|
Практичні посібники з серії "Відкрита наука"
Пропонуємо до вашої уваги електронну книгу “Відкрита наука. Вступний посібник”. Книга містить найновіші відомості про відкриті наукові ресурси і роботу з ними: стратегію публікації у журналах відкритого доступу, профілі авторів, наукометричні показники, хижацькі видання тощо. Це перше видання такого типу українською мовою. Авторами книги є науковці Карлового університету (Чеська Республіка) і Варшавського університету (Польща).
Доступ до книги за посиланням:
https://zenodo.org/records/10669887
А також навчальний посібник "Відкриті наукові практики", підготовлений як результат проєкту OPTIMA (Відкриті практики, прозорість та доброчесність для сучасної вищої школи) за програмою Erasmus+.
Доступ до книги за посиланням:
https://drive.google.com/file/d/10C4_A1_PGLYRUOfziTO_SJAyWqt6wmtV/view
|
|
Вебінар від Clarivate у лютому 2025 року
Запрошуємо на вебінар з питань використання ресурсів Web of Science. Вебінар безкоштовний, українською у ZOOM. Необхідна попередня реєстрація. Передбачено сертифікат учасника за умови присутності більше 90 % основного часу вебінару.
27 лютого (10:15–11:15 ) - Значимість співпраці в наукових дослідженнях
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_NUFalAFqTZ2UnB7XdLK3TQ
|
|
Як обрати журнал для публікації досліджень? Контрольний список для дослідників і бібліотекарів
Шановні науковці представляємо вашій увазі посібник "Як обрати журнал для публікації досліджень? Контрольний список для дослідників і бібліотекарів" від EIFL (Electronic Information for Libraries).
Цей посібник задуманий як живий ресурс. Він містить поради дослідникам щодо вибору відповідного журналу для їхніх досліджень і надає інформаційну підтримку бібліотекарям, які прагнуть допомогти дослідникам обрати журнал. Посібник був розроблений з використанням практичного підходу – через заходи з підтримки досліджень, тренінги та низку бесід з дослідниками та бібліотекарями.
|
|
Життя в ім'я науки та України
До 180-річчя від дня народження Івана Пулюя наукова бібліотека підготувала тематичний дайджест: «Життя в ім'я науки та України».
Іван Пулюй – видатний фізик часів Австро-Угорської імперії, родом з України. Він знав понад десять мов, переклав українською Біблію, серйозно займався фізичною наукою. Пулюй був професором Віденського університету, ректором Празької політехніки, першим деканом першого в Європі електротехнічного факультету, радником цісарського двору.
Сьогодні ім’я вченого свiтової слави Iвана Пулюя назавжди повертається iз забуття, як символ iнтелектуальної могутностi українського народу і орiєнтир майбутнiх звершень нашої держави.
Приємного перегляду!
|
|
Крути – символ українського патріотизму
29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут.
Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави.
Подвиг Героїв Крут завжди нагадуватиме нам про мужність і стійкість молодих українських воїнів, силу українського духу.
З нагоди вшанування пам‘яті Героїв Крут наукова бібліотека пропонує переглянути віртуальну виставку "Крути – символ українського патріотизму".
|
|
Голокост – лихо ХХ століття
27 січня в Україні та світі вшановують Голокост, який призвів до знищення однієї третини євреїв і незліченної кількості представників інших національностей. Він завжди слугуватиме всім людям пересторогою про небезпеки, які приховують у собі ненависть, фанатизм, расизм та упередження.
З цієї нагоди наукова бібліотека підготувала тематичний дайжест "Голокост – лихо ХХ століття".
|
|
Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 11.01.2025.
Детальніше >>>
|
|
Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2025 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт”.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
https://online.budstandart.com/ua/login
Для отримання віддаленного доступу до ресурсу звертайтеся до а.250, або надсилайте запит на e-mail: library@zp.edu.ua
Детальніше >>>
|
|
Єдність – наша зброя!
22 січня Україна відзначає День Соборності, приурочений до Акту об'єднання цього дня Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
До цієї дати наукова бібліотека пропонує переглянути тематичний дайджест "Єдність – наша зброя!".
Для України соборність – це єдність у багатоманітності, об’єднання навколо української державності й ідентичності. Ідея територіальної цілісності країни поєднується з ідеями духовної згуртованості. Тож соборність невіддільна від державності, суверенітету й незалежності нації – фундаменту для побудови демократичної держави.
В умовах сучасної російсько-української війни соборність набуває більшого символізму та гостроти, адже нині, як ніколи, українцям потрібно об’єднатися заради майбутнього.
|
|
Журнал читаєш - Всесвіт пізнаєш
15 січня 2025 року журналу іноземної літератури "Всесвіт" виповнюється 100 років.
Наукова бібліотека підготувала до ювілею тематичний дайджест "Журнал читаєш - Всесвіт пізнаєш".
"Всесвіт" був і досі залишається єдиним літературним вікном у світ іноземної культури. Багато світових імен від давніх часів до сьогодення відкрив він своїм читачам.
Незважаючи на тернистий шлях, журнал відстояв право на життя та популярність і сьогодні святкує свій ювілей.
Більше цікавого про періодичне видання "Всесвіт" ви дізнаєтеся, завітавши на абонемент художньої літератури (корпус 5, ауд 514).
Ласкаво просимо!
|
|
Славний син України
Опанас Георгійович Сластіон – видатна постать в українському культурному просторі. Класик національного живопису, першокласний майстер графічного малюнку, архітектор і мистецтвознавець, дослідник і педагог. Створені ним ілюстрації до історико-героїчної поеми Т. Шевченка «Гайдамаки» стали першим в історії мистецтва художнім оформленням Великого Кобзаря.
Цьогоріч виповнюється 170 років з дня народження видатного митця. Ювілей Опанаса Сластіона за ініціативи Українського інституту національної пам’яті (УІНП) та згідно з Постановою ВР цьогоріч відзначається на державному рівні.
З нагоди ювілею абонемент художньої літератури підготував тематичний дайджест «Славний син України» .
Запрошуємо всіх до перегляду!
|
|
Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
У Кембриджському університеті до 31 грудня 2025 року діє проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Детальніше про можливість публікації: >>>
|
|
Незгасна зоря Василя Симоненка
Цього року ми відзначаємо 90-річчя від дня народження одного з найвидатніших українських поетів ХХ століття – Василя Симоненка (1935 – 1963).
Наукова бібліотека до ювілею поета підготувала тематичний дайджест «Незгасна зоря Василя Симоненка».
Його поезія – це не просто слова, це заклик до дії, це правда, що пробуджує і надихає.
Василь Симоненко писав про любов до рідної землі, гідність людини і сміливо виступав проти несправедливості. Його вірш «Ти знаєш, що ти людина?» і сьогодні звучить як нагадування про унікальність і цінність кожного з нас.
Згадаймо його рядки, перечитаймо його вірші та відчуймо в них ту силу, яка здатна змінювати світ на краще.
|
|
Магія зимових свят
Шановні друзі!
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» вітає вас з прийдешніми різдвяно-новорічними святами! Нехай вони принесуть у ваші домівки радість, тепло та спокій.
Бажаємо вам перемоги, добра, міцного здоров’я, родинного затишку, щастя та благополуччя!
А найголовніше – нехай 2025 рік подарує нам довгоочікуваний мир, процвітання та безпеку.
Хай над Україною лунають найкращі колядки та щедрівки, щоб здійснилася наша найзаповітніша мрія – ПЕРЕМОГА.
До свят ми підготували книжковий огляд «Магія зимових свят», де на вас чекають новорічні історії, зимові «казки» та оповідання з добрими чарами. Адже, саме книга з новорічним сюжетом, навіть без наявності снігу з вікном, допоможе відчути різдвяно-новорічну магію.
Завітайте до нас (ауд.514) за святковим настроєм!
|
|
Енергозбереження в теплоенергетиці та теплотехнологіях
До Дня енергетика, що відзначається 22 грудня, колектив Наукової бібліотеки підготував тематичний перегляд: «Енергозбереження в теплоенергетиці та теплотехнологіях». Те, що в домівках тепло і світло – це заслуга енергетиків. Велика робота, особисті зусилля і героїзм, і наше завдання – готувати висококваліфіковані кадри, надійну заміну, щоб вони могли на високому професійному рівні виконувати свою роботу.
Дозвольте привітати студентів, викладачів і співробітників нашої славетної «машинки», кузні кадрів, з нагоди свята, побажати плідних успіхів у роботі, мирного неба над головою!
|
|
Феномен Марії Матіос
19 грудня своє 65-тиріччя святкує геніальна письменниця Марія Матіос – гуцулка, яка стала унікальним явищем в українській літературі.
На сторінках своїх книг вона переповідає події рідного краю, її слова гострі як лезо. Сюжети творів поглинають з першої сторінки, бо у центрі кожного – трагічна людська доля, таврована кривавою історією України. Її твори, що завоювали десятки премій, називають найкращими за часів незалежності.
Наукова бібліотека до ювілейної дати письменниці підготувала тематичний дайджест «Феномен Марії Матіос».
З поетичними та прозовими творами Марії Матіос ви можете ознайомитися на абонементі художньої літератури (ауд.514).
|
|
Минуле – сучасне – вічність: сторінками творів письменників Запорізького краю
Поезія варта того, щоб бути постійною супутницею в нашому житті, надихати, підтримувати, навчати та любити. Саме знайомству з поетичною творчістю митців Запорізького краю був присвячений міжфакультетський культурно-виховний захід «Минуле – сучасне – вічність: сторінками творів письменників Запорізького краю», який відбувся 9 грудня. Долучилися до обговорення в онлайн-режимі близько 100 учасників.
Організувала та провела зустріч філологічна секція кафедри українознавства та загальної мовної підготовки гуманітарного факультету. Завідувачка сектору абонемента художньої літератури Наталія Федько розповіла учасникам про роботу бібліотеки НУ «Запорізька політехніка», а також підготувала відеогляд літератури «Слава краю мого, наче повість безкрая», яка завжди відіграє провідну роль у духовному житті Запорізького краю.
З відгуками учасників можна ознайомитись за посиланням: >>>
|
|
Дар від Сидорова Василя Івановича
Наукова бібліотека Національного університету «Запорізька політехніка» отримала в дар від Сидорова Василя Івановича 2 примірники книги «Вивільнення та концентрація відновлювальної енергії».
Висловлюємо вдячність автору, Василю Івановичу, за подаровані видання, а наших читачів запрошуємо до ознайомлення з книгою.
Детальніше: >>>
|
|
ЗСУ – меч і щит нашої країни
6 грудня День Збройних сил України – це свято всіх, хто перебуває в армійських лавах, хто виконав свій конституційний обов’язок – це свято пам’яті про тисячі відважних воїнів, які віддали свої життя за незалежність, волю, суверенність та неподільність нашої держави.
Вітаємо гордість України – всіх її військовослужбовців! Ви – наші захисники, надія і опора. Ви – хранителі спокою та мирного неба над головою. Нехай щира любов до України, славетні бойові подвиги наших батьків і дідів, народна повага надихають вас у благородній справі служіння рідному народові. Щастя, добра та злагоди вам і вашим родинам, світлого настрою, успіхів на всіх фронтах! Слава Україні!
З цієї нагоди наукова бібліотека НУ "Запорізька політехніка" підготувала для вас тематичний дайджест «ЗСУ – меч і щит нашої країни».
|
|
Вебінар від Clarivate у грудні
Приєднуйтеся до сесії, щоб дізнатися більше про основні розробки Clarivate у 2024 році, зокрема про нові функції на платформах Web of Science та InCites, а також про найновіші рішення Web of Science Research Assistant і Research Horizon Navigator.
19 грудня (10:15–11:15 ) - Оновлення Web of Science & InCites 2024
Реєстрація: https://us02web.zoom.us/webinar/register/WN_RxtaSM9QSB2CIuIbgbYPPw
|
|
Волонтери – сучасні творці добра
5 грудня в Україні та світі відзначають Міжнародний день волонтера.
В цей день висловлюємо щиру вдячність усім тим, хто віддає себе шляхетній, самовідданій і безкорисливій справі та допомагає людям, які цього потребують.
До цього дня бібліотека пропонує до вашої уваги віртуальну виставку «Волонтери – сучасні творці добра».
|
|
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
Раді повідомити, що з 01.10.24 по 31.12.24 рр. користувачам наукової бібліотеки НУ "Запорізька політехніка" поновлено доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий з будь-якого комп’ютера університетської мережі після авторизації.
Для отримання віддаленного доступу до онлайн-колекції книг видавництва Центр учбової літератури звертайтеся до бібліотекарів, або надсилайте запити на e-mail: library@zp.edu.ua
Детальніше >>>
|
|
Злочин, якому немає спокути
23 листопада ми згадуємо велику трагедію в українській історії – День пам’яті жертв голодоморів. У ХХ сторіччі українці пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років.
Вшануванню пам’яті жертв голодомору 1932 -1933 років присвячена книжкова виставка «Злочин, якому немає спокути».
|
|
Україна – країна нескорених
21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи – одне зі знакових офіційних свят, встановлене на честь двох революції, які відбулися в Україні у 2004 та 2013 роках.
Цього дня українці вшановують пам’ять про людей, які під час Помаранчевої революції та Революції Гідності стали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини й громадянина, національних інтересів держави та її європейського вибору.
«Україна – країна нескорених» саме з такою назвою наукова бібліотека НУ "Запорізька політехніка" підготувала для вас тематичний дайджест!
|
|
19 листопада Запорізька політехніка відзначає 124 роки з дня заснування
Шановні колеги! Прийміть щирі вітання з нагоди 124-ї річниці НУ «Запорізька політехніка» – одного з флагманів системи вищої освіти.
Попри страшні події воєнної години наше місто живе. Не зважаючи ні на що, згуртований колектив «машинки» продовжує виконувати своє головне призначення – підготовку високопрофесійних фахівців, майстрів своєї справи.
З нагоди річниці університету Наукова бібліотека підготувала:
Віртуальну виставку «Запорізька політехніка – курс на розвиток».
Тематичний дайджест «Ректори за покликанням», де ви ознайомитеся з низкою керівників «машинки», видатних вчених та освітян, від історії до сьогодення.
Віртуальну виставку «Періодичні видання славетної "Машинки"».
Ми сильні, ми незламні! Тримаємо стрій і віримо у Перемогу!
|
|
Почесне звання - студент
17 листопада Україна, як і весь світ, відзначає Міжнародний день студента. Дату було встановлено в 1946 році в Празі на Всесвітньому конгресі студентів у пам'ять про чеських студентів-патріотів.
«Почесне звання - студент» саме з такою назвою наукова бібліотека НУ "Запорізька політехніка" підготувала для вас тематичний дайджест!
Наразі, коли наша рідна Україна переживає дуже важкі часи, студентство стає на допомогу в цій непростій боротьбі за незалежність. Студенти є і в лавах ЗСУ і серед волонтерів, але навіть навчання в ці часи вимагає мужності та відваги.
Бажаємо вам завжди бути переможцями, не втрачати дух свободи і впевнено дивитися в завтрашній день!
|
|
Моя зброя – сміх!
З нагоди 135-річчя від дня народження видатного українського гумориста й сатирика Остапа Вишні наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» презентує книжкову виставку «Моя зброя – сміх!».
В експозиції представлені твори письменника та книги присвячені життю та творчості автора.
Неймовірний талант, неймовірна людина. Патріот України в епоху тотальних репресій. Він жартував, висміював, іронізував, незважаючи на трагізм свого життя. Його друкували мільйонними накладами та називали королем тиражу. Він був другим за популярністю після Тараса Шевченка.
Всіх бажаючих перечитати чи ознайомитися з творчістю Остапа Вишні чекаємо на абонементі художньої літератури (ауд. 514, корпус 5).
|
|
Теплі історії до кави
Кава та книги - одне з найкращих поєднань у світі.
"Теплі історії до кави" саме з такою назвою наукова бібліотека НУ "Запорізька політехніка" підготували книжковий огляд для вас!
Бажаємо приємного перегляду і чекаємо вас на абонементі художньої літератури (корпус 5, ауд.514).
|
|
Від Едгара По до Андрія Кокотюхи: широка палітра детективного жанру
Для всіх шанувальників детективного жанру наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» представляє книжкову виставку «Від Едгара По до Андрія Кокотюхи: широка палітра детективного жанру» .
До вашої уваги цікава підбірка книг: від творів класиків до сучасних українських та світових майстрів детективу. Історії про підступні злочини та геніальних сищиків.
Тож, не відкладайте на завтра те, що можна прочитати сьогодні. Чекаємо вас на абонементі художньої літератури (корпус 5, ауд.514).
|
|
Мова - духовний символ нації
День української писемності та мови – свято розвитку державної мови, яке щороку відзначається в Україні 27 жовтня. У церковному календарі за новим стилем (григоріанський та новоюліанський) – день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця – послідовника творців слов'янської писемності Кирила і Мефодія.
Пропонуємо Вам відвідати книжкову виставку «Мова - духовний символ нації», присвячену Дню української писемності та мови.
|
|
Рекомендації Комітету з питань етики щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях
30 листопада 2023 року відбулося засідання Комітету з питань етики, на якому були затверджені Рекомендації щодо припинення (обмеження) використання джерел інформації держави-агресора в наукових публікаціях.
Ознайомитись із повним текстом можна за посиланням: https://bit.ly/3T8iKiW
|
|
Cерія продовжуваних електронних видань ОЕСР «Вимірювання наукової, технічної та інноваційної діяльності»
МОН у 2023 році отримало ліцензії на право перекладу та публікацію робіт ОЕСР у сфері науки, технологій та інновацій – Керівництва Осло 2018, Керівництва Фраскаті 2015 та Керівництва ОЕСР з патентної статистики.
Керівництво Фраскаті 2015 – офіційні рекомендації, підготовлені ОЕСР, із методологічними підходами до статистичних обстежень наукових досліджень і розробок.
Керівництво Осло 2018 – основний методологічний інструмент ОЕСР у сфері інновацій, скерований на глибше розуміння інноваційних процесів і пов’язаних з ним феноменів.
Керівництво ОЕСР з патентної статистики. Його основне призначення – аналіз патентної діяльності. У цьому Керівництві наведено керівні принципи використання патентних даних для статистичних вимірювань у галузі науки і технологій, а також рекомендації щодо складання та інтерпретації патентних показників у цьому контексті.
|
|
Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID
На офіційному вебсайті Державної науково-технічної бібліотеки України у відкритому доступі представлені «Рекомендації зі створення та наповнення інформацією профілів дослідників на платформі ORCID», перекладені українською мовою. Документ містить визначення ORCID ID та опис можливостей його використання. Пояснюється, що ORCID ID є унікальним відкритим цифровим ідентифікатором для дослідників, які можуть безкоштовно зареєструвати для себе індивідуальний ORCID ID і використовувати його упродовж усієї кар'єри. Він дозволяє поєднати інформацію про науковця та його праці – статті, монографії, доповіді, рукописи, а також здобуту освіту, афіляцію, отримані гранти.
У разі необхідності отримати консультації з питань, пов’язаних із упорядкуванням профілів вчених на платформі ORCID, слід звертатися за роз’ясненнями до Пилипенко Наталії Володимирівни, library.nuzp@gmail.com або
natali_p@zp.edu.ua
Ознайомитися з рекомендаціями: >>>
|
|
Кембриджська ініціатива відкритого доступу до спільного фінансування = усунення бар’єрів для публікацій у відкритому доступі
Кембриджський університет запустив новий пілотний проєкт, спрямований на підтримку авторів з країн з низьким і середнім рівнем доходу, які бажають опублікувати свої дослідження у відкритому доступі в журналах Кембриджу, але не мають доступного фінансування. Ініціатива реалізується через колективне фінансування, що об'єднує фінансову підтримку від Кембриджу та його інституційних партнерів.
Понад 100 країн мають право на повністю фінансовану публікацію у відкритому доступі в усіх золотих і гібридних журналах без прямих витрат для авторів або їхніх установ. Україна є однією з країн, що входить до цієї ініціативи.
Проєкт відкритий для авторів з 1 липня 2023 року до 31 грудня 2024 року. Подання заявки не вимагається. Автори автоматично мають право на публікацію у відкритому доступі, як тільки їхня стаття буде прийнята.
Детальніше про можливість публікації: >>>
|
|
Платформа онлайн-освіти Coursera продовжує співпрацю з Міністерством освіти і науки України
Міністерство освіти і науки України повідомляє, що усі заклади вищої освіти мають вільний доступ до курсів онлайн-платформи Coursera for Campus до кінця 2023 року.
Coursera розпочала роботу з МОН у березні 2022 року — у тісній співпраці розробили навчальні програми для 283 українських університетів. Нині вже понад 46 тис. українців скористалися можливістю безкоштовно навчатися онлайн та пройшли понад 100 тис. курсів.
Університети та коледжі з України можуть зареєструватися, щоб надати всім своїм студентам безкоштовний доступ до понад 5200 курсів і 2200 керованих проєктів від провідних університетів і галузевих партнерів Coursera.
Детальна інформація: >>>
|
|
ПРОДОВЖЕНО ДОСТУП ДО ЕЛЕКТРОННИХ РЕСУРСІВ ПРОЄКТУ RESEARCH4LIFE В УКРАЇНІ
Міністерство освіти і науки України оприлюднило інформацію про продовження терміну безоплатного доступу українських науковців до ресурсів наукової інформації в межах проєкту Research4Life до кінця 2024 року. Контент платформи Research4Life містить матеріали з державного управління, охорони здоров’я, сільського господарства тощо, представленого в форматі електронних книг, журналів, баз даних багатьох видавництв і компаній світу продовжує залишатись доступним і для України. Йдеться про 200 тис. одиниць збереження. Раніше аналогічне рішення про продовження доступу до бази даних «Web of Science» для закладів вищої освіти і наукових установ України до кінця поточного року було ухвалене компанією «Clarivate». Також компанія «Elsevier» надає доступ до баз даних «Scopus», «ScienceDirect» та низки інших власних електронних ресурсів.
Детальніше: >>>
|
|
PLAGIAT.PL ЗАПУСТИВ МОДУЛЬ ПОШУКУ ВМІСТУ, ЗГЕНЕРОВАНОГО ШІ
Компанія PLAGIAT-PL повідомила про запуск у системі StrikePlagiarism модулю пошуку вмісту, згенерованого інструментами штучного інтелекту. Цей модуль розроблено у відповідь на нові виклики, спричинені масштабним використанням інструментів ШІ у різних сферах, включаючи академічну. Науковці та освітяни відтепер можуть скористатись детектором контенту, отриманого від ChatGPT (ChatGPT, GPT-2, GPT-J, GPT-NEO, GPT-3, GPT-4) та Bard. Це дозволить краще підтримувати етичну поведінку студентів, захистити їх від порушення принципів академічної доброчесності, зберегти стандарти якості освіти. Модуль створений на основі алгоритму пошуку штучного інтелекту, який належить зовнішньому постачальнику, демонструє високу точність (93% ) і працює з 20-ма мовами. Наразі у відкритому доступі є відповідна пропозиція про тестування нового модулю, його короткий опис та презентація..
Детальніше: >>>
|
|
Знаходьте журнали для безкоштовної публікації у виданнях Elsevier
Шановні науковці, відоме міжнародне видавництво Elsevier пропонує зручний та зрозумілий застосунок пошуку видань JournalFinder.
Варто ввести тільки резюме вашої статті або навіть ключові слова і ви можете отримати перелік видань Elsevier, які публікують статті за вашою тематикою.
Детальніше >>>
|
|
Майстер збору відомостей про автора у Scopus
Шановні науковці, в червні 2023 року була оновлена інформація про використання інструменту від Scopus – Author Feedback Wizard – Майстер збору відомостей про автора.
На сторінці навчальних матеріалів від наукометричної бази Scopus ви можете знайти повну версію цих матеріалів та просте і зрозуміле відео про внесення виправлень до профілю автора.
Детальніше >>>
|
|
Безстроковий доступ до 2 088 монографій на платформі ScienceDirect
Від сьогодні всі українські бібліотеки в автоматизованому режимі можуть додати до електронного каталогу 2 088 записів на електронні монографії (2 088 передплачених книг доступні назавжди).
Для перегляду колекції електронних монографій перейдіть за посиланням:
Детальніше >>>
|
|
Безкоштовний доступ до ресурсів провідних видавців наукової літератури у рамках проєкту Research4Life
До уваги науковців університету. За сприяння МОН України у межах проєкту Research4Life українські вчені отримали доступ до електронних ресурсів провідних видавництв світу. З січня 2023 року Україна має право на доступ до повнотекстових електронних ресурсів на платформі Research4Life як країна Групи А (вільний доступ).
Повний перелік ресурсів, до яких надано доступ, можна переглянути за посиланням , зазначивши у відповідних полях назву країни та тип установи.
Щоб отримати логін і пароль, а також у разі виникнення питань щодо роботи з ресурсом, зв'яжіться з нашим консультантом:
Пилипенко Наталія Володимирівна - natali_p@zp.edu.ua
Детальніше >>>
|
|
ScienceDirect - все про журнали
ScienceDirect містить понад 2650 рецензованих наукових, технічних та медичних журналів, що охоплюють 24 основні наукові дисципліни.
Приєднуйтесь у четвер, 7 жовтня, до вебінару (укр. м.), щоб дізнатись, як знаходити журнали та повні тексти статей, важливі для Вашого дослідження.
Зареєструйтесь за посиланням -
https://www.brighttalk.com/webcast/10439/505823
Перегляньте розклад та зареєструйтесь на вебінари українською або англійською на сторінці Онлайн-тренінги та семінари Elsevier для України
|
|
Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>
|
|
Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>
|
|
Бібліотека працює:
з 9.00 до 16.00
Субота, неділя: вихідний
69063,Україна, м.Запоріжжя, вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua
|