Наукометрична база даних – це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних – це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.
На сьогоднішній день існує велика кількість міжнародних систем цитування (бібліографічних баз): Web of Science, Scopus, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef. Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються в усьому світі, є Scopus і Web of Science.

Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 25 000 назв рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики. На сьогодні в базі даних проіндексовано понад 5500 назв наукових журналів відкритого доступу.
Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.
Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа
Матеріали, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для Вашої роботи:
Реєстрація користувача в базі даних Scopus
Інструкція з отримання віддаленого доступу до бази даних Scopus
Стислий посібник користувача бази даних Scopus
Серія вебінарів від Elsevier

04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 р.).
Повнотекстова база даних ScienceDirect – провідна інформаційна платформа Elsevier для вчених, викладачів, студентів, спеціалістів медичної галузі та R&D департаментів промислових підприємств, що містить 25% світових наукових публікацій. Мультидисциплінарна платформа ScienceDirect забезпечує всебічне охоплення літератури з усіх галузей науки, надаючи доступ до понад 14 млн. публікацій з 2500 наукових журналів та понад 37000 книг видавництва Elsevier, а також величезній кількості журналів, опублікованих престижними науковими спільнотами.
З питань консультацій та проведення тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення - а.250 головного корпусу, або за тел. 4-10.
Доступ до ресурсів здійснюється як з локальної мережі університету, так і віддалено.
Завдяки злагодженій роботі представників компанії Elsevier та ДНТБ України співробітники Запорізької політехніки мають можливість працювати дистанційно з платформою ScienceDirect з використанням доменного імені установи.
Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією.
Для замовлення віддаленого доступу до Scopus звертайтеся до Наукової бібліотеки, або надішліть листа на пошту library@zp.edu.ua
1.Cвоє прізвище та ім’я англійською мовою.
2. Місце роботи/навчання в Університеті.
3. Свою е-пошту (вкажіть тему листа «Віддалений доступ»).
Для збереження пошукових запитів, рекомендовано використовувати персональний акаунт Elsevier (єдиний обліковий запис для Scopus, SciVal, Mendeley, ScienceDirect).

Web of Science - пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах, матеріали конференцій, книжкові видання, патенти. До її складу входять бази, що враховують взаємне цитування. Ресурси бази також дозволяють з'ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.
Реєструйтеся на платформі Web of Science в мережі НУ "Запорізька політехніка" за адресою http://webofknowledge.com та користуйтеся унікальними сервісами з будь-якого комп'ютера за межами університету.
Доступні інформаційні ресурси Clarivate Analytics (IP & Science Thomson Reuters) для наукових досліджень: Web of Science,
Journal Citation Reports, Essential Science Indicators, EndNote, Publons.
Матеріали, які допоможуть використовувати Web of Science з максимальною користю для Вашої роботи:
Онлайн-семінар:
«Особливості підбору журналів для безоплатної публікації та індексації в наукометричних базах Scopus та Web of Science: Інструменти, підказки та поради». (23 листопада 2023 р.)
Explore the research on a subject with Web of Science (Reference guide)
Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science
Clarivate Analytics українською (Відеоматеріали Web of Science)

Index Copernicus (IC) - міжнародна платформа для просування спеціалізованих наукових досягнень.
Вона також сприяє підтримці національного та міжнародного співробітництва між вченими й видавцями наукових журналів. Платформа ІС була створена у Польщі у 1999 році. Щорічно вона публікує рейтинг видань та проводить детальний аналіз не тільки наукового рівня кожного журналу, але і його оформлення, розповсюдженості, привабливості для читачів тощо.
|