До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: ScienceDirect (з 14.12.20 по 31.12.21), Scopus (з 01.11.17 по 31.05.21), Web of Science (з 01.11.18 по 31.05.21), Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2021), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.


З 120-ою річницею університету!


Доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus Доступ до міжнародної наукометричної бази даних Web of Science

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки До 150-річчя від дня народження Лесі Українки
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» презентує відеопроєкт «Мереживо поезій Лесі Українки». Працівники та студенти університету декламують вірші поетеси, які їм близькі, які особливо відгукнулися.
Переглянути відео >>>

Перегляд Нове надходження літератури
ПРИЄМНА НОВИНА! Фонд Наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» поповнився новими книгами. Список - за посиланням.
Якщо зацікавила якась із книг, ви маєте змогу звернутися до нас дистанційно, щоб отримати більш детальну інформацію про видання.
Пишіть на Facebook Messenger, або на електронну пошту bibliografszntu@gmail.com, чи на сервіс «Віртуальна довідка»

Рідкісні та цінні видання у фонді наукової бібліотеки (1804-1945 рр.)
Сьогодні нікого не здивуєшь електронними виданнями, повнотекстовими базами даних, а ось унікальні експонати друкованого слова з фонду рідкісних видань ще вражають нашу уяву.
Пропонуємо до вашої уваги рекомендаційний бібліографічний покажчик Рідкісні та цінні видання у фонді наукової бібліотеки (1804-1945 рр.)

Web of Science Вебінари Web of Science українською
Запрошуємо взяти участь у чергових вебінарах компанії Clarivate. Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex, необхідна попередня реєстрація.
Реєстрації вже відкриті.
9 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки.
10 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки.
11 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Оцінка здобутків і співпраці установ за даними Web of Science Core Collection та InCites.
12 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Journal Citation Reports.
Детальніше >>>

Українські наукові видання, які індексуються у SCOPUS та WEB OF SCIENCE Наукові фахові видання
Станом на 01.01.2021 в Україні зареєстровано 1273 наукових фахових видань, з них 74 – виключно електронні. Вони згідно вимог Наказу МОН № 32 від 15.01.2018 розподілені за двома категоріями: до категорії “А” віднесено 107 видань, “Б” – 1166 видань.
До міжнародних наукометрічних баз Scopus та Web of Sience (Core Collection) одночасно входить 36 вітчизняних наукових видань.
Українські наукові видання, які індексуються у SCOPUS.
Українські наукові видання, які індексуються у WEB OF SCIENCE (WoS).

Мовознавчі студії «Територія слова» З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека розпочинає мовознавчі студії «Територія слова»!
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека 22 лютого об 11-00 розпочинає мовознавчі студії «Територія слова»!
У Вас бракує слів, щоб висловитися українською? Або Ви вважаєте себе залежними від словників і правил та повсякчас стикаєтеся із ситуаціями, коли «розумію, а сказати не можу»?
Тоді Вам до нас! Обирайте шлях до своєї мовної незалежності та хутчіш приєднуйтеся!
Перша зустріч відбудеться в онлайн-форматі. Ви дізнаєтеся про цікавинки, на які багата українська мова, та послухаєте про нову редакцію українського правопису.
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.cоm/mcq-vngh-ibs
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: mcq-vngh-ibs
Щодо наступних зустрічей стежте за оголошеннями.
Телефон для довідок: (061) 7-698-616.

ScienceDirect Українськомовний інформаційний ScienceDirect hub для науковців
У середу, 17 лютого, відбудеться презентація українськомовного інформаційного ScienceDirect hub для розширення знань науковців щодо використання можливостей продукції компанії Elsevier. Реєстрація за формою.
Протягом лютого-квітня 2021 року заплановано провести серію вебінарів.
Спікерами виступлять менеджери, експерти та тренери компанії Elsevier: Томаш Пшонка, Хелена Пачуска, Катажина Ґаца-Зайонц, Наталія Ґарція та Марина Назаровець.
Вебінари будуть проводитися українською та англійською мовами. Їх розклад публікується на Elsevier Online Training Hub .

12 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 12 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як посилити політику доброчесності закладу вищої освіти?
Ознайомитись з номером >>>

Публікації наших науковців в Web of Science Нові публікації наших науковців в Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (лютий 2021 р.)

Важлива інформація До уваги користувачів системи StrikePlagiarism, відповідальних за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат
15-20 лютого 2021 року буде введений в експлуатацію новий звіт подібності, після чого старий звіт буде недоступний.
Рекомендуємо ознайомитися з відеопрезентацією нового звіту:
https://youtu.be/aJYl3RA6B-Y

Webometrics Оприлюднено чергову редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics)
Національний університет «Запорізька політехніка» покращив свої позиції в рейтингу Webometrics! Наразі ми займаємо 26 місце серед ЗВО України і 4181 позицію – в світовому.
Детальніше >>>

Публікації наших науковців в Scopus Нові публікації наших науковців в Scopus
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (лютий 2021 р.)

Webinar Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій
15 лютого о 10:00 запрошуємо бібліотекарів, науковців, студентів та усіх зацікавлених у науковій комунікації на вебінар " Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій", спільно організований з ORCID, Crossref та ДНТБ за підтримки Міністерства освіти та науки України.
Мова проведення: українська та англійська
Реєстрація https://tinyurl.com/PIDs4Ukraine

Публікації наших науковців Публікаційна активність наших науковців
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (грудень 2020 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (грудень 2020 р.)

Важлива інформація Інформація для осіб, відповідальних на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти
Звертаємо увагу користувачів системи StrikePlagiarism, що відбулись певні зміни в функціоналі системи. Наразі система працює таким чином, що поки в підрозділі немає зареєстрованих користувачів з роллю "викладач", то наукових керівників можна просто вписувати в поле, але за реєстрації такого користувача, система бачитиме викладачів і буде генерувати випадаючий список. Отже, якщо у вас виникли проблеми із внесенням інформації до поля "науковий керівник", звертайтеся до адміністратора системи - Пилипенко Наталії Володимирівни (а.250, головний корпус), поштова скринька - natali_p@zp.edu.ua, внутрішній телефон - 4-10.
Детальніше>>>

Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Згідно наказу по Університету №255 від 13.10.2020 р. про реалізацію освітнього процесу дистанційно з використанням інформаційно-комунікаційних технологій з 15 жовтня по 31 грудня, Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування SCOPUS та Web of Science звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 07.02.2021.
Детальніше >>>

ScienceDirect Доступ до електронних книг на платформі ScienceDirect
04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).
Окрім річного доступу до ScienceDirect, до 31 травня 2021 р. нашому університету подовжено доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus.

Реєстр Реєстр наукових видань України
Удосконалено функціонал Реєстру наукових видань України
Адреса ресурсу - http://nfv.ukrintei.ua/


Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2021 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

Перелік баз даних Оновлено перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів із безоплатним доступом
Укрпатент повідомляє, що станом на 25 вересня 2020 року оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті», а також «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті». Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Детальніше https://bit.ly/2SmF2wW, https://bit.ly/30vfQJ5

Проект "Наука України: доступ до знань"
Наша бібліотека долучилася до нового корпоративного інформаційного порталу, запуск якого ініціювала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, - "Наука України: доступ до знань".
Адреса порталу: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA
Мета проекту: популяризація, підвищення рейтингу та доступності електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України, за рахунок використання сучасних бібліотечних та веб-технологій.
Детальніше >>>


PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


eric Інформаційний центр освітніх ресурсів ERIC!
Інформаційний центр освітніх ресурсів (ERIC - Education Resource Information Center) надає доступ до літератури та інших ресурсів у галузі освіти. База містить понад 1 300 000 записів та посилання на більше ніж 323 000 повних текстів документів з 1966 року.
Доступ за адресою: http://eric.ed.gov/

ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>Переклад сайту (Translation site)

Інституційний

Комплектування

ЕДД

Пам'ятка

Як

Віртуальна

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

Блог

ScienceDirect

Газета

Національна

Бібліотечний

Видавництво

Журнал

Microsoft

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua