Національному університету
"Запорізька політехніка" - 120 років!

         

   Національний університет «Запорізька політехніка» є провідним державним вищим навчальним закладом на Південному Сході України. ЗВО має IV рівень акредитації. Рішенням Державної акредитаційної комісії університету надана державна ліцензія (серія АE, номер 636806 від 19.06.2015) на здійснення освітньої діяльності за 56-ма спеціальностями та 36-ма напрямами підготовки.

   Біографія навчального закладу розпочалася 1900 року. Саме тоді у повітовому місті Олександрівськ (з 1921 року - Запоріжжя) було створено семикласне технічне училище, яке готувало фахівців середньої кваліфікації -техніків-механіків для промислових підприємств.

   Матеріал з Вікіпедії - вільної енциклопедії (https://uk.wikipedia.org/wiki/Національний_університет_«Запорізька_політехніка»)

      До 120-ої річниці з дня заснування нашого рідного університету Наукова бібліотека підготувала наступні заходи:

     «ІСТОРІЯ: ФАКТИ, ПОДІЇ, ЛЮДИ»
  (по сторінках газети «Інженер-машинобудівник»)

     Виставку з такою назвою до 120-ї річниці ніверситету підготував відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи наукової бібліотеки Запорізької політехніки. З яскравою та цікавою інформацією можна ознайомитись на інформаційній дошці бібліотеки (біля ауд. 510), а також ТУТ.


   Виставка «Книги викладачів університету, видані у 2015-2020 рр.»

      Підготував цю виставку відділ довідково-бібліографічної та інформаційної роботи наукової бібліотеки Запорізької політехніки.

      Книги викладачів машинобудівного інституту
   Книги викладачів фізико-технічного інституту
   Книги викладачів економіко-гуманітарного інституту
   Книги викладачів інституту інформатики та радіоелектроніки
   Книги викладачів інституту управління та права


      Читальні зали та абонементи підготували наступні тематичні виставки.

    ПРАЦІ ВИКЛАДАЧІВ УНІВЕРСИТЕТУ – СТУДЕНТАМ

        В читальній залі навчальної технічної літератури (ауд. 512) до Вашої уваги розгорнутий перегляд видань, що відображають наукову та методичну діяльність вчених, викладачів університету.
    На експозиції представлені підручники, навчальні посібники, методичні видання з основ електроапаратобудування, матеріалознавства, з комп’ютерних наук, інформаційних технологій та програмного забезпечення, з вищої математики, математичної фізики, з основ машинобудування та ін. Також представлені фахові термінологічні словники та монографії.

    СЛАВНА ПЛЕЯДА НАУКОВЦІВ ЗАПОРІЗЬКОЇ ПОЛІТЕХНІКИ

        На абонементі наукової літератури (ауд. 251-5) до уваги читачів представлена виставка «Славна плеяда науковців Запорізької політехніки».
    На виставці зібрані підручники, навчальні посібники, довідники та монографії викладачів та вчених нашого ЗВО, що користуються попитом серед студентів та співробітників. Це література зі зварювання , деталей машин, стандартизації, різальних інструментів та ін.
    Виставка презентує книги наших видатних науковців,таких як Бєліков С.Б., Биковський О.Г., Волчок І.П., Плескач В.М., Козирев В.Х., Внуков Ю.М. та багато інших.

    ЗЕРНИНИ ДОСВІДУ НАШИХ НАУКОВЦІВ

        У читальній залі наукової літератури та нормативно-технічної документації (ауд. 511) експонується тематична виставка «Зернини досвіду наших науковців».
    На виставці представлені наукові праці вчених, викладачів університету «Запорізька політехніка», в яких висвітлюються актуальні проблеми ливарного, металургійного виробництва, сучасні технології машинобудування, авіадвигунобудування: отримання і обробки прогресивних матеріалів, прогресивне обладнання зазначених виробництв, методи контролю процесів виробництв.
    Серед представлених праць викладачів – наукові статті, опубліковані у збірниках наукових праць, окремі наукові статті та монографії, які є важливим джерелом фахових знань.


       18 вересня, напередодні святкування 120-річчя «Славетної Машинки», у науковій бібліотеці НУ «Запорізька політехніка» відкрито виставку-вшанування «Життя сповнене пам’яттю, мов світлом – день…», присвячену вшануванню пам’яті доцента Александрова Олександра Гавриловича, який 50 років свого життя присвятив служінню зварюванню, працюючи на кафедрі ОТЗВ ЗНТУ, та був біля витоків її зародження.

    Життя сповнене пам’яттю, мов світлом – день…

    Переглянути світлини заходу


       9-12 листопада Наукова бібліотека, як завжди, долучилася до участі у щорічній Міжвишівській науковій інтернет-конференції «Наукові школи, професійні династії, видатні персоналії «Запорізької політехніки»: від механіко-технічного училища до сучасного національного університету» та підготувала 2 віртуальні виставки про видатні персоналії нашого вишу:

    НАША ГОРДІСТЬ: професори Національного університету «Запорізька політехніка», лауреати Державної премії України (2008 - 2016)
    та віртуальна фотовиставка «СХІД - ЗАХІД» Корнус Тетяни Михайлівни, старшого викладача кафедри «Електричні та електронні апарати» (1984 – 2019 рр.), під рубрикою «Вернісаж талантів нашого вишу».


      Напередодні святкування 120-річчя Олександрівського механічно-технічного училища (нині НУ «Запорізька політехніка») Наукова бібліотека університету продовжує знайомство з талантами нашого вишу. Пишаємося, що НУ «Запорізька політехніка» - це не просто вищий навчальний заклад, це – місце, яке кожного з нас надихає та окрилює, пробуджує фантазію та підсвідомість, дає стимул творити не лише на науковій арені України, а й у мистецтві!

    Фотовиставка Корнус Тетяни Михайлівни «Схід – Захід»

    Переглянути світлини заходу

    Переглянути віртуальну виставку «СХІД - ЗАХІД»