НАУКОМЕТРИЧНІ БАЗИ ДАНИХ

     Наукометрична база даних – це бібліографічна і реферативна база даних з інструментами для відстеження цитованості наукових публікацій. Наукометрична база даних – це також пошукова система, яка формує статистику, що характеризує стан і динаміку показників затребуваності, активності та індексів впливу діяльності окремих вчених і дослідницьких організацій.
     На сьогоднішній день існує велика кількість міжнародних систем цитування (бібліографічних баз): Web of Science, Scopus, Index Copernicus, Astrophysics, PubMed, Mathematics, Chemical Abstracts, Springer, Agris, GeoRef.
     Найавторитетнішими з них, індекси яких визнаються в усьому світі, є Scopus і Web of Science.

Scopus

     Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 19.09.2017 р. № 1286 «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» Запорізький національний технічний університет включено до переліку вищих навчальних закладів, яким надається доступ до SCOPUS за кошти держбюджету.
     За умовами Договору термін доступу – один рік – до 31 жовтня 2018 р.

     Scopus - це найбільша міжнародна реферативна та наукометрична база рецензованої літератури: наукових журналів, книг та матеріалів конференцій. Ресурс індексує понад 21 500 рецензованих наукових журналів (близько 60 млн. записів) із різних галузей знань - природничих наук, математики, інженерії, технології, охорони здоров'я та медицини, соціальних і гуманітарних наук, а також 130 000 книг. Також Scopus відстежує дані про цитування та розраховує різноманітні дослідницькі метрики.
     Доступ до бази даних Scopus - це можливість слідкувати за міжнародними науковими дослідженнями, отримувати актуальну та якісну наукову інформацію із своєї тематики, дані про цитування та ін.

     З питань консультацій та проведення тренінгів по ресурсу звертайтеся до сектору інформаційних технологій та комп'ютерного забезпечення - а.250 головного корпусу, або за тел. 4-10.

     Початок роботи за посиланням: Scopus: пошук документа

     Матеріали, які допоможуть використовувати Scopus з максимальною користю для Вашої роботи:

     Реєстрація користувача в базі даних Scopus

     Інструкція з отримання віддаленого доступу до бази даних Scopus

     Інструкція з коригування авторського профілю в Scopus

     Стислий посібник користувача бази даних Scopus

     Вебінари з використання ScopusWeb of Science

     Відповідно до Наказу Міністерства освіти і науки України від 19.09.2017 р. № 1286 «Про надання доступу вищим навчальним закладам і науковим установам, що знаходяться у сфері управління Міністерства освіти і науки України, до електронних наукових баз даних» Запорізький національний університет включено до переліку вищих навчальних закладів, яким надається доступ до Web of Science за кошти держбюджету.
     За умовами Договору термін доступу – один рік – до 30 вересня 2018 р.

     Web of Science - пошукова платформа, яка об'єднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах, матеріали конференцій, книжкові видання, патенти. До її складу входять бази, що враховують взаємне цитування. Ресурси бази також дозволяють з'ясувати наскільки перспективний той чи інший напрямок досліджень, хто працює у цьому напрямку, а також знайти партнерів.
     Реєструйтеся на платформі Web of Science в мережі ЗНУ на веб-сторінці Наукової бібліотеки ЗНУ та користуйтеся унікальними сервісами з будь-якого комп'ютера за межами університету.

     Доступні інформаційні ресурси Clarivate Analytics (IP & Science Thomson Reuters) для наукових досліджень: Web of Science, Journal Citation Reports, Essential Science Indicators, EndNote (вільнодоступний), ResearcherID (вільнодоступний).

     Наукова бібліотека ЗНУ запрошує для роботи з ресурсами Web of Science до читального залу для викладачів та залу електронних ресурсів (2-й навчальний корпус, кімн. № 134, 126), вхід за читацьким квитком наукової бібліотеки ЗНТУ.
     Режим роботи: 08.00-17.00, субота 09.00-15.00.

     Матеріали, які допоможуть використовувати Web of Science з максимальною користю для Вашої роботи:

     Початок роботи

     Пошук і аналіз наукової літератури в Web of Science

     Clarivate Analytics українською (Відеоматеріали Web of Science)

Index Copernicus

     Index Copernicus (IC) - міжнародна платформа для просування спеціалізованих наукових досягнень.
     Вона також сприяє підтримці національного та міжнародного співробітництва між вченими й видавцями наукових журналів. Платформа ІС була створена у Польщі у 1999 році. Щорічно вона публікує рейтинг видань та проводить детальний аналіз не тільки наукового рівня кожного журналу, але і його оформлення, розповсюдженості, привабливості для читачів тощо.

Бібліотека ЗНТУ