До уваги науковців університету! Запрошуємо скористатися доступами до наступних баз даних: Bentham Science (з 01.09.21 по 15.12.21), CUL Online (з 01.04.21 по 31.12.21), ScienceDirect (з 14.12.20 по 31.12.21), Scopus , Web of Science , Springer Nature, IMF eLibrary, Будстандарт Online (до 30.06.2022), PM World Library (протягом року з моменту реєстрації), Jstor.
Доступ до онлайн-колекції книг видавництва Центр учбової літератури


Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету Інформаційні електронні ресурси наукової бібліотеки університету "Запорізька політехніка"
Наукова бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка" нагадує про цілодобовий доступ до інформаційних електронних ресурсів, а саме:
Електронний каталог
Електронна бібліотека
Інституційний репозитарій
МБА та Електронна доставка документів
Віртуальна довідка
Інформацію щодо використання інформаційних ресурсів ви можете отримати за телефоном: +38(061) 769-84-10, або надсилайте запити на e-mail : library@zp.edu.ua
Щодо користування SCOPUS, Web of Science та ScienceDirect звертайтеся: Пилипенко Наталія Володимирівна, natali_p@zp.edu.ua
Щодо розміщення матеріалів у репозитарій звертайтеся на адресу: naukovabiblioteka@gmail.com (Деськова Ольга Іванівна).

Мовознавчі студії «Територія слова» Складні випадки наголошування в українській мові
Шановні студенти, викладачі, співробітники НУ «Запорізька політехніка»!
Мовознавчі студії «Територія слова» з Іриною Воронюк тривають!
Після літніх канікул ми знову повертаємося до занять з удосконалення знань з української мови!
Тема наступної зустрічі: «Складні випадки наголошування в українській мові».
А чи виникають сумніви щодо місця наголосу в українських словах у Вас?
Якщо так, то завітайте 22 вересня о 12.00 в ауд. 516 (зала мистецтвознавчої літератури ) на зустріч з доцентом кафедри українознавства та загальної мовної підготовки, кандидатом філологічних наук Іриною Воронюк, яка розповість про складні випадки наголошування в українській мові та допоможе Вам знайти правильну відповідь.
Детальніше >>>

Bentham Science Доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science
З 1 вересня до 15 грудня цього року Національний університет "Запорізька політехніка" отримав безкоштовний тестовий доступ до повнотекстових електронних ресурсів видавництва Bentham Science згідно домовленості між фахівцями Міністерства освіти і науки України з представником видавництва Bentham Science про використання ресурсів видавництва закладами вищої освіти та науковими установами.
Ресурси видавництва – це електронні журнали, книги, спеціалізовані бази даних. Значна частина журналів видавництва Bentham Science індексуються провідними бібліографічними базами даних.
Доступ до ресурсів за посиланням https://benthamscience.com

Вебінар Вебінар про створення якісних навчально-методичних матеріалів
Запрошуємо на перший вебінар, у цьому навчальному році, від Unicheck! 15 вересня 2021 року о 16:00 Unicheck Україна та Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти проведуть вебінар про створення якісних навчально-методичних матеріалів.
Безкоштовна реєстрація на онлайн зустріч за посиланням: https://cutt.ly/OWHxRXI
Детальніше >>>

Презентація фотовиставки Презентація фотовиставки «Життя в об’єктиві» та майстер-клас Володимира Лінікова з фотомистецтва «Фотографія: мистецтво і ремесло»
14 вересня о 15.00 у залі мистецтвознавчої літератури (ауд. 516) наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» відбудеться презентація фотовиставки «Життя в об’єктиві» та майстер-клас Володимира Лінікова з фотомистецтва «Фотографія: мистецтво і ремесло».
Володимир Лініков – фотограф, історик, член Національної спілки фотохудожників України, завідувач музею історії ЗНУ.

Творча зустріч Валентин Терлецький презентує новий роман «Книга сили. Віра»
14 вересня о 10-00 наукова бібліотека запрошує всіх бажаючих на зустріч з запорізьким письменником, журналістом, музикантом, лідером рок-гурту «Декаданс», телеведучим, переможцем і лауреатом різних літературних конкурсів і премій – Валентином Терлецьким.
Чекаємо вас в залі навчальної літератури (ауд.512) за умов дотримання карантинних заходів.

Перегляд Нові надходження літератури
До наукової бібліотеки надійшли нові книги. Запрошуємо всіх ознайомитися з ними до зали електронних каталогів (ауд. 510).

Web of Science Вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у вересні 2021 року
Три базові теми у вересні чекають вас на вебінарах українською 7-9 вересня, у двох повторах, безкоштовно.
Детальніше >>>

30 років Незалежності України Дорогі першокурсники!
Співробітники Наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» вітають вас з початком першого навчального року. На протязі всього навчання вашим помічником буде університетська бібліотека. В бібліотеці створені усі умови для забезпечення зручного та оперативного доступу до актуальної інформації.
В розпорядженні користувача бібліотеки - навчальний, науковий, художній абонементи, читальні зали: періодичних видань, навчальної літератури, наукової літератури та НТД, економіко - гуманітарної літератури та мистецтвознавства.
Будемо раді вас бачити на експозиціях книжкових виставок та тематичних переглядів, на наших культурно-масових заходах, а також запрошуємо вас приєднатися до наших груп у соціальних мережах та месенджерах (Facebook, Telegram, Instagram).
Про роботу наукової бібліотеки, її проєкти та заходах можно ознайомитися на нашому сайті - http://library.zp.edu.ua

16 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”: "Якими бувають фальсифікації та фабрикації?"
Аналітичний центр «ОсвітАналітика» презентує 16 випуск бюлетеня «Академічна доброчесність», підготовлений експертом центру Євгеном Ніколаєвим.
У ньому Ви дізнаєтесь про те, які фабрикації і фальсифікації можуть виникати під час навчання і проведення досліджень та чому університетам у своїй діяльності важливо брати до уваги ймовірність їхньої появи.
Ознайомитись з номером >>>

Перегляд Студентство у фокусі історії та сучасності
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Студентство у фокусі історії та сучасності», який буде діяти з 26 серпня до 30 вересня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>

30 років Незалежності України Незалежність: 30 років крок за кроком
До великого українського свята, Дня Незалежності України України наукова бібліотека презентує тематичні перегляди: "Незалежність: 30 років крок за кроком" (а.513) та "Україна на шляху до незалежності" (а.514) . Також з нагоди свята представляємо до вашої уваги рекомендаційний список літератури "30 років зміцнення української державності".
24 серпня Україна святкує 30-ту річницю своєї незалежності. Цей день - свято всіх українців, це день для тих, кому не байдужа власна доля, та доля всієї держави. Незалежність для України не просто слово. За ним дуже складна вікова історія боротьби нашого народу за волю від сивої давнини до сьогодення.
Детальніше >>>

30 років Незалежності України Запорізька область отримала свою унікальну квітку-логотип до 30-ї річниці незалежності України
Квітка-логотип Запорізької області - це рожеві і блакитні кольори з зображенням елементів гербу області – козака та булави.
Концепція єдиної візуальної символіки 30-ї річниці незалежності України підготовлена креативною агенцією “Провід” за координації Міністерства культури та інформаційної політики України. В її основі покладена ідея бачення Незалежності як мрії, до якої прагнули багато поколінь нашого народу.
Квітка - це образ, що розкриває ідею держави. Основний лейтмотив всього проєкту – «Ти у мене єдина» – універсальне звернення до країни, квітки, Незалежності та нації.
Детальніше >>>

15 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
15-й номер інформаційного бюлетеня пропонує проаналізувати, яким чином викладачам зокрема і закладу освіти загалом варто реагувати на порушення академічної доброчесності. Як удосконалити внутрішні процедури, налагодити політики, згуртувати викладачів та студентів, змінити фокус з покарань на навчання – про це йдеться у новому номері Інфобюлетеня.
Ознайомитись з номером >>>

Будстандарт Online Доступ до ресурсу Будстандарт Online
До 30 червня 2022 року в нашому університеті відкрито доступ до сервісу Будстандарт Online – онлайн версії інформаційної довідкової системи “Будстандарт” від компанії Computer Logic Group.
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою:
    http://online.budstandart.com/ru/login.html
Детальніше >>>

Щорічник Щорічник СІПРІ: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека
Український центр економічних та політичних досліджень ім. О. Разумкова пропонує вашій увазі україномовне видання Щорічника СІПРІ: Озброєння, роззброєння та міжнародна безпека. Щорічник видається Стокгольмським міжнародним інститутом дослідження миру (SIPRI) і є одним із найбільш авторитетних джерел інформації у сфері міжнародної безпеки.
Пропонуємо ознайомитись із положенням цього видання для використання в роботі, освітньому та науковому процесах.
Матеріали Щорічника доступні в електронному вигляді на вебсайті Центру Разумкова за посиланням - https://razumkov.org.ua/vydannia/sipri

Перегляд Стежками рідної землі
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Стежками рідної землі», який буде діяти з 22 червня по 19 липня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>

Публікації наших науковців Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (червень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science
на 14.06.2021
на 17.06.2021
на 24.06.2021
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
на 14.06.2021
на 17.06.2021
на 22.06.2021

100 років з дня народження талановитого науковця, заслуженого винахідника України Павла Олексійовича Аверченка
Друзі! Сьогодні виповнюється 100 років з дня народження талановитого науковця, заслуженого винахідника України Павла Олексійовича Аверченка, з ім’ям якого пов’язана значна частина історичного шляху кафедри технології металів ЗНТУ (нині – НУ «Запорізька політехніка»). Він був її фундатором, організатором і керівником від дня заснування в 1968 р. до 1980 р.
Пропонуємо вам переглянути ретро-спогади у світлинах , присвячені 100-річчю від дня народження Аверченка П.О.
Детальніше >>>

Web of Science Вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у червні 2021 року
Відкрито реєстрацію на вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у червні 2021 року.
Детальніше >>>

15 випуск інфобюлетня "Як реагувати на порушення доброчесності?"
15-й номер інформаційного бюлетеня пропонує проаналізувати, яким чином викладачам зокрема і закладу освіти загалом варто реагувати на порушення академічної доброчесності.
Як удосконалити внутрішні процедури, налагодити політики, згуртувати викладачів та студентів, змінити фокус з покарань на навчання – про це йдеться у новому номері Інфобюлетеня.
Ознайомитись з номером >>>

Важлива інформація Інтерактивний звіт. Інструкція StrikePlagiarism
Шановні викладачі, що відповідальні на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти, пропонуємо обов'язково ознайомитись із відеоінструкцією про новий інтерактивний звіт подібності в системі StrikePlagiarism.
Детальніше >>>

Вебінар  Unicheck Культура взаємодії: як організувати курс з написання дослідницьких робіт
26 травня 2021 року з 16-00 до 17-30 відбудеться вебінар «Культура взаємодії: як організувати курс з написання дослідницьких робіт».
Організатор - Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти Academic IQ.
Під час вебінару планується обговорити наступні питання: яку користь несуть курси з написання дослідницьких (курсових, дипломних) робіт не лише для студентів, а також для наукових керівників і в цілому – для кафедр; чому в багатьох випадках наявність такого курсу впливає на кінцевий результат і як у такий спосіб університет забезпечує якість освіти. Подивимося, як культура взаємодії між викладачем, студентами та науковими керівниками в межах подібного курсу формує культуру академічної доброчесності.
Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3hVQf5o, https://bit.ly/3vk3K2E або https://bit.ly/3u6Ctzx

Міжнародний проєкт Міжнародний проєкт «Таємниці України для тебе!»
Шановні студенти, науковці, викладачі, співробітники університету та усі небайдужі громадяни нашого рідного Запорізького краю!
Запрошуємо Вас взяти активну участь у міжнародному культурно-соціальному проєкті «Таємниці України для тебе», який стартував у квітні 2021 року і наразі триває.
Учасниками можуть бути представники навчальних закладів, місцевих громад, майстри народного мистецтва, суб’єкти туристичної діяльності всіх форм власності (музеїв, туристичних організацій), екскурсоводи, представники закладів ресторанного сервісу та інші. Кількість робіт від одного учасника необмежена. Подавати заявку на участь у конкурсі можна як одноосібно, так і колективно до 25.06.2021 р.!
А найактивніші учасники та переможці отримають 150 цінних подарунків та грошових премій!
Детальніше >>>

презентація книги Презентація книги Валерія Прозапаса “Хроніка революції, війни та реваншу”
Шановні студенти, науковці, викладачі, інші співробітники НУ «Запорізька політехніка»!
Інформуємо вас, що 27 травня о 18.00 у виставковій залі Запорізької обласної універсальної наукової бібліотеки відбудеться захід з нагоди презентації книги Валерія Прозапаса «Хроніка Революції, війни та реваншу».
Модератор заходу - Ольга Вакало.
Валерій Прозапас - учасник бойових дій на Сході. У книзі автор робить акцент на тому, що цікавить кожного свідомого українця: сторінки історії нашої держави, думки експертів, заяви політиків, напружена робота журналістів, активістів, громадських діячів.
Книга неодмінно зацікавить студентів, які вивчають історію.
Детальніше >>>

онлайн-захід Земля наших предків – для наших нащадків
Друзі! Наближається свято - Всесвітній день вишиванки – одне з найбільш самобутніх свят, присвячених розквіту української культури, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу.
Щороку у третій четвер травня українці та друзі України в усьому світі відзначають День вишиванки.
Цьогоріч - 20 травня - виповниться 15 років від дня заснування свята.
Якщо ви бажаєте більше дізнатися про генетичний код української нації запрошуємо вас на наш онлайн-захід– інтерактивний нон-стоп «Земля наших предків – для наших нащадків», який відбудеться 20 травня о 12.00 на платформі Google Meet!
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.com/xkr-qotp-wyx
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: xkr-qotp-wyx
Детальніше >>>

Публікації наших науковців Нові публікації наших науковців в наукометричних базах (травень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science

Перегляд Проєктний підхід в управлінні бізнесом
Ласкаво просимо до бібліотеки на тематичний перегляд літератури: «Проєктний підхід в управлінні бізнесом», який буде діяти з 17 травня по 14 червня 2021 р. в залі електронних каталогів (ауд. 510).
Список літератури тут >>>

Мовознавчі студії «Територія слова» Лексичне розмаїття і колорит української мови
Друзі! Продовжуємо наші онлайн-зустрічі з вдосконалення знань української мови.
13 травня о 10.00 наукова бібліотека спільно з кафедрою українознавства та загальної мовної підготовки запрошує вас до мовознавчих студій «Територія слова».
Тема зустрічі: «Лексичне розмаїття і колорит української мови».
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.com/haw-wgfz-udm
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: haw-wgfz-udm
Детальніше >>>

HeinOnline Тестовий доступ до "HeinOnline"
Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» оримала доступ до "HeinOnline" – однієї із найбільших міжнародних юридичних баз даних.
Доступ можливий з комп’ютерів локальної мережі НУ «Запорізька політехніка» за посиланням: https://heinonline.org/HOL/Welcome
Детальніше >>>

Web of Science Вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у травні 2021 року
Відкрито реєстрацію на вебінари від Clarivate Analytics (Web of Science ) у травні 2021 року.
Детальніше >>>

Круглий стіл: "Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики"
29 квітня 2021 року в онлайн-форматі відбувся круглий стіл «Академічна доброчесність в освітньому середовищі: виклики та практики».
Учасники заходу обговорили управлінські практики академічної доброчесності та забезпечення якості освіти, шляхи подолання наявних викликів щодо дотримання принципів академічної доброчесності в освітньому середовищі.
Переглянути матеріали >>>

Вебінар "Аналізуємо звіт про перевірку на плагіат" - Unicheck та Academic IQ
На вебінарі, який відбувся 22 квітня 2021 року обговорювалися основні аспекти звіту подібності, який формується після перевірки роботи на плагіат. Було розглянуто практичні кейси та найцікавіші запитання про перевірку тексту на плагіат та академічну доброчесність в університеті.
Переглянути вебінар >>>

Публікації наших науковців в Scopus Нові публікації наших науковців в Scopus (квітень 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (12 квітня 2021 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (29 квітня 2021 р.)

Тренінг з питань етики, доброчесності та протидії корупції для студентів правників
Університет Східної Англії (Великобританія) у співпраці з Програмою USAID «Нове правосуддя» запрошують студентів-правників приєднатися до тренінгу з питань етики, доброчесності та протидії корупції , який буде проходити з 11 до 28 травня 2021 року.
Програма тренінгу ґрунтується на навчальних модулях по тематиці доброчесності, етики та протидії корупції, розроблених Управлінням ООН з наркотиків та злочинності в рамках ініціативи «Освіта заради справедливості» (Education for Justice – E4J), які перекладено українською мовою за підтримки Програми USAID «Нове правосуддя».
Навчання, обсягом 12 академічних годин, буде проводитися українською мовою в інтерактивному онлайн-режимі впродовж трьох тижнів.
Мета тренінгу – озброїти учасників поглибленими знаннями щодо принципів доброчесності, сумісної й несумісної з цими принципами поведінки, а також навичками їхнього застосування.
Реєстрація та детальна інформація про цей проєкт доступна за посиланням.

14 випуск інфобюлетня "Як запобігти аутсорсингу завдань?"
14-й номер інформаційного бюлетеня пропонує тему аутсорсингу завдань. Завдання на замовлення, куплені наукові роботи здобувачів освіти, неправомірна допомога у написанні робіт, які здобувачі мають готувати самостійно – болюча тема сьогодення.
Як викладачам запобігти тому, аби здобувачі освіти видавали чужі роботи за свої, як підтримати студентів у самостійному написанні, і які рішення пропонують нам нині світові практики з цієї теми, – про це все ви дізнаєтесь, прочитавши цей випуск.
Ознайомитись з номером >>>

ДСТУ 7152:2020 Новий ДСТУ 7152:2020 Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках
З 1 березня діє новий ДСТУ 7152:2020 Інформація та документація. Видання. Оформлення публікацій у журналах і збірниках (ISO 8:2019, NEQ; ISO 18:1981, NEQ; ISO 215:1986, NEQ)
Доступ з будь-якого залу наукової бібліотеки за адресою .

Подаруй бібліотеці книгу! Долучайтесь до акції "Подаруй бібліотеці книгу: друковану або електронну"!
Шановні науковці та всі, кому небайдужа доля науки, освіти та культури! Подаруйте бібліотеці літературу – дайте нове життя вашим книгам та зібранням!
Детальніше >>>

Всі українські журнали в Scopus і Web of Science Всі українські журнали в Scopus і Web of Science
Шановні науковці, представляємо вашій увазі таблицю з українськими науковими журналами, які індексуються в міжнародних наукометричних базах даних Scopus і / або Web of Science. Дата останнього оновлення таблиці: 26.04.2021.
Детальніше >>>

Антхіл Презентація роману "Антхіл" Тетяни Тіховської
26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Трагедія на Чорнобильській АЕС сколихнула тоді весь світ, проте її наслідки людство відчуватиме на собі ще багато століть.
Яка ж вона – Чорнобильська зона – після трагедії на атомній електростанції? Якою вона може бути і чи існуватиме там життя? Що буде далі? Ці питання бентежать людство вже 35-й рік поспіль.
Один із варіантів розвитку подій на радіаційній зоні описала у своєму романі-антиутопії «Антхіл» заступник декана ФЕУ, доцент кафедри маркетингу та логістики НУ «Запорізька політехніка» (2005 – 2019 рр.), запорізька письменниця, популярність якої динамічно набирає обертів не тільки в Україні, а й за кордоном - Тетяна Тіховська .
Детальніше: >>>

ScienceDirect Доступ до електронних книг на платформі ScienceDirect
Шановні науковці нагадуєм про доступ до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).
Завдяки злагодженій роботі представників компанії Elsevier та ДНТБ України співробітники Запорізької політехніки мають можливість працювати з платформою дистанційно з використанням доменного імені установи.
Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією.

Вебінар StrikePlagiarism.com Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи StrikePlagiarism
Запрошуємо викладачів, студентів, аспірантів, магістрів і співробітників університету взяти участь у вебінарі "Курсова робота без академічного плагіату - нові можливості системи StrikePlagiarism.com", який відбудеться 19.04.2021 - 15.00 за Київським часом.
Бажаючих взяти участь просимо зареєструватися у формулярі - https://forms.gle/wquiKg9DzAuShJ7d7
Посилання на вебінар - https://us02web.zoom.us/j/84276033497.

Вебінар  Unicheck Щодо аналізу звіту перевірки на плагіат: поради від Unicheck
22 квітня 2021 року відбудеться вебінар на тему «Аналізуємо звіт про перевірку на плагіат».
Організатори: Unicheck Україна, Ініціатива академічної доброчесності та якості освіти / Academic IQ.
Під час вебінару планується обговорити основні аспекти звіту подібності, який формується після перевірки роботи на плагіат, розглянути практичні приклади та надати відповіді на запитання учасників щодо здійснення перевірки текстів з метою виявлення збігів текстових і графічних фрагментів, підтримання академічної доброчесності.
Для участі у заході необхідна попередня реєстрація.
Детальніше: https://bit.ly/3a8x9Vb або https://bit.ly/2QkHs1h

Перелік баз даних Оновлено перелік науково-технічних баз даних та зарубіжних баз даних об'єктів промислової власності
Станом на 31.03.2021 на сайті Укрпатенту оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті» та «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті». Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Детальніше https://bit.ly/3mirl07

Центр учбової літератури Доступ до онлайн-колекції книг видавництва "Центр учбової літератури"
З 01.04.21 до 31.12.21 рр. Національному університету "Запорізька політехніка" надається доступ до повних текстів навчальної та довідкової літератури видавництва «Центр учбової літератури» (http://culonline.com.ua).
Доступ можливий не тільки в мережі університету, але і віддалено після авторизації.
Для отримання логіну та паролю звертайтеся до бібліотекарів, або дивіться на сайті бібліотеки з локальної мережі університету.
Детальніше >>>

Мовознавчі студії «Територія слова» Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів)
02 квітня відбулася наша друга онлайн-зустрічі з вдосконалення знань української мови.
Наукова бібліотека спільно з кафедрою українознавства та загальної мовної підготовки провели зустріч за темою: «Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів). Правопис, відмінювання, наголошування».
Детальніше: >>>

Мовознавчі студії «Територія слова» Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів)
Друзі! Продовжуємо наші онлайн-зустрічі з вдосконалення знань української мови.
02 квітня о 10.00 наукова бібліотека спільно з кафедрою українознавства та загальної мовної підготовки запрошує вас до мовознавчих студій «Територія слова».
Тема зустрічі: «Український ономастикон (імена, прізвища, назви географічних об’єктів). Правопис, відмінювання, наголошування».
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.cоm/mcq-vngh-ibs
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: mcq-vngh-ibs

Нова експозиція Миті натхнення...
З 23 березня по 23 квітня 2021 р. запрошуємо до зали мистецтвознавчої літератури (а. 516) на персональну виставку творчості випускниці ЗНТУ Пазинич Аліни.
Детальніше >>>

Якісна освіта без довіри — неможлива
Органiзатори панельної дискусії Open Education Forum «Якість освіти та академічна доброчесність: чому якісна освіта обов'язково передбачає доброчесність» розмiстили у вiдкритому доступi вiдеозаписи заходу:
Акредитація та якість освіти
Якість освіти та академічна доброчесність

Лекція Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу
До вашої уваги відеозапис лекції професора кафедри системного аналізу і обчислювальної математики Запорізької політехніки Бахрушина Володимира Євгеновича "Забезпечення академічної доброчесності учасників освітнього процесу".
Ознайомитись з лекцією можна за посиланням

Нові публікації наших науковців в наукометричних БД Нові публікації наших науковців в наукометричних БД
Нові публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (15.03.2021 р.)
Нові публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (15.03.2021 р.)

13 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 13 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як протидіяти неправдивому авторству?
Ознайомитись з номером >>>

Важлива інформація Новий вебінар від StrikePlagiarism.com
Представники сервісу перевірки наукових та студентських кваліфікаційних робіт на плагіат StrikePlagiarism.com запрошують всіх викладачів і студентів взяти участь у вебінарі, який відбудеться 11 березня о 15.00 за Київським часом.
На вебінарі будуть розглянуті: новий звіт подібності та методології оцінки наукових і студентських робіт на плагіат, вимоги законодавства України і ЄС в питаннях запобігання плагіату, а також будуть відповіді на питання, пов'язані з плагіатом при публікації наукових статей в журналах, індексованих SCOPUS і Web of Science. Буде презентовано прототип інтеграції з базою дисертацій УкрІНТЕІ та як працюватиме перевірка в цій базі даних.
Відео інструкція нового звіту подібності доступна по посиланню .
Для участі у вебінарі просимо зареєструватися в формулярі .
Детальніше >>>

Віртуальна виставка Шевченкіана в екслібрисах
Сьогодні, 09 березня 2021 року, виповнюється 207 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка (1814–1861), українського поета, художника, мислителя.
Уже понад півтора століття ім'я Тараса Шевченка надихає живописців і графіків на відтворення його поетичного світу засобами мистецтва. Для багатьох художників особистість Тараса Шевченка, його нелегка доля й невмируща поезія стали джерелом натхнення практично в усіх видах мистецтва. Одним з них є екслібрис.
Пропонуємо вам, шановні користувачі, переглянути презентацію «Шевченкіана в екслібрисах».

Тестовий доступ Тестовий доступ до БД EBSCO-CEEAS (Central & Eastern European Academic Source)
З 01.03.2021 до 30.04.2021 Наукова бібліотека НУ "Запорізька політехніка" отримала тестовий доступ до БД EBSCO-CEEAS (Central & Eastern European Academic Source).
CEEAS - це база даних повнотекстових наукових журналів, опублікованих у країнах Центральної та Східної Європи. БД нещодавно оновлена, включає біля 2000 журналів, більшість з яких є реферованими. За тематикою це багатодисциплінарна тематична колекція (повні тексти на 60 мовах країн Європи), включаючи бізнес, економіку, історію, STEM (наука, техніка, медицина) та право.
Скористатися доступом можна з будь-якого комп’ютера у локальній мережі Національного університету "Запорізька політехніка", за посиланням.
Детальніше >>>

Важлива інформація До уваги користувачів системи StrikePlagiarism, відповідальних за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат
На облікових записах сервісу перевірки наукових робіт на плагіат був активований новий Звіт подібності від StrikePlagiarism.com.
Звіт став більш технологічним і зручним для аналізу робіт, дозволяє приймати самоцитати автора, залишати письмові та аудіо коментарі, синхронізуватись з протоколом оцінки для наукового керівника/експерта і багато іншого.
Новий протокол також доданий до кабінету в розділі Документи.
Запрошуємо на Zoom-вебінар від компанії-розробника щодо інтерпретації нового звіту, нової процедури та організації перевірок на плагіат у 2021 році, який відбудеться в п'ятницю 5-го березня о 14-00.
Вхід за посиланням (код не потрібен).

Публікації наших науковців в Scopus Нові публікації наших науковців в Scopus (1 березня 2021 р.)
1. Pavlenko, D., Dvirnyk, Y., Przysowa, R. Advanced materials and technologies for compressor blades of small turbofan engines (2021) IOP Conference Series: Materials Science and Engineering, 1024 (1), art. no. 012061 DOI: 10.1088/1757-899X/1024/1/012061.
2. Bakhrushin, V., Bakurova, A., Pasichnyk, M., Tereschenko, E. Risks of data inconsistency in information systems used for predicting the pandemics development (2020) CEUR Workshop Proceedings, 2805, pp. 1-15.

Публікації наших науковців в Web of Science Нові публікації наших науковців в Web of Science (19 лютого 2021 р.)
1. Cost Optimization Simulation for Electric Vehicle Charging Infrastructure. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit. / Arras P., Tabunshchyk G., Korotunov S., Okhmak V., Ieee, 2020. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit.
2. Investigation and Development of Traffic Light Control System Prototype for Serious Game. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit. / Hunko E., Gladkova O., Parkhomenko A., Ieee, 2020. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit.
3. Kozina G. L., Savchenko D. K. Aggregate Signature Protocol with Group Leader // Cybernetics and Systems Analysis.
4. Lukianova T., Donenko V., Klein R., Ieee. Implementing Building Information Modelling for the Reconstruction Process of Unfinished Building Projects // 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit (E-Tems 2020). ? 2020.
5. Investigation and Development of Demonstration System for Training in the Field of Home Automation. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit. / Tulenkov A., Parkhomenko A., Yaremchenko Y., Sokolyanskii A., Zalyubovskiy Y., Kalinina M., Stepanenko A., Andreiev M., Ieee, 2020. 2020 Ieee European Technology and Engineering Management Summit.

До 150-річчя від дня народження Лесі Українки До 150-річчя від дня народження Лесі Українки
До 150-річчя від дня народження Лесі Українки Наукова бібліотека НУ «Запорізька політехніка» презентує відеопроєкт «Мереживо поезій Лесі Українки». Працівники та студенти університету декламують вірші поетеси, які їм близькі, які особливо відгукнулися.
Переглянути відео >>>

Перегляд Нове надходження літератури
ПРИЄМНА НОВИНА! Фонд Наукової бібліотеки НУ «Запорізька політехніка» поповнився новими книгами. Список - за посиланням.
Якщо зацікавила якась із книг, ви маєте змогу звернутися до нас дистанційно, щоб отримати більш детальну інформацію про видання.
Пишіть на Facebook Messenger, або на електронну пошту bibliografszntu@gmail.com, чи на сервіс «Віртуальна довідка»

Рідкісні та цінні видання у фонді наукової бібліотеки (1804-1945 рр.)
Сьогодні нікого не здивуєш електронними виданнями, повнотекстовими базами даних, а ось унікальні експонати друкованого слова з фонду рідкісних видань ще вражають нашу уяву.
Пропонуємо до вашої уваги рекомендаційний бібліографічний покажчик Рідкісні та цінні видання у фонді наукової бібліотеки (1804-1945 рр.)

Web of Science Вебінари Web of Science українською
Запрошуємо взяти участь у чергових вебінарах компанії Clarivate. Всі заходи безкоштовні, проходять у двох повторах, у Webex, необхідна попередня реєстрація.
Реєстрації вже відкриті.
9 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Можливості ресурсів Clarivate для успішної грантової заявки.
10 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Хижацькі видання: розпізнати і не припуститися помилки.
11 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Оцінка здобутків і співпраці установ за даними Web of Science Core Collection та InCites.
12 березня 10:15–11:15 та 16:15-17:15 - Journal Citation Reports.
Детальніше >>>

Українські наукові видання, які індексуються у SCOPUS та WEB OF SCIENCE Наукові фахові видання
Станом на 01.01.2021 в Україні зареєстровано 1273 наукових фахових видань, з них 74 – виключно електронні. Вони згідно вимог Наказу МОН № 32 від 15.01.2018 розподілені за двома категоріями: до категорії “А” віднесено 107 видань, “Б” – 1166 видань.
До міжнародних наукометрічних баз Scopus та Web of Sience (Core Collection) одночасно входить 36 вітчизняних наукових видань.
Українські наукові видання, які індексуються у SCOPUS.
Українські наукові видання, які індексуються у WEB OF SCIENCE (WoS).

Мовознавчі студії «Територія слова» З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека розпочинає мовознавчі студії «Територія слова»!
З нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови Наукова бібліотека 22 лютого об 11-00 розпочинає мовознавчі студії «Територія слова»!
У Вас бракує слів, щоб висловитися українською? Або Ви вважаєте себе залежними від словників і правил та повсякчас стикаєтеся із ситуаціями, коли «розумію, а сказати не можу»?
Тоді Вам до нас! Обирайте шлях до своєї мовної незалежності та хутчіш приєднуйтеся!
Перша зустріч відбудеться в онлайн-форматі. Ви дізнаєтеся про цікавинки, на які багата українська мова, та послухаєте про нову редакцію українського правопису.
Щоб приєднатися до зустрічі в Google Meet, натисніть це посилання: https://meet.google.cоm/mcq-vngh-ibs
Або відкрийте Google Мееt і введіть код: mcq-vngh-ibs
Щодо наступних зустрічей стежте за оголошеннями.
Телефон для довідок: (061) 7-698-616.

ScienceDirect Українськомовний інформаційний ScienceDirect hub для науковців
У середу, 17 лютого, відбудеться презентація українськомовного інформаційного ScienceDirect hub для розширення знань науковців щодо використання можливостей продукції компанії Elsevier. Реєстрація за формою.
Протягом лютого-квітня 2021 року заплановано провести серію вебінарів.
Спікерами виступлять менеджери, експерти та тренери компанії Elsevier: Томаш Пшонка, Хелена Пачуска, Катажина Ґаца-Зайонц, Наталія Ґарція та Марина Назаровець.
Вебінари будуть проводитися українською та англійською мовами. Їх розклад публікується на Elsevier Online Training Hub .

12 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”
До вашої уваги 12 випуск інфобюлетня “Академічна доброчесність”. Як посилити політику доброчесності закладу вищої освіти?
Ознайомитись з номером >>>

Публікації наших науковців в Web of Science Нові публікації наших науковців в Web of Science
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (лютий 2021 р.)

Важлива інформація До уваги користувачів системи StrikePlagiarism, відповідальних за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти на плагіат
15-20 лютого 2021 року буде введений в експлуатацію новий звіт подібності, після чого старий звіт буде недоступний.
Рекомендуємо ознайомитися з відеопрезентацією нового звіту:
https://youtu.be/aJYl3RA6B-Y

Webometrics Оприлюднено чергову редакцію міжнародного рейтингу університетів світу Ranking Web of Universities (Webometrics)
Національний університет «Запорізька політехніка» покращив свої позиції в рейтингу Webometrics! Наразі ми займаємо 26 місце серед ЗВО України і 4181 позицію – в світовому.
Детальніше >>>

Публікації наших науковців в Scopus Нові публікації наших науковців в Scopus
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (лютий 2021 р.)

Webinar Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій
15 лютого о 10:00 запрошуємо бібліотекарів, науковців, студентів та усіх зацікавлених у науковій комунікації на вебінар " Переваги використання постійних ідентифікаторів для українських науковців та організацій", спільно організований з ORCID, Crossref та ДНТБ за підтримки Міністерства освіти та науки України.
Мова проведення: українська та англійська
Реєстрація https://tinyurl.com/PIDs4Ukraine

Публікації наших науковців Публікаційна активність наших науковців
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Scopus (грудень 2020 р.)
Публікації науковців Запорізької політехніки у виданнях, які індексуються наукометричною базою даних Web of Science (грудень 2020 р.)

Важлива інформація Інформація для осіб, відповідальних на кафедрах за перевірку кваліфікаційних випускних робіт здобувачів вищої освіти
Звертаємо увагу користувачів системи StrikePlagiarism, що відбулись певні зміни в функціоналі системи. Наразі система працює таким чином, що поки в підрозділі немає зареєстрованих користувачів з роллю "викладач", то наукових керівників можна просто вписувати в поле, але за реєстрації такого користувача, система бачитиме викладачів і буде генерувати випадаючий список. Отже, якщо у вас виникли проблеми із внесенням інформації до поля "науковий керівник", звертайтеся до адміністратора системи - Пилипенко Наталії Володимирівни (а.250, головний корпус), поштова скринька - natali_p@zp.edu.ua, внутрішній телефон - 4-10.
Детальніше>>>

ScienceDirect Доступ до електронних книг на платформі ScienceDirect
04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 рр.).
Окрім річного доступу до ScienceDirect, до 31 травня 2021 р. нашому університету подовжено доступ до міжнародної наукометричної бази даних Scopus.

Реєстр Реєстр наукових видань України
Удосконалено функціонал Реєстру наукових видань України
Адреса ресурсу - http://nfv.ukrintei.ua/

Перелік баз даних Оновлено перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів із безоплатним доступом
Укрпатент повідомляє, що станом на 25 вересня 2020 року оновлено «Перелік науково-технічних баз даних та довідкових ресурсів, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті», а також «Перелік зарубіжних баз даних об’єктів промислової власності, до яких надається безоплатний доступ в Інтернеті». Ознайомитись з переліками можна на офіційному сайті Укрпатенту.
Детальніше https://bit.ly/2SmF2wW, https://bit.ly/30vfQJ5

Проект "Наука України: доступ до знань"
Наша бібліотека долучилася до нового корпоративного інформаційного порталу, запуск якого ініціювала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського, - "Наука України: доступ до знань".
Адреса порталу: www.irbis-nbuv.gov.ua/Sci_Lib_UA
Мета проекту: популяризація, підвищення рейтингу та доступності електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів наукових бібліотек України, за рахунок використання сучасних бібліотечних та веб-технологій.
Детальніше >>>


PMWL Доступ до Всесвітньої бібліотеки PM World Library!
В березні 2014 року PM World Library оголосила, що жителі України можуть зареєструватися на сайті: www.pmworldlibrary.net для вільного доступу до Всесвітньої бібліотеки PM (PMWL), яка є глобальним онлайн-ресурсом з проектного менеджменту та управління проектами.
Детальніше >>>


eric Інформаційний центр освітніх ресурсів ERIC!
Інформаційний центр освітніх ресурсів (ERIC - Education Resource Information Center) надає доступ до літератури та інших ресурсів у галузі освіти. База містить понад 1 300 000 записів та посилання на більше ніж 323 000 повних текстів документів з 1966 року.
Доступ за адресою: http://eric.ed.gov/

ebsco Ресурси від EBSCOhost.
EBSCO Information Services (EBSCO) надає доступ до безкоштовних баз даних, таких як: European Views of the Americas : 1493 to 1750, GreenFILE, Library, Information Science & Technology Abstracts, Teacher Reference Center.
Доступ за адресою:http://www.libraryresearch.com/
Детальніше >>>SCImago Institutions Rankings


Доступ

Доступ

Доступ

Інституційний

Віртуальна

Комплектування

ЕДД

З

Пам'ятка

Як

Тестові

Національний

Реєстр

Open

Вікіпедія

Шукаймо

Блог

ScienceDirect

Газета

Національна

Видавництво

Журнал

Google

BASE


Бібліотека працює:
з 8.00 до 16.30
Субота, неділя: вихідний


69063,Україна,
м.Запоріжжя,
вул.Жуковського, 64.
Телефон +38(061) 769-84-72
e-mail:library@zp.edu.ua