НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

     Наукометрична база даних – це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних – це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.
     На сьогоднішній день існує велика кількість міжнародних систем цитування (бібліографічних баз): Web of Science, Scopus, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef.
     Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються в усьому світі, є Scopus і Web of Science.

Scopus

     Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 25 000 назв рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики. На сьогодні в базі даних проіндексовано понад 5500 назв наукових журналів відкритого доступу.
     Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.

     Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа

     Матеріали, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для Вашої роботи:

     Реєстрація користувача в базі даних Scopus

     Інструкція з отримання віддаленого доступу до бази даних Scopus

     Інструкція з коригування авторського профілю в Scopus

     Стислий посібник користувача бази даних Scopus

     Вебінари з використання Scopus на Youtube

     Серія вебінарів від Elsevier на BrightTALK
     Ви можете подивитися записи вебінарів або зареєструватися для участі в наступних вебінарах:

     Корегування профілів автора та установи у Scopus

     Пошук у Scopus: найкращі практики

     Scopus: вміст та основні функції

     Метрики Scopus: CiteScore, SJR, h-index та інші практики

     Бібліографічний менеджер Mendeley: перше знайомство


ScienceDirect

      04.12.2020 р. Міністерство освіти та науки України та Elsevier підписали договір щодо однорічного доступу до електронних книг (майже 39 тис. видань) на платформі ScienceDirect (включно з безстроковим доступом до колекції 2088 електронних монографій 2019-2020 р.). Повнотекстова база даних ScienceDirect – провідна інформаційна платформа Elsevier для вчених, викладачів, студентів, спеціалістів медичної галузі та R&D департаментів промислових підприємств, що містить 25% світових наукових публікацій. Мультидисциплінарна платформа ScienceDirect забезпечує всебічне охоплення літератури з усіх галузей науки, надаючи доступ до понад 14 млн. публікацій з 2500 наукових журналів та понад 37000 книг видавництва Elsevier, а також величезній кількості журналів, опублікованих престижними науковими спільнотами.

     З питань консультацій та проведення тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення - а.250 головного корпусу, або за тел. 4-10.

     Доступ до ресурсів здійснюється як з локальної мережі університету, так і віддалено.

     Завдяки злагодженій роботі представників компанії Elsevier та ДНТБ України співробітники Запорізької політехніки мають можливість працювати дистанційно з платформою ScienceDirect з використанням доменного імені установи.
     Для налаштування доступу скористайтеся Інструкцією.

     Для замовлення віддаленого доступу до Scopus звертайтеся до Наукової бібліотеки, або надішліть листа на пошту library@zp.edu.ua
1.Cвоє прізвище та ім’я англійською мовою.
2. Місце роботи/навчання в Університеті.
3. Свою е-пошту (вкажіть тему листа «Віддалений доступ»).

     Для збереження пошукових запитів, рекомендовано використовувати персональний акаунт Elsevier (єдиний обліковий запис для Scopus, SciVal, Mendeley, ScienceDirect).

Web of Science



     Web of Science - пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах, матеріали конференцій, книжкові видання, патенти. До її складу входять бази, що враховують взаємне цитування. Ресурси бази також дозволяють з'ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.
     Реєструйтеся на платформі Web of Science в мережі НУ "Запорізька політехніка" за адресою http://webofknowledge.com та користуйтеся унікальними сервісами з будь-якого комп'ютера за межами університету.

     Доступні інформаційні ресурси Clarivate Analytics (IP & Science Thomson Reuters) для наукових досліджень: Web of Science, Journal Citation Reports, Essential Science Indicators, EndNote, Publons.

     Матеріали, які допоможуть використовувати Web of Science з максимальною користю для Вашої роботи:

     Онлайн-семінар: «Особливості підбору журналів для безоплатної публікації та індексації в наукометричних базах Scopus та Web of Science: Інструменти, підказки та поради». (23 листопада 2023 р.)

     Explore the research on a subject with Web of Science (Reference guide)

     Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science

     Clarivate Analytics українською (Відеоматеріали Web of Science)

Index Copernicus

     Index Copernicus (IC) - міжнародна платформа для просування спеціалізованих наукових досягнень.
     Вона також сприяє підтримці національного та міжнародного співробітництва між вченими й видавцями наукових журналів. Платформа ІС була створена у Польщі у 1999 році. Щорічно вона публікує рейтинг видань та проводить детальний аналіз не тільки наукового рівня кожного журналу, але і його оформлення, розповсюдженості, привабливості для читачів тощо.

Бібліотека Національного університету "Запорізька політехніка"