"Я маю в серці те, що не вмирає!.."

 

          З нагоди сумних роковин - століття від смерті Лесі Українки - людина живе доти, доки про неї пам'ятають, а поет оживає кожен раз, коли його вірші читають. В грудні для шанувальників творчості видатної української письменниці та поетеси Лесі Українки колективом наукової бібліотеки ЗНТУ була представлена літературно-музична композиція "Я в серці маю те, що не вмирає!..".

          Леся Українка (справжнє ім`я: Лариса Петрівна Косач-Квітка) народилася 25 лютого 1871р. у Новограді-Волинському в родині Ольги Петрівни Драгоманової-Косач - письменниці, яка творила під псевдонімом Олена Пчілка - і мецената української культури та дбайливого батька великої сім'ї Петра Антоновича Косача - юриста за фахом. Батьки багато уваги приділяли гуманітарній освіті дітей, розвивали інтерес до літератури, вивчення мов, перекладацької роботи, що і сформувало багатогранну особистість митця. Леся Українка прожила коротенький вік: 42 роки, але її творчим надбанням ми захоплюємось і донині.

          На початку зустрічі бібліотекар нашого вишу, член Національної спілки письменників України, Віра Федорівна Шмига поділилася зі слухачами враженнями від поїздки з нагоди святкування 102 річниці написання драми-феєрії до урочища Нечимного за Скулином, де Леся Українка набиралася натхнення, створюючи чарівну "Лісову пісню". Розповідь про мистецьке дійство супроводжувалось демонстрацією світлин.

          Висвітлюючи сторінки біографії та творчого шляху поетеси глядачам демонстрували фрагменти документальних фільмів, присвячених Лесі Українці. Співробітники бібліотеки та запрошені гості згадували поетичні рядки безсмертних творів, виконували пісні. Кульмінацією дійства стало інсценування зустрічі головних героїв "Лісової пісні", в якому брали участь студенти ЗНТУ Влада Сидоренко та Вадим Малій (група РТ-911).

          На зустрічі прозвучали наступні вірші Лесі Українки: "Мій шлях", "Як дитиною, бувало, упаду собі на лихо", "До мого фортепіано", "Стояла я і слухала", "Contra spem spero", "Надія", "Жагуче, нестерпне, і, мабуть, останнє…", "На човні нас було тільки двоє", "Все, все покинуть, до тебе полинуть", "Уста говорять: він навіки згинув…", "Хотіла б я тебе, мов плющ, обняти", "Як я люблю оці години праці", "З мої рідної Волині", "На рідній Волині зростала". А також поезія С. Бусел-Костюк "Розмова з Лесею". Ірина Петрівна Цвєткова, виконавиця авторської пісні, представила пісні на вірші Лесі Українки: "Єсть у мене одна" та "В себе на вежі", наприкінці продемонстровано кліп Жанни Боднарук на слова поетеси "Досадонька".

















          Гостями заходу стали викладачі та співробітники ЗНТУ, а саме: доцент кафедри Загальної мовної підготовки Катиш Тетяна Валентинівна, викладач кафедри філософії Гордійченко Володимир Вікторович, студенти груп С-113 та М-213. В літературно-музичній композиції брали участь: Ложневська Тетяна Юріївна, завлаб кафедри ІТЕЗ; Касперович Наталія, аспірант кафедри ІТЕЗ; співробітники бібліотеки.

          Особливу подяку за надані фото висловлюємо Ложневській Тетяні Юріївні та Ложневській Поліні.

          Для зацікавлених осіб була представлена виставка книжок з фондів читального залу художньої літератури про поетесу, її життя та творчість, а також нові видання творів Лесі Українки, нещодавно отримані відділом комплектування.

Бібліотека ЗНТУ