МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
Н А К А ЗN 178/45 від 01.07.2002
м. КиївПро Центральну наукову сільськогосподарську бібліотеку УААН
На виконання Указу Президента України від 22 березня 2000 року N 490/2000 (490/2000) "Про невідкладні заходи щодо розвитку бібліотек України" та з метою удосконалення науково-бібліотечного обслуговування сфери аграрної науки, освіти та виробництва НАКАЗУЄМО:
- Визнати Центральну наукову сільськогосподарську бібліотеку УААН (ЦНСГБ УААН) Головним координаційним, науково-дослідним, бібліотечно-інформаційним і методичним центром сільськогосподарських бібліотек вищих навчальних закладів I-IV рівнів акредитації, підпорядкованих Міністерству аграрної політики, та науково-дослідних інститутів і дослідних станцій Української академії аграрних наук.
- Затвердити Положення про науково-методичну діяльність Центральної наукової сільськогосподарської бібліотеки УААН (додається).
- Затвердити склад Міжвідомчої науково-методичної ради сільськогосподарських бібліотек України (додається).
- Контроль за виконанням наказу покласти на директора ЦНСГБ УААН Вергунова В.А.
Міністр аграрної політики України С. Рижук
Президент Української академії аграрних наук М. Зубець
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінагрополітики України та
Української академії аграрних наук України
від 1 липня 2002 р. N 178/45ПОЛОЖЕННЯ
про науково-методичну діяльність
Центральної наукової сільськогосподарської бібліотеки
Української академії аграрних наук1. Загальні положення
- 1.1. Центральна наукова сільськогосподарська бібліотека (ЦНСГБ) Української академії аграрних наук (УААН) є комплексним науково-дослідним, бібліотечно-інформаційним і методичним центром, для мережі сільськогосподарських наукових бібліотек України 1), а саме:
____________
1) Статут Центральної наукової бібліотеки Української академії аграрних наук, К., 1998, с. 2.
- науково-дослідних інститутів та дослідних станцій Української академії аграрних наук (додаток 1);
- вищих та середніх навчальних закладів I-IV рівнів акредитації системи Міністерства аграрної політики України (додаток 2).
- 1.2. У своїй роботі і, зокрема, в організації науково-методичної діяльності ЦНСГБ УААН керується:
- діючим законодавством України;
- відповідними постановами Міністерства аграрної політики України та Президії УААН;
- рішеннями Інформаційно-бібліотечної ради УААН;
- інструктивно-нормативною і планово-розпорядчою документацією установ і організацій, що регламентують і координують діяльність бібліотек України;
- статутом ЦНСГБ УААН;
- затвердженою власною інструктивно-нормативною та планово-розпорядчою документацією, в т. ч. даним Положенням.
- 1.3. Науково-методична робота ЦНСГБ УААН є одним з провідних напрямів її діяльності, щільно пов'язана з науково-дослідною роботою бібліотеки як науково-дослідної установи і передбачає три різновиди взаємовідносин між бібліотечними закладами: координаційні зв'язки, керівництво і методична допомога.
- 1.3.1. Координаційні зв'язки - основа взаємних відносин, прийняття узгоджених рішень і проведення спільних заходів.
- 1.3.2. Методичне керівництво - організація виконання рішень державних і галузевих органів, визначення основних напрямів подальшого розвитку мережі сільськогосподарських бібліотек України, координація управління нею, сприяння створенню умов для нормального функціонування системи.
- 1.3.3. Методична допомога - найбільш ефективний і демократичний різновид сприяння бібліотекам у впровадженні прогресивних прийомів та методів праці, умова подальшого поліпшення обслуговування читачів, інформаційної діяльності, виявлення, узагальнення і впровадження передового бібліотечного досвіду та результатів наукових досліджень, підвищення кваліфікації бібліотечних кадрів.
2. Основні функції ЦНСГБ УААН як науково-методичного
центру сільськогосподарських бібліотек УкраїниЗ метою удосконалення науково-бібліотечного обслуговування сфери аграрної науки, освіти і виробництва, а також забезпечення якісного інформаційного супроводу виконання поставлених перед ними завдань ЦНСГБ УААН як методичний центр виконує такі функції:
- 2.1. Координація діяльності:
- мережі сільськогосподарських бібліотек України;
- власних структурних підрозділів.
- 2.2. Моніторинг та науково-прикладні дослідження з бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, історії бібліотечної справи та аграрної науки і на основі їх результатів, узагальнення, опрацювання розробляє і розповсюджує нові методики удосконалення бібліотечно-інформаційної та бібліографічної роботи.
- 2.3. Здійснює комплекс науково-методичних заходів, спрямованих на:
- повноцінне функціонування галузевої бібліотечної мережі шляхом поширення методичного впливу створюваними головними бібліотеками обласних (регіональних) об'єднань бібліотечних закладів аграрного профілю;
- створення національної системи електронного інформаційно-бібліотечного ресурсу та його невід'ємної складової частини "Електронного каталогу сільськогосподарських бібліотек України", а в перспективі національної сільськогосподарської віртуальної (цифрової) бібліотеки;
- поповнення, упорядкування, збереження і популяризацію бібліотечних фондів на традиційних і електронних носіях;
- організацію та проведення спільних науково-прикладних досліджень з бібліотекознавства, бібліографознавства, книгознавства, інформатики, історії бібліотечної справи та аграрної науки, систематичне вивчення бібліотечної мережі і запитів читачів шляхом узагальнення статистичних показників, проведення анкетування, індивідуальних бесід, опитувань тощо, дослідження інформаційних продуктів, а також з виїздом на місця. Підготовка на цій основі документів, методичних посібників та рекомендацій, проектів законодавчих актів тощо, спрямованих на подальший розвиток системи сільськогосподарських бібліотек;
- впровадження нових і застосування традиційних інформаційно-бібліотечних технологій, оновлення технічних засобів з метою створення і розвитку електронного інформаційного середовища системи сільськогосподарських бібліотек України;
- визначення шляхів трансформації сільськогосподарських бібліотек у науково-інформаційні центри на основі маркетингової діяльності, забезпечення конкурентоспроможності платних інформаційно-бібліотечних послуг, пов'язаних з високопрофесійним науково-аналітичним та інформаційним супроводом рішень, що приймаються владними, управлінськими і бізнесовими структурами, а також новими землекористувачами і землевласниками;
- проведення загальносистемних заходів з проблем удосконалення діяльності бібліотек, а саме: науково-практичних конференцій, симпозіумів, семінарів, методичних консультацій тощо. Висвітлення актуальних питань діяльності бібліотек у пресі;
- створення системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації бібліотечно-інформаційних кадрів, в т. ч. дорадчих служб (Мінагрополітики України) та регіональних центрів наукового забезпечення АПК (УААН);
- збереження бібліотечних кадрів, створення належних умов праці, побуту, вдосконалення системи матеріального та морального стимулювання їх праці.
3. Управління науково-методичною діяльністю в ЦНСГБ УААН
- 3.1. Діяльність бібліотек аграрного профілю координує Міжвідомча науково-методична рада сільськогосподарських бібліотек України (додаток 3).
- 3.2. Загальне керівництво науково-методичною діяльністю сільськогосподарських бібліотек мережі здійснює ЦНСГБ УААН в особі директора та його заступника з науково-бібліотечної роботи через відділ науково-методичної, координаційної роботи та підготовки кадрів.
- 3.3. Структурні підрозділи бібліотеки є лабораторіями передового досвіду з питань, що відповідають змісту їх діяльності, а їх керівники - методистами-фахівцями цього профілю.
- 3.4. При дирекції ЦНСГБ УААН як дорадчі органи діють науково-методична та вчена ради, які:
- визначають стратегію розвитку та тематику науково-методичної діяльності, а також поточну тематику науково-дослідної діяльності;
- забезпечують єдиний порядок планування науково-методичної діяльності на основі науково-дослідної роботи, яку здійснює ЦНСГБ УААН спільно з іншими сільськогосподарськими бібліотеками країни;
- розглядають і затверджують розроблену в ЦНСГБ УААН планово-звітну, інструктивно-методичну, нормативно-розпорядчу документацію.
Додаток 1
Перелік
науково-дослідних інститутів та дослідних станцій
Української академії аграрних наук
Бібліотеки науково-дослідних інститутів
- Інститут кормів (м. Вінниця)
- Інститут зернового господарства (м. Дніпропетровськ)
- Інститут тваринництва центральних районів (м. Дніпропетровськ)
- Інститут аграрної кібернетики (м. Дніпропетровськ)
- Донецький інститут агропромислового виробництва
- Закарпатський інститут агропромислового виробництва
- Інститут олійних культур (м. Запоріжжя)
- Інститут механізації тваринництва (м. Запоріжжя)
- Інститут зрошуваного садівництва (Запорізька обл., м.Мелітополь)
- Інститут сільського господарства Полісся (м. Житомир)
- Інститут агропромислового виробництва УААН (м. Івано-Франківськ)
- Інститут аграрної економіки (м. Київ)
- Інститут агроекології та біотехнології (м. Київ)
- Інститут землеробства (Київська обл.)
- Інститут захисту рослин (м. Київ)
- Інститут землеустрою (м. Київ)
- Інститут цукрових буряків (м. Київ)
- Інститут ветеринарної медицини (м. Київ)
- Інститут рибного господарства (м. Київ)
- Інститут м'ясного скотарства (м. Київ)
- Інститут бджільництва ім. П. І. Прокоповича (м. Київ)
- Інститут садівництва (м. Київ)
- Технологічний інститут молока і м'яса (Київська обл., с. Новосілки)
- Інститут розведення і генетики тварин (Київська обл., с. Чубинське)
- Інститут гідротехніки і меліорації (м. Київ)
- Національний науковий центр "Інститут механізації та електрифікації сільського господарства" (Київська обл., смт Глеваха)
- Інститут картоплярства (Київська обл., смт Немішаєво)
- Миронівський інститут пшениці ім. В.М. Ремесла (Київська обл., с. Центральне)
- Нікітський державний ботанічний сад (АР Крим, м. Ялта)
- Кримський аграрний інститут (АР Крим, м. Сімферополь)
- Інститут винограду і вина "Магарач" (АР Крим, м. Ялта)
- Науково-експериментальний фітоцентр у Криму (м. Ялта)
- Інститут біології тварин (м. Львів)
- Інститут землеробства, тваринництва Західного регіону (Львівська обл., с. Оброшино)
- Луганський інститут агропромислового виробництва
- Миколаївський інститут агропромислового виробництва
- Селекційно-генетичний інститут - національний центр насіннєзнавства та сортовивчення (м. Одеса)
- Інститут виноградарства і виноробства ім. Таїрова (м. Одеса)
- Інститут клінічної біохімії та санітарії тварин (м. Одеса)
- Інженерно-технологічний інститут "Біотехніка" (м. Одеса)
- Південний біотехнологічний центр в рослинництві (м. Одеса)
- Інститут свинарства ім. О. В. Квасницького (м. Полтава)
- Інститут епізоотології (м. Рівне)
- Інститут луб'яних культур УААН (Сумська обл., м. Глухів)
- Тернопільський інститут агропромислового виробництва
- Західноукраїнський регіональний центр фермерства (Івано-Франківська обл.)
- Інститут тваринництва УААН (Харківська обл.)
- Харківський біотехнологічний центр
- Інститут шовківництва (Харківська обл., м. Мерефа)
- Інститут овочівництва і баштанництва (м. Харків)
- Інститут рослинництва ім. В. Я. Юр'єва (м. Харків)
- Інститут птахівництва (Харківська обл., ст. Борки)
- Інститут грунтознавства та агрохімії ім. Н.О.Соколовського (м. Харків)
- Інститут експериментальної та клінічної ветеринарної медицини (м. Харків)
- Інститут землеробства Південного регіону (м. Херсон)
- Інститут тваринництва степових районів "Асканія-Нова" (м. Херсон)
- Інститут південного овочівництва і баштанництва (Херсонська обл., м. Гола Пристань)
- Біосферний заповідник "Асканія-Нова" ім. Ф.Є. Фальц Фейна (м. Херсон)
- Черкаський інститут агропромислового виробництва
- Мліївський інститут садівництва ім. Л.П. Симиренка (Черкаська обл.)
- Буковинський інститут агропромислового виробництва (м. Чернівці)
- Інститут сільськогосподарської мікробіології (м. Чернігів).
Бібліотеки філій та відділень науково-дослідних інститутів
- Поліська філія інституту грунтознавства та агрохімії ім. О.С. Соколовського (м. Житомир)
- Закарпатський територіальний відділ карантину рослин інституту захисту рослин
- Південна філія інституту механізації та електрифікації сільського господарства (Запорізька обл., с. Якимівка)
- Південна філія інституту сільськогосподарської мікробіології (АР Крим, с. Гвардійське)
- Науково-виробниче об'єднання "Селта" Інституту "Біотехніка" (м. Одеса)
- Кримська філія Інституту гідротехніки і меліорації (АР Крим, м. Сімферополь)
- Степове відділення Нікітського ботанічного саду (АР Крим, м. Гвардійське)
- Передкарпатська філія Інституту землеробства і біології тварин (Львівська обл., с. Лішня)
- Західна філія Інституту механізації та електрифікації сільського господарства (Львівська обл., с. Підгірне)
- Львівська філія Інституту розведення і генетики тварин (м. Львів)
- Львівське відділення Інституту рибного господарства
- Первомайська філія Інженерно-технологічного інституту "Біотехніка" (Миколаївська обл.)
- Полтавська філія Інституту бджільництва
- Полтавська філія Інституту ветеринарної медицини
- Тернопільський відділ Інституту ветеринарної медицини
- Драбівське дослідне поле Черкаського інституту агропромислового виробництва
- Уманська філія Інституту цукрових буряків (Черкаська обл., м. Умань)
- Золотоніський відділ конопель Інституту луб'яних культур (Черкаська обл., м. Золотоноша).
Бібліотеки дослідних станцій
- Вінницька державна сільськогосподарська дослідна станція
- Ялтушківська дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків (Вінницька обл.)
- Уладово-Люлинецька дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків (Вінницька обл.)
- Подільська дослідна станція Інституту садівництва (Вінницька обл.)
- Ерастівська дослідна станція Інституту зернового господарства (Дніпропетровська обл.)
- Науково-виробнича дослідна фірма "Наукова" Інституту розведення і генетики тварин (Дніпропетровська обл.)
- Синельниківська селекційно-дослідна станція Інституту зернового господарства (Дніпропетровська обл.)
- Дніпропетровська дослідна станція Інституту овочівництва і баштанництва
- Дніпропетровська дослідна станція
- Артемівська дослідна станція розсадництва (Донецька обл.)
- Донецька дослідна станція Інституту овочівництва та баштанництва
- Донецька дослідна станція Інституту грунтознавства та агрохімії ім. О.С. Соколовського
- Донецька дослідна станція Інституту виноградарства і виноробства ім. В.Є. Таїрова
- Гірсько-Карпатська дослідна станція Закарпатського інституту агропромислового виробництва
- Запорізька державна сільськогосподарська дослідна станція
- Кам'янсько-Дніпровська дослідна станція (Запорізька обл.)
- Розівська дослідна станція Інституту зернових культур (Запорізька обл.)
- Поліська дослідна станція ім. О. Засухіна Інституту картоплярства (Житомирська обл.)
- Дослідна станція відродження земель радіаційної зони Інституту сільського господарства Полісся (Житомирська обл.)
- Коломийська дослідна станція (Івано-Франківська обл.)
- Панфільська дослідна станція Інституту землеробства (Київська обл.)
- Київська дослідна станція Інституту землеробства
- Київська дослідна станція Інституту овочівництва і баштанництва
- Сквирська дослідна станція Інституту овочівництва і баштанництва (Київська обл.)
- Білоцерківська дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків (Київська обл.)
- Кіровоградська державна сільськогосподарська дослідна станція
- Кримська державна сільськогосподарська дослідна станція
- Кримська дослідна станція Інституту овочівництва і баштанництва
- Кримська дослідна станція Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини
- Кримська помологічна станція Інституту садівництва
- Кримська дослідна станції тютюнництва Інституту винограду і вина "Магарач"
- Львівська дослідна станція Інституту садівництва
- Миколаївська дослідна станція по кормовиробництву Інституту кормів
- Одеська дослідна станція Інституту експериментальної клінічної ветеринарної медицини
- Одеська державна сільськогосподарська дослідна станція
- Дослідна станція по карантину винограду і плодових культур Інституту захисту рослин (Одеська обл.)
- Жеребківська дослідна станція Інституту зернового господарства (Одеська обл.)
- Ізмаїльська дослідна станція Інституту зернового господарства (Одеська обл.)
- Полтавська державна сільськогосподарська дослідна станція
- Дослідна станція лікарських рослин (Полтавська обл.)
- Веселоподільська дослідна селекційна станція Інституту цукрових буряків (Полтавська обл.)
- Устимівська дослідна станція рослинництва Інституту рослинництва ім. В.Я. Юр'єва (Полтавська обл.)
- Рівненська державна сільськогосподарська дослідна станція
- Сарненська дослідна станція Інституту гідротехніки і меліорації (Рівненська обл.)
- Сумська державна сільськогосподарська дослідна станція
- Іванівська дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків (Сумська обл.)
- Подільська дослідна станція (Тернопільська обл.)
- Українська дослідна станція тютюнництва Закарпатського інституту агропромислового виробництва
- Красноградська дослідна станція Інституту зернового господарства (Харківська обл.)
- Краснокутська дослідна станція Інституту садівництва (Харківська обл.)
- Брилівська дослідна станція Інституту зрошуваного землеробства (Херсонська обл.)
- Генічевська дослідна станція Інституту зернового господарства (Херсонська обл.)
- Дослідна станція рису (Херсонська обл.)
- Хмельницька державна сільськогосподарська дослідна станція
- Верхняцька дослідно-селекційна станція Інституту цукрових буряків (Черкаська обл.)
- Черкаська дослідна станція звірівництва та мисливствознавства Інституту тваринництва
- Українська дослідна станція карантину рослин Інституту захисту рослин (Черкаська обл.)
- Придністровська дослідна станція Інституту садівництва (м. Чернівці)
- Чернігівська дослідна станція Інституту картоплярства
- Дослідна станція "Маяк" Інституту овочівництва і баштанництва (м. Чернігів)
- Носівська селекційно-дослідна станція Інституту агроекології та біотехнології (м. Чернігів).
Додаток 2
Перелік
бібліотек вищих навчальних закладів освіти
I-IV рівнів акредитації
Бібліотеки вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації
- Вінницький державний аграрний університет
- Дніпропетровський державний аграрний університет
- Державний екологічний університет (м. Житомир)
- Таврійська державна агротехнічна академія (м. Мелітополь, Запорізька обл.)
- Національний аграрний університет (м. Київ)
- Білоцерківський державний аграрний університет
- Кримський державний аграрний університет
- Луганський Національний аграрний університет
- Львівський державний аграрний університет
- Львівська державна академія ветеринарної медицини
- Миколаївська державна аграрна академія
- Одеський державний аграрний університет
- Полтавська державна аграрна академія
- Сумський національний аграрний університет
- Харківський національний аграрний університет
- Харківський державний технічний університет сільського господарства
- Харківська зооветеринарна академія
- Херсонський державний аграрний університет
- Подільська державна агротехнічна академія (Хмельницька обл.)
- Уманська державна аграрна академія (Черкаська обл.).
Бібліотеки вищих навчальних закладів II-III рівнів акредитації
Вінницька область- Вінницький технікум м'ясної і молочної промисловості
- Брацлавський сільськогосподарський технікум
- Верхівський сільськогосподарський технікум
- Іллінецький аграрний технікум
- Ладижинський аграрний технікум
- Немирівський будівельний технікум
- Тульчинський технікум ветеринарної медицини
- Чернятинський аграрний технікум
Волинська область- Горохівський сільськогосподарський технікум
- Володимир-Волинський сільськогосподарський технікум
- Рожищенський технікум Львівської державної академії ветеринарної медицини
Дніпропетровська область- Верхнє-Дніпровський аграрний технікум бухгалтерського обліку
- Технікум електрифікації (ДАУ)
- Нікопольський сільськогосподарський технікум
- Новомосковський державний аграрний технікум
- Ерастівський державний аграрний технікум ім. Є.К. Бродського
Донецька область- Донецький державний аграрний технікум
- Костянстинівський сільськогосподарський технікум
- Слов'янський державний аграрний технікум
- Горлівський технікум харчової промисловості
Житомирська область- Ново-Чарторійський державний аграрний технікум
- Верхівнянська філія Житомирського агротехнічного коледжу
- Житомирський агротехнічний коледж
- Житомирський коледж землевпорядкування
- Житомирський будівельний технікум
Закарпатська область- Мукачівський аграрний технікум
Запорізька область- Василівський державний аграрний технікум
- Запорізька філія Ногайського державного аграрного технікуму
- Ногайський агротехнічний технікум
- Оріхівський сільськогосподарський технікум
- Технікум гідромеліорації і механізації сільського господарства (Таврійської державної аграрної академії)
- Бердянський технікум харчової промисловості
Івано-Франківська область- Івано-Франківський сільськогосподарський технікум
- Рогатинський державний аграрний коледж
- Снятинський сільськогосподарський технікум
- Тлумацький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку
Київська область- Немішаєвський державний аграрний коледж (НАУ)
- Таращанський агротехнічний коледж
- Ржищівський будівельний технікум
- Масловський державний аграрний технікум
- Білоцерківський технікум м'ясної і молочної промисловості (БДАУ)
- Боярський сільськогосподарський технікум (НАУ)
Кіровоградська область- Кіровоградський технікум механізації сільського господарства
- Кіровоградський сільськогосподарський технікум
- Бобринецький сільськогосподарський технікум
- Олександрійський державний аграрний технікум
- Компаніївський технікум ветеринарної медицини
- Новомиргородський зоотехнічний технікум
Автономна Республіка Крим- Кримський технікум гідромеліорації та механізації КДАУ
- Прибрежненський аграрний технікум КДАУ
- Кримський державний агропромисловий коледж
- Бахчисарайська філія Кримського агропромислового коледжу
Луганська область- Луганський політехнічний коледж
- Слов'яно-сербський сільськогосподарський технікум
- Старобільський державний аграрний технікум
Львівська область- Вишнянський державний аграрний технікум
- Золочівський технікум (Львівського ДАУ)
- Львівський державний економічний політехнікум
- Стрийський державний аграрний коледж
Миколаївська область- Вознесенський сільськогосподарський технікум
- Мигійський державний аграрний технікум
- Новобузький технікум механізації та електрифікації сільського господарства
Одеська область- Ананьївський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку
- Петрівський державний аграрний технікум
- Ізмаїльський технікум механізації та електрифікації сільського господарства
- Білгород-Дністровський сільськогосподарський технікум
Полтавська область- Полтавський аграрний технікум (Полтавського ДСГІ)
- Березово-Рудський аграрний технікум
- Полтавький державний аграрний коледж управління і права
- Хомутецький ветеринарно-зоотехнічний технікум
- Хорольський державний агропромисловий коледж
- Лубенський сільськогосподарський технікум (Полтавського ГІ)
- Полтавський технікум харчових технологій
Рівненська область- Рівненський державний аграрний технікум
- Мирогощанський аграрний коледж
- Млинівський технікум ветеринарної медицини
Тернопільська область- Бережанський агротехнічний коледж
- Борщівський агротехнічний коледж
Сумська область- Охтирський державний аграрний технікум
- Глухівський агротехнічний коледж ім. А. С. Ковпака
- Мало-Висторопський державний аграрний технікум
- Путивлівський сільськогосподарський технікум
- Роменський сільськогосподарський технікум
- Технікум Сумського ДАУ
Харківська область- Харківський технікум молочної промисловості (Харківського державного технічного університету сільського господарства)
- Вовчанська філія Красноградського технікуму механізації сільського господарства
- Красноградський технікум механізації с/г ім. Ф.Я. Тимошенка
- Липковатівський аграрний коледж
Херсонська область- Скадовський державний аграрний технікум (Херсонського державного аграрного ін-ту)
- Каховський аграрний технікум
- Ново-Каховський агротехнічний коледж
Хмельницька область- Технікум Подільської державної аграрно-технічної академії
- Новоушицький технікум механізації сільського господарства
- Шепетівський сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку
Черкаська область- Золотоніський державний технікум ветеринарної медицини
- Державний аграрний технікум (Мліївського інституту садівництва ім. Л. П. Симиренка)
- Тальянківський аграрний технікум
- Тальнівський державний будівельно-економічний коледж
- Уманський агротехнічний коледж
- Чигиринський сільськогосподарський технікум
- Шевченківський сільськогосподарський коледж
Чернігівська область- Бобровицький сільськогосподарський технікум
- Борзнянський державний сільськогосподарський технікум
- Козелецький технікум ветеринарної медицини
- Остерський будівельний технікум
- Прилуцький агротехнічний коледж
- Сосницький сільськогосподарський технікум бухгалтерського обліку
Чернівецька область- Кіцманський державний аграрний технікум
- Чернівецький державний будівельний технікум
- Хотинський сільськогосподарський технікум.
Додаток 3
ЗАТВЕРДЖЕНО
наказом Мінагрополітики України та
Української академії аграрних наук
від 1 липня 2002 р. N 178/45Міжвідомча науково-методична рада
сільськогосподарських бібліотек України
Голова Вергунов - Директор Центральної наукової Віктор Анатолійович сільськогосподарської бібліотеки Заступники Дерлеменко - Заступник директора ЦНСГБ УААН з Віталій Володимирович науково-бібліотечної роботи Будько - Головний спеціаліст Департаменту Ігор Романович кадрової політики, аграрної освіти та науки Міністерства аграрної політики України Члени ради Мельник - Державний секретар Міністерства Сергій Іванович аграрної політики України Рогоза - Директор бібліотеки Національного Наталія Анатоліївна аграрного університету Пинда - Директор бібліотеки Львівського Любов Арсентіївна державного аграрного університету Шемаєва - Директор Наукового інформаційно- Ганна Василівна бібліотечного центру Інституту експериментальної і клінічної ветеринарної медицини УААН Дубовик - Завідувач бібліотеки Інституту Валентина Сергіївна механізації та електрифікації сільського господарства УААН Кулик - Завідувач бібліотеки Іванівської Ганна Володимирівна дослідно-селекційної станції Інституту цукрових буряків УААН Костромська - Завідувач бібліотеки Антоніна Михайлівна Немішаєвського державного аграрного коледжу Фесечко - Директор бібліотеки Луганського Валентина Михайлівна національного аграрного університету Маслак - Завідувач Центру бібліотечно- Олена Георгіївна інформаційних технологій ЦНСГБ УААН Гриценко - Завідувач Центру документного Надія Федорівна забезпечення та збереження фондів ЦНСГБ УААН Секретар Серікова - Старший науковий співробітник Надія Никифорівна відділу науково-методичної координації роботи та підготовки наукових кадрів.