіти, техніки, навколишнього середовища, високих енергій і ядерної фізики, матеріалознавства, математика, вимірювання, медичні та біологічні науки, фізика плазми.
Перед початком роботи з ресурсом ознайомтеся з умовами роботи з ним: http://iopscience.iop.org/page/terms
Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою: http://iopscience.iop.org
Відеодемонстрація роботи з ресурсом: http://iopscience.iop.org/onlinetour
Керівництво користувача: IOPscience_userguide.pdf
Перелік видань: Content list 2013 Final Edition.pdf
|
|
Тематичний перегляд «Охорона праці в дипломних проектах, роботах та магістерських дисертаціях»
З 21 березня 2013 року в ауд. 510 діє тематичний перегляд літератури за темою:«Охорона праці в дипломних проектах, роботах та магістерських дисертаціях»
Бібліографічний список літератури тут: >>>
|
|
Тестовий доступ до бази даних EastView (російськомовний ресурс)
З березня 2013 р. відкрито тестовий доступ до бази даних EastView (російськомовний ресурс). Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою http://online.eastview.com/index.jsp?enc=rus або http://www.ebiblioteka.ru
Поспішайте! Термін доступу - 2 тижні!
Примітка. У разі виникнення проблем з переглядом деяких документів скористайтесь адресою http://online.eastview.com, далі оберіть країну приналежності ресурсів, наприклад, Ukraine, потім оберіть колекцію, наприклад, Ukrainian Publications, після чого оберіть те чи інше видання.
|
|
Тестовий доступ до бази даних BioOne
З березня 2013 р. науковці університету мають можливість скористатися тестовим доступом до бази даних BioOne. Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою: http://www.bioone.org
(для огляду за назвами оберіть Browse/Title, за видавцем - Browse/Publisher, за колекцією - Browse/Collection; у правій частині вікна що з'явиться є перемикач мов, скористайтесь ним у разі потреби).
|
|
Тематичний перегляд «Економічна ефективність та конструктивне впровадження результатів наукових досліджень» ( на допомогу студенту - дипломнику)
З 1 березня 2013 р. запрошуємо всіх бажаючих до ауд. 510 відвідати тематичний перегляд літератури за темою: «Економічна ефективність та конструктивне впровадження результатів наукових досліджень»
Бібліографічний список літератури тут: >>>
|
|
Тестовий доступ до баз даних компанії EBSCO
З лютого 2013 р. науковці університету мають можливість скористатися тестовим доступом до баз даних компанії EBSCO. Доступ здійснюється з локальної мережі університету за адресою: http://search.ebscohost.com
(за замовчуванням інтерфейс англомовний; на малюнку показано, як зробити його російськомовним).
Також до вашої уваги описи баз:
EP package Standard_promo text.doc
Super databases_EP_Russian.doc
|
|
Персональна фотовиставка Ірини Аверченко «Гарний настрій»
З 7 лютого 2013 р. в залі абонементу художньої літератури (ауд. 514) відкрито персональну фотовиставку «Гарний настрій», на якій представлено роботи Ірини Аверченко, старшого лаборанта кафедри ОТЗВ. Чарівні пейзажі рідного краю, представлені на виставці, подарують відвідувачам естетичне задоволення і позитивні емоції, які надовго збережуться в спогадах!
Детальніше: >>>
|
|
Тематичний перегляд «Університетська наука на потребу часу»
У лютому в ауд. 510 ( 5 корпус) проходить відкритий перегляд нових надходжень та тематичний перегляд літератури :«Університетська наука на потребу часу».
|
|
Тематичний перегляд «Технічний прогрес: концепції, моделі, оцінки»
З 17 січня у бібліотеці діє тематичний перегляд літератури:«Технічний прогрес: концепції, моделі, оцінки».
Список літератури: >>>
|
|
Тематичний перегляд «Етичні аспекти спілкування викладачів і студентів»
З 17 грудня у бібліотеці проходить тематичний перегляд літератури:«Етичні аспекти спілкування викладачів і студентів».
Список літератури: >>>
|
|
Міжвідомча обласна науково-практична конференція «Рідкісні та цінні видання в бібліотеках вищих навчальних закладів Запорізької області»
5 грудня 2012 року в Запорізькому національному технічному університеті відбулася міжвідомча обласна науково-практична конференція «Рідкісні та цінні видання в бібліотеках вищих навчальних закладів Запорізької області», організована науковою бібліотекою ЗНТУ.
Детальніше: >>>
|
|
«Хорошо быть молодым, просто лучше не бывает...»
Під таким гаслом відбулася творча зустріч з Олександром Супруном - випускником нашої "машинки", автором і виконавцем пісень, композитором, письменником, фотохудожником, членом журі та ведучім творчих майстерень, фестивалів авторської пісні .
Детальніше: >>>
|
|
Тематичний перегляд «Туризм: безмежний світ вражень»
З 1 грудня у бібліотеці проходить тематичний перегляд літератури:«Туризм: безмежний світ вражень».
Список літератури: >>>
|
|
"Марина Цвєтаєва - роман із власною душею ..." - літературно- музична композиція з нагоди 120-річчя від Дня народження поетеси.
У залі абонементу художньої літератури бібліотеки ЗНТУ з нагоди 120-річчя від Дня народження Марини Цвєтаєвої 13.11.2012 р. відбулася зустріч із шанувальниками творчості цієї надзвичайно талановитої письменниці. На глядачів чекали декламація віршів Марини Цвєтаєвої, виконання вокальних номерів, драматична постановка, презентація, що мали передати дух творчості Марини Цвєтаєвої.
Вечір пройшов у теплій, душевній атмосфері.
Детальніше: >>>
|
|
Online-доступ до бази даних повнотекстових електронних дисертацій Російської державної бібліотеки (РДБ)
Шановні науковці!
Ви маєте унікальну нагоду скористатися доступом до повнотекстової бази даних електронних дисертацій Російської державної бібліотеки (РДБ). Запрошуємо всіх бажаючих аспірантів і докторантів зареєструватися у віртуальному читальному залі дисертацій в ауд.250 головного корпусу.
>>>
|
|
14 жовтня – День Українського козацтва
Шановні читачі!
Пропонуємо відвідати наступну віртуальну виставку:
Невмируща слава козацька .
|
|
6 жовтня Запоріжжя відзначило своє 242- річчя
Шановні читачі!
З цієї нагоди пропонуємо до Вашої уваги наступну віртуальну виставку:
Запоріжжя – мій рідний дім .
|
|
Літературно-музична композиція, присвячена Міжнародному дню музики
04.10.2012 р. в залі художнього абонементу бібліотеки ЗНТУ відбулася зустріч шанувальників музики під назвою: «Чуєш музику в камерній тиші…».
Детальніше: >>>
|
|
30 вересня - Всеукраїнський день бібліотек
29.09.2012 р. колектив нашої бібліотеки відзначив своє професійне свято.
Детальніше: >>>
|
|
Тематичний перегляд «ЗАПОРІЗЬКИЙ КРАЙ – РЕГІОН РОЗВИТКУ»
До Дня міста у бібліотеці проходить тематичний перегляд літератури:«ЗАПОРІЗЬКИЙ КРАЙ – РЕГІОН РОЗВИТКУ».
|
|
Тематичний перегляд «Педагогічна майстерність викладача»
З 20 вересня в ауд. 510 ( 5 корпус) діє тематичний перегляд літератури на тему:«Педагогічна майстерність викладача».
|
|
Нові надходження до бібліотеки
Запрошуємо всіх до ауд.510 (5 корпус), де представлена нова економічна, технічна, гуманітарна, а також художня література.
Список книг тут >>>
|
|
1 вересня - День знань!
Щиро вітаємо всіх студентів, викладачів, співробітників та ласкаво просимо відвідати тематичний перегляд літератури за темою:«Сучасний першокурсник: особливості його адаптації у ВНЗ», який проходить в залі електронного каталогу (ауд. 510, 5 корпус).
|
|
Тобі, першокурснику!
Вітаємо з початком навчального року і з Днем Знань!
Пропонуємо до Вашої уваги віртуальну виставку "Тобі, першокурснику!" , яка ставить своєю метою допомогти вам самостійно оволодіти знаннями з різноманітних дисциплін.
|
|
Віртуальні виставки
Шановні читачі!
Пропонуємо до вашої уваги віртуальні виставки:
Вода у Всесвіті ;
Реклама – масове мистецтво ХХІ століття .
|
|
Засідання секції з питань інформаційно-бібліографічного обслуговування
Згідно з планом роботи методичного об’єднання бібліотек вищих навчальних закладів Запорізької області, 20 червня 2012 року в НБ ЗНТУ було проведено засідання секції з питань інформаційно-бібліографічного обслуговування.
Детальніше: >>>
|
|
Засідання секції з питань формування фондів та каталогізації бібліотек ВНЗ
6 червня 2012 року на базі НБ ЗНТУ відбулось засідання секції з питань формування фондів та каталогізації бібліотек ВНЗ методичного об’єднання Запорізької області. В засіданні прийняли участь бібліотеки наступних вишів: ЗНУ, ЗДМУ, ЗГІА, ТДАТУ та ЗНТУ.
Детальніше: >>>
|
|
Нові надходження до бібліотеки у травні 2012 року
До уваги читачів!
Пропонуємо ознайомитись з новими книгами , які надійшли до бібліотеки у травні 2012 року. Перегляд діє в ауд.510, 5 корпусу.
|
|
19 травня - День науки!
Щиро вітаємо всіх науковців та ласкаво просимо відвідати відкритий перегляд літератури за темою: «Праці викладачів та співробітників ЗНТУ (2009 - 2012 рр.)», який проходить в залі електронного каталогу (ауд. 510, 5 корпус). Ласкаво просимо!
|
|
Охорона праці у виробничій та невиробничій галузях
Шановні читачі!
Запрошуємо усіх у квітні відвідати тематичний перегляд літератури за темою: «Охорона праці у виробничій та невиробничій галузях» (на допомогу дипломникам), який проходить в залі електронного каталогу (ауд. 510, 5 корпус). Завітайте до нас!
|
|
Online-доступ до баз даних Polpred.com
Шановні викладачі, співробітники та студенти!
З березня 2012 року по 15 квітня 2013 року Ви маєте повний доступ до баз даних Polpred.com. Доступ здійснюється у межах локальної мережі університету за логіном та паролем.
Детальніше >>>
|
|
Нові надходження до бібліотеки у березні 2012 року
Шановні читачі!
Пропонуємо ознайомитись з новими книгами , що надійшли до бібліотеки у березні 2012 року. Місце перегляду - ауд.510, 5 корпус та Web-сторінка бібліотеки
>>>
|
|
Економічна ефективність впровадження інноваційних інженерних та організаційних рішень
Шановні викладачі, співробітники та студенти!
Ласкаво просимо відвідати тематичний перегляд літератури за темою: «Економічна ефективність впровадження інноваційних інженерних та організаційних рішень», який проходить в залі електронного каталогу (ауд. 510, 5 корпус). Представлено понад 100 джерел. Завітайте до нас!
|
|
21 лютого - Міжнародний день рідної мови
Шановні читачі!
Ласкаво просимо відвідати віртуальну виставку: Мова – духовний скарб нації , присвячену Міжнародному дню рідної мови. Перегляд літератури за цією темою проходить в залі навчальної літератури (ауд. 512, 5 корпус).
|
|
Методологія проведення наукових досліджень студентами та молодими науковцями
Шановні викладачі, співробітники та студенти!
Ласкаво просимо відвідати тематичний перегляд літератури за темою: «Методологія проведення наукових досліджень студентами та молодими науковцями», який проходить в залі електронного каталогу (ауд. 510, 5 корпус).
|
|
Online-доступ до бази даних повнотекстових електронних дисертацій Російської державної бібліотеки (РДБ)
Шановні науковці!
Ви маєте унікальну нагоду скористатися доступом до повнотекстової бази даних електронних дисертацій Російської державної бібліотеки (РДБ). Запрошуємо всіх бажаючих аспірантів і докторантів зареєструватися у віртуальному читальному залі дисертацій в ауд.250 головного корпусу.
>>>
|
|
Мережить душу голка чарівна
У святий день Благовіщеня 7 квітня 2011 року працівники абонементу художньої літератури (а. 514) організували зустріч з членом Спілки майстрів, найкращою вишивальницею Запорізької області Юлією Артем'євою. Майстриня розповіла присутнім історію вишивання в Україні, про різноманітність кольорів та узорів. Тут же була організована виставка робіт Юлії Артем'євої, а також вишиванок працівника бібліотеки Тетяни Толстенко. На виставці були представлені також роботи бібліотекаря Валентини Дорошенко, яка займається петриківським розписом та малюванням писанок. Організували цей захід О. П. Муравйова та В. Ф. Шмига.
Захід у світлинах
|
|
Що таке відкритий доступ ?
Всесвітня мережа Інтернет надає можливість науковцям зробити результати їхніх досліджень доступними всім, всюди та повсякчас. Таку можливість називають відкритим доступом (Open Access). Наукова література у відкритому доступі – це безкоштовні он-лайнові примірники рецензованих журнальних статей, виступів на конференціях, технічних звітів, тез і дисертацій, дослідницьких, навчальних матеріалів, презентацій, лекцій, зображень, мультимедіа тощо.
Існують різні способи забезпечення відкритого доступу. Науковець може розмістити примірник своєї статті в архіві чи репозитарії відкритого доступу або опублікувати її в журналі відкритого доступу.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до баз даних ИнтегрумТМ
З 4 жовтня по 5 листопада 2010 року відкрито тестовий доступ до баз даних ИнтегрумТМ.
Детальніше >>>
|
|
Презентація книги " Робастные алгоритмы векторного управления асинхронным приводом"
Пропонуємо до вашої уваги книгу "Робастные алгоритмы векторного управления асинхронным приводом". Автори книги - професор кафедри ЕПА - Потапенко Євген Михайлович та старший науковий співробітник - Потапенко Євген Євгенович.
Детальніше >>>
|
|
Передплатні видання на ІІ-е півріччя 2010 року
Передплачено періодичні видання на ІІ-е півріччя 2010 року.
Детальніше >>>
|
|
Графік роботи бібліотеки на літній період
З 12.07.10 по 23.08.10 бібліотека обслуговує читачів щовівторка та щочетверга
з 8.00 до 17.00.
Вихідні: субота, неділя.
|
|
Емоційне сприйняття дійсності у вишивках Марини Брацило
З 4 червня 2010 р. у приміщенні абонементу художньої літератури (а.514) відкрито перегляд вишитих картин співробітниці університету Марини Брацило.
|
|
Тестовий доступ до електронних баз даних американської корпорації «East View»
З 24 травня по 31 червня 2010 року відкрито тестовий доступ до електронних баз даних американської корпорації «East View Information Services, Inc.».
Детальніше >>>
|
|
Передплата періодики на ІІ-е півріччя 2010 року
У квітні розпочалася передплата періодики на ІІ-е півріччя 2010 року.
Детальніше >>>
|
|
Тестовий доступ до електронної бібліотеки Видавничого будинку «Гребенников»
З 1 по 31 березня 2010 року відкрито тестовий доступ до електронної бібліотеки Видавничого будинку «Гребенников»
Детальніше >>>
|
|
Змінилася адреса електронної бібліотеки ЗНТУ
Запрошуємо студентів, викладачів та науковців відвідати електронну бібліотеку ЗНТУ. На даний час вона налічує близько 6 000 назв навчальних посібників, книг, конспектів лекцій, статей, методичних вказівок та авторефератів дисертацій у електронному вигляді, 80% яких складають розробки викладачів та наукових працівників ЗНТУ.
Електронна бібліотека створена виключно для забезпечення навчально-виховної та науково-педагогічної діяльності університету.
Нова адреса цифрової бібліотеки: http://e-library.zntu.edu.ua/
|
|
Виставка фотохудожниці Світлани Мінакової “Відчуття Ретро”
З 9.12.2009 в приміщенні абонементу художньої літератури (а.514) відкрито перегляд художнього фото Світлани Мінакової.
Детальніше >>>
|
|
Доступ до бази даних електронних авторефератів та дисертацій Російської державної бібліотеки !
З 7 грудня 2009 р. по 30 червня 2010 р. науковці університету мають можливість відновити або скористатися доступом до бази даних електронних авторефератів та дисертацій Російської державної бібліотеки (РДБ). Запрошуємо всіх бажаючих аспірантів і докторантів зареєструватися у віртуальному читальному залі дисертацій в ауд.250 головного корпусу
Детальніше >>>
|
|
Cемінар на тему: «Греція: мистецькі пошуки і досягнення»
21.05.2009 працівниками абонементу художньої літератури О.П.Муравйовою, В.Ф.Шмигою та викладачем кафедри філософії В.М.Московкою було проведено семінар на тему:«Греція: мистецькі пошуки і досягнення».
Детальніше >>>
|
|
Тріал-період доступу до інформаційних продуктів компанії Datamonitor
Відкрито тріал-період доступу до інформаційних продуктів компанії Datamonitor.
Термін тривалості доступу : з 10.05.2009 до 9.06.2009 року.
Доступ здійснюється за адресою:
для MarketLine - http://www.marketlineinfo.com/library/Default.aspx
для Business Insights - http://www.bi-interactive.com/index.aspx
Доступ до запропонованих ресурсів Ви можете отримати з усіх комп'ютерів в локальній мережі університету.
УВАГА!!! Додатковий пароль запитуйте у адміністратора зали електронної інформації бібліотеки (а.250).
|
|
Тріал-період доступу до інформаційних продуктів компанії Oxford Reference Online
Відкрито тріал-період доступу до інформаційних продуктів компанії Oxford Reference Online .
Доступ триває : з 10.05.2009 до 9.06.2009 року.
Доступ здійснюється за адресою:
для OXFORD SCHOLARSHIP ONLINE - http://www.oxfordscholarship.com
для Oxford Reference Online - Premium Edition - http://www.oxfordreference.com/
для Oxford English Dictionary - http://dictionary.oed.com.
(Для доступу до системи необхідно скористатися розділом меню (права частина екрану) "ENTER OED Online" ).
Доступ до запропонованих ресурсів Ви можете отримати з усіх комп'ютерів в локальній мережі університету.
|