Економічна теорія:
від історії до сучасності

Зародження та етапи розвитку eкономічної теорії

 

"Економічна наука має справу з фундаментальними
проблемами життя суспільства,
вона стосується усіх і належить усім."

Людвіг фон Мізес

     Історія економічних учень: Підручник: У 2 ч. / За ред. В.Д. Базилевича. — 2-ге вид., випр. — К.: Знання, 2005

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст Частини 1
    Переглянути зміст Частини 2

    Підручник містить цілісний і систематизований виклад широкої панорами наукових традицій та ідей з урахуванням новітніх досягнень у сфері історико-економічних досліджень, а також сучасних вимог до рівня економічної освіти. Кожна тема подається доступно, лаконічно, інформаційно насичено, із необхідними ілюстративними матеріалами. Автори наводять історичні портрети епох, цікаві факти, інтелектуальні біографії видатних вчених-економістів, стислий аналіз структури та основних проблем їхніх фундаментальних економічних творів, широко використовують історичні порівняння, рисунки, таблиці, схеми, графіки тощо. Особливу цінність підручнику надає широкомасштабне концептуальне бачення найважливіших проблем сучасної економічної теорії, мікро- та макроекономіки, зіставлення та ґрунтовний аналіз теоретичних підходів, ідей, які взаємодіють і розвиваються в рамках основних парадигм XXI ст. У підручнику наводяться списки першоджерел, спеціальної літератури та словник історико-економічних термінів. Для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів вищих навчальних закладів та науковців.



     Лортикян Э. Л. История экономики и экономической мысли Украины. Эволюция рыночной экономики. — Харьков: Консум, 2004. — 360 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    В учебном пособии с позиций эволюции рыночной экономики освещается история экономики и экономической мысли Украины, начиная с периода Киевской Руси и до настоящего времени. Прослеживается процесс формирования рыночной экономической теории, вобравшей в себя передовые идеи Запада и учитывающей особенности экономики страны, выявляется вклад ученых-экономистов Украины в мировую экономическую науку. Особое внимание уделяется проблеме государственного регулирования рыночных отношений в конце XIX — начале XX вв., оказавшейся тогда в центре внимания ученых-экономистов Украины и впоследствии занимавшей умы ученых на протяжении всего XX века; детально рассмотрен современный этап рыночного трансформирования экономики Украины. В книге изложены краткие биографии ученых-экономистов Украины. Пособие предназначено для студентов, аспирантов, преподавателей экономических вузов и факультетов, широкого круга лиц, интересующихся экономической историей и историей экономической мысли.



     Мазурок П.П. Історія економічних учень у запитаннях і відповідях: Навч. посіб. — К.: Знання, 2004. — 477 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    У навчальному посібнику вперше в Україні у формі запитань і відповідей розкривається історія виникнення і розвитку економічних учень, аналізується багатоманітність концептуальних підходів до трактування економічних явищ та процесів у різних теоріях і вченнях. Посібник устаткований тестовими контрольними завданнями, словником основних термінів, списком рекомендованих першоджерел і додаткової літератури. За змістом посібник відповідає новій програмі навчальної дисципліни "Історія економічних учень". Розраховано на студентів економічних факультетів вищих навчальних закладів, викладачів, аспірантів, усіх, кого цікавить історія економічної думки.





    Економічна історія

     

    "Економічна історія розкриває
    таємниці людського господарського
    побутування в різні часи і епохи."

     Злупко С. М. Історія економічної теорії: Підручник. — 2-ге вид., випр. і доп. — К.: Знання, 2005. — 719 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст



    У підручнику висвітлено поступальний розвиток економічної теорії в найяскравіших її постатях і виявах від найдавніших часів до сучасності, розкрито зміст і особливості основних напрямів, наукових шкіл, концепцій і доктрин, їхнє місце в історії економічної теорії та її сучасний стан. Вперше у контексті розвитку світової економічної науки визначено внесок українських мислителів в економічну теорію. Для студентів, магістрантів, аспірантів та викладачів.





     Лановик Б.Д., Матисякевич З.М., Матейко P.M. Економічна історія України і світу: Підручник / За ред. Б.Д. Лановика. — 7-ме вид., стер. — К.: Вікар, 2005. — 486 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    На основі новітніх досягнень історичної науки висвітлено історію господарства України та провідних держав світу. Дослідження економічної історії України у зіставленні з історією розвитку господарства інших країн світу дає змогу узагальнити досвід господарського розвитку наших предків, зрозуміти сучасний стан економіки, визначити її ціннісні орієнтири, варіантні та альтернативні шляхи розвитку на майбутнє. За змістом підручник повністю відповідає програмі курсу для студентів економічних спеціальностей. Для студентів вищих навчальних закладів. Може бути корисний викладачам і всім, хто цікавиться історією та економікою.



     Злупко С. М. Економічна історія України: Навч. посіб. — К.: Знання, 2006. — 367 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    У навчальному посібнику розглянуто предмет, метод, завдання, стан і концептуальні засади вивчення економічного розвитку України від давнини до сучасності. Вперше з генетично-еволюційних і соборницьких позицій розкрито особливості формування національної економічної системи України, а також висвітлено екстенсивно-інтенсивний характер економічного розвитку напередодні проголошення незалежності. Призначено для викладачів і студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації, аспірантів, магістрантів, ліцеїстів та фахівців широкого загалу.





     Уперенко М.О., Кузнецов Е.А., Деречин В.В., Леоненко Н.M., Юхименко П.І. та ін. Економічна історія зарубіжних країн. Навчальний посібник. За редакцією доктора економічних наук, професора Уперенка М. О. - Харків: Бурун Книга, 2009. - 560 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    У навчальному посібнику висвітлюється розвиток господарства провідних країн світу від стародавніх часів до сучасності. Його професійно-орієнтований зміст включає нову історико-економічну інформацію, націлюючи студента на її творче осмислення та використання. Видання розраховане на студентів, аспірантів, викладачів економічних вузів та факультетів.





    Сучасна економіка

     

    "Подобається це комусь чи ні,
    проте головні проблеми сучасної
    політики дійсно є суто економічними і
    не можуть бути зрозумілими
    без знання економічної теорії."

    Людвіг фон Мізес

     Шевченко О. О. Історія економіки та економічної думки: сучасні економічні теорії: Навч. посіб. - К.: Центр учбової літератури, 2012. - 288 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    Навчальний посібник має системний характер і відповідає програмі курсу «Історія економіки та економічної думки» (модуль 2), що викладається студентам економічних спеціальностей. Матеріал посібника буде корисним при вивченні також безпосередньо курсу «Сучасні економічні теорії». Важлива перевага посібника - лаконічність подання матеріалу, що дозволяє формалізувати підхід до оцінки знань в процесі поточного та підсумкового контролю. Рекомендується для самостійної роботи студентам у процесі підготовки до виконання завдань за модулями і викладачам з метою підготовки до занять та розробки вправ для індивідуального контролю знань студентів.



     Чухно A.A., Юхименко П.І., Леоненко П.М. Сучасні економічні теорії: Підручник / За ред. A.A. Чухна.—К.: Знання, 2007. — 878 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    Це фундаментальний підручник із сучасних економічних теорій, в якому цілісно і систематизовано висвітлюються процеси становлення та розвитку новітніх концепцій політичної економії, мікро- та макро-економіки, порівняльного аналізу економічних систем останньої третини XX — початку XXI ст. Уперше в українській економічній літературі узагальнено і ґрунтовно розкрито багатогранність еволюційної теорії як основної парадигми XXI ст., показано різноманітність, альтернативність і водночас єдність теорій та напрямів сучасної економічної науки. Підручник написано з урахуванням сучасних високих вимог до рівня економічної освіти, матеріал викладено в доступній та оригінальній формі. Для студентів економічних спеціальностей, аспірантів, викладачів, науковців, усіх, хто цікавиться суперечливим розвитком новітньої економічної думки.



     Єщенко П. С, Палкін Ю. І. Сучасна економіка: Навч. посіб. — К.: Вища шк., 2005. — 327 с. : іл.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    Відповідно до нових світоглядних і теоретичних концепцій викладено основні теми курсу сучасної економічної теорії. Акцент зроблено на загальних закономірностях ринкової економіки, ключових питаннях трансформаційних процесів у постсоціалістичних країнах, які перебувають у перехідному періоді. Текст ілюстровано схемами, рисунками, що значно полегшує сприйняття матеріалу. До кожного розділу наведено контрольні і проблемні завдання для самоконтролю. Для студентів неекономічних спеціальностей вищих навчальних закладів.





     Економічна теорія: Політекономія: Підручник / За ред. В.Д. Базилевича. — 4-те вид., стер. — К.: Знання-Прес, 2005. — 615 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    Це підручник нового покоління. Його найважливіші особливості: системний і енциклопедичний характер висвітлення законів і категорій економічної теорії, глибокий аналіз, виваженість оцінок і висновків, оригінальність і лаконічність подання матеріалу. Підручник устаткований необхідними таблицями, рисунками, графіками, глосарієм, запитаннями для самоконтролю рівня засвоєння теоретичного матеріалу і забезпечує можливість використання новітніх освітніх технологій, зокрема дистанційних методів навчання, придатний для комп'ютерних технологій організації навчального процесу. Розраховано насамперед на студентів, аспірантів і викладачів вищих навчальних закладів. Підручник буде корисним також науковцям, керівникам та службовцям державних установ, працівникам комерційних структур, усім, хто прагне оволодіти економічною теорією.



     Канцір I.A., Кліпкова O.I., Іванець Л.В. Макро-мікроекономіка: від теорії до практики. Навч. посібник. - Львів: «Новий Свїт-2000», 2011. – 443 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    Навчальний посібник носить системний характер і складений відповідно анотації дисциплін «Макроекономіка» та «Мікроскономіка» освітньо-професійної програми підготовки бакалаврів за фаховим спрямуванням «Облік та аудит» і «Економіка і підприємництво», які викладаються студентам економічних спеціальностей. Даний посібник забезпечує використання всіх основних методів навчання: вербально-візуального, інтерактивного та пізнавально-прикладного. Структура навчального посібника: переднє слово, дві частини, які містять розділи з теоретичним матеріалом, питаннями для самоконтролю, тестовими завданнями, прикладами методики розв'язування задач та задачами для самостійної роботи, висновки та перелік використаних джерел. Для студентів економічних спеціальностей вищих навчальних закладів.



     Старостенко Г. Г., Онишко С. В., Поснова Т. В. Національна економіка: навч. посібник. - К. : Ліра-К, 2011.- 432 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    В навчальному посібнику розглянуто теоретичні питання, щодо специфіки національної економіки, як галузі знань, зупинена увага на змісті предмету та завданнях дисципліни. Проаналізовано основні проблеми національної ідентифікації суспільно-економічних відносин, проведена оцінка потенціалу національної господарської системи, розглянуті можливості забезпечення сталого економічного зростання та економічної безпеки національної економіки на міжнародному ринку. Навчальний посібник розрахований на студентів вищих навчальних закладів будь-якої форми навчання, викладачів, аспірантів, науковців, державних службовців та підприємців, а також на слухачів шкіл бізнесу, економістам широкого профілю, менеджерам, усім хто цікавиться питаннями національної економіки.



     Фомішин С.В., Рибчук А.В., Румянцев А.П., Гудзь П.В. та ін. Міжнародна економіка: Навчальний посібник / С.В. Фомішин, А.В. Рибчук, А.П. Румянцев, П.В. Гудзь та ін.; За ред. С.В. Фомішина - Львів: Новий Світ-2000, 2011.- 446 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    Матеріал навчального посібника охоплює сутність, основні тенденції, закономірності та особливості функціонувати міжнародної економіки в епоху глобалізації. Значна увага надається висвітленню процесів інтеграції та транснаціоналізації, еволюції форм міжнародних економічних відносин, галузевої структури міжнародної економіки. Належне місце відведено аспектам інтернаціоналізації та глобалізації. Видання адресоване студентам і аспірантам економічних спеціальностей вищих навчальних закладів, слухачам шкіл бізнесу, підприємцям, працівникам зовнішньоекономічних відділів фірм і корпорацій, усім, хто цікавиться проблемам функціонування міжнародної економіки.





     Інформаційні системи і технології в економіці [Текст] : Посібник для вузів / За ред. В.С.Пономаренка. - К. : Академія, 2002. - 544 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    У посібнику розкрито сутність, властивості, види, структуру економічної інформації, а також особливості, основні принципи, методи і засоби створення, технологічного забезпечення автоматизованих інформаційних систем в економіці загалом та в різних її галузях. Виклад матеріалу широко ілюстрований прикладами з практики, таблицями, схемами, рисунками. Адресований студентам, які опановують економічні спеціальності у вищих навчальних закладах. Прислужиться працівникам, зайнятим розробкою, впровадженням та організацією роботи інформаційних систем.







     Бочан І. О., Михасюк І. Р. Глобальна економіка: Підручник. — К.: Знання, 2007.— 403 с.

    Місце знаходження:  чит. зал економічної літератури (а.513)

    Переглянути зміст

    У підручнику розглянуто глобальні аспекти економічних відносин, їх регулювання на світовому та державному рівнях. Йдеться про глобальну економіку світового ринку, міжнародної торгівлі, світову валютну систему, міжнародні науково-технічні відносини, країни і регіони у світовій глобальній економіці, перспективи їх подальшого розвитку, Україну та євроатлантичні структури. Підручник розраховано на студентів, слухачів і аспірантів вищих навчальних закладів III—IV рівнів акредитації, а також усіх, хто цікавиться проблемами глобальної економіки.






    Добірка посилань на сайти про економічну теорію

          Економічна теорія: науковий журнал
          Економічна історія
          Экономическая теория on-line
          Электронные книги по экономической теории
Бібліотека ЗНТУ